Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretnék, de a...

Gyereket szeretnék, de a férjem nem igazán vágyik rá. Mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés
Sajnos már az korban "utolsó másodperceim" vannak rá, hogy gyereket vállaljak. Szexuális életünk gyakorlatilag nincs,hosszú évek óta nem voltunk együtt a férjemmel. Hiába hozom szóba, hogy beszéljük meg a problémát, amiért nem kíván csak ingerült lerázó válaszokat kapok tőle. Pl. semmi baja csak egyszerűen nincs kedve a szexhez. Az 100% hogy nem azért nincs szexuális életünk mert megcsal. Ezt nem részletzem, de biztos vagyok benne hogy nem ez a probléma gyökere. A külsőmmel sincs gond, általában 10 évvel kevesebbnek tippelnek a koromnál, nem híztam el, nem hanyagoltam el magam. A férjemtől a dicséretet, külsőre vonatkozó elismeést rendszeresen magkapom, sokszor megölel, megpuszil, szeret hozzámbújni este tévézés közben, de ennyiben az intim közeledés ki is merül. Szeretem a férjemet, sok jó tulajdonsága van. Aktív a házimunkában, nagyvonalú anyagilag (természetesen azon a határon belül amit átlag normális középosztálybeli anyagi lehetőségek megengengednek), művelt, jó humorú,és nem mellesleg jóképű férfi. Ezerszer elmondja, hogy el semtudná képzelni az életét nélkülem, és nagyon szeret. Csak pont ez a szeretet egy zsákutcába vezetett, mert évek óta ezzel áltatom magam, hogy egy szerető kapcsolatban élek, valahol meg egy megoldatlan problémahalmazon űlök, és szőnyeg alá seperjük a mélyebb gondokat. Orvoshoz nem akar eljönni velem, azt a válszt kapom tőle, hogy saját (tehát örökbefogadás szóva sem jöhet!!!) gyereket nevelne ha én annyira szeretnék babaát, de ő ehhez hogy gyerekünk legyen nem megy orvohoz, nem vizsgáltatja megát ki. Ha természetes úton megfoganok akkor persze örülni fog a babának, de könyörgöm hogy foganhatnék meg természetes úton, ha nincs szex közöttük? Illetve korunk miatt hatalmas valószínűséggel csak orvosi segítséggel eshetnék teherbe mert a 40-es éveinkben járunk. Járt vagy jár valaki hozzám hasoló cipőben? Lehet szerintetek ezen a padhelyzeten segteni valahogy?

2015. szept. 13. 12:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
29%

először is én nem hagytam volna annyiban,hogy hosszú évekig nincs közöttünk szexuális kapcsolat. és nem is értem,hogy egy felnőtt férfi miért ne akarna szexelni? ha nem csal meg akkor valószínű valamilyen betegség állhat a háttérben,szóval én már csak ezért is erőltetném,hogy menjünk el orvoshoz.

az meg egyenesen nevetséges,hogyha megfogan akkor megtartjátok. hogy foganna meg szex nélkül?:/

mindenképpen keressetek fel egy orvost ebben az ügyben,mert tényleg kifuttok az időből és akkor okolhatod a hátra lévő életedben miatta..de neked is tenni kell érte és megbeszélni+segítséget adni neki.mert amíg nincs rendben a szexuális életetek ,értelemszerűen nem is lesz gyerek

2015. szept. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
37%

Mi a fene az a padhelyzet?

Szerintem impotens, és mélységesen szégyelli. Ez most durva lesz: állítsd választás elé, azaz vagy végigcsináljátok a mesterséges megtermékenyítést, vagy kiadod az útját.

2015. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
41%
lehet hogy ő is a tojást szereti
2015. szept. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
94%
hát itt sok választás nincs. vagy kiadod az útját vagy nem lesz gyereked.
2015. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Kérdés: Te teszel valamit érte? Próbálkozol? Csak mert nekem is volt olyan tapasztalatom, aki simán meg volt sex nélkül, soha eszébe nem jutott volna kezdeményezni, így ellaposodott a kapcsolat, majd persze előhozakodott hogy mi az hogy már nincs "semmi". Holott semmit nem tett érte, még egy érintés vagy ölelés sem. Amikor visszakérdeztem hogy te mikor kezdeményeztél? A válasz az volt hogy ő ugyan aztán nem fog.
2015. szept. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
De ha o nem akar gyereket akkor ennyi. Ne eroszakold ra a Te akaratodat mert akkor tonkremegy a hazassag! :(
2015. szept. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
2-es: patthelyzet. Gondolom, csak szóban használta, leírva nem látta még.
2015. szept. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első válaszadónak igaza van, hogy én is hibás vagyok abban hogy évekig nincs szex. Mindenhez két fél kell. De a saját árnyékomat én sem tudom átlépni.Tehát nem vagok egy vehemens típus, aki mindenáron a "betevőt" keresi és követeli. Megértem ha a másik fáradt, szívesebben nézne filmet, vagy olvasna, mint szexelne, akkor én nem erőlködök hogy de szexeljünk. Nekem nagyon nehéz megtalálni a határt a megértő, türelmes, és aszexuális között. Kezdeményezés és kezdeményezés között külömbség van. Természetes,hogy van érintés köztünk, hiszen gyakran összebújunk filmezés közben. Simogatás (nem szexuális töltetű), puszi, csóka van köztünk, csak több nem. Nem tudok szexuálisan felizgulni, ha a másik félen nem látok viszont reakciót, tehát valahogy csírájában elhal a dolog. Egyszer-kétzer próbáltam lelazulni némi alkohollal, hátha az segít, és jobban kimuttatam hogy mit szeretnék, de még ez sem ját sikerrel.

Az hogy a férjem is a "tojásokat" szeretné kételkedem, mert soha nem volt ilyn típusú kapcsolata, nincs ilyen baráti köre, nincsenek "gyanus" jelek hogy ilyen formán megcsalna. Huszonévesen semmi gond nem volt a szexuális életünkkkel.

2015. szept. 13. 13:55
 9/33 anonim ***** válasza:
47%

Te gyermeket akarsz, ő nem.

A, "Rábeszéled", esetleg akarata ellenére teherbe esel. Tudod, Saridon mellett... ez az ötlet ellenjavallt.

B, Elfogadod a helyzetet, és nem lesz gyermeked, gyerek nélkül élitek le az életeteket.

C, Ha egy kardinális kérdésben ennyire eltérő a véleményetek, és - ahogy írod - az intimitás a "kapcsolatban" nulla, akkor nem feltétlenül a megfelelő partnerrel vagy együtt, és most nagyon virágnyelven fogalmaztam.

A szekér akkor halad, ha mindkét ló egyirányba húzza.

2015. szept. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Válassz egy időpontot, amikor tudod, hogy semmi egyéb dolga nincsen, nem játszik a kedvenc focicsapata és star wars maraton sem megy a tv-ben. Mindenek előtt ültesd le, kérd meg, hogy beleszólás nélkül hallgasson végig és addig ne menjen el, amíg meg nem beszéltétek a dolgot. Őszintén, pontosan úgy, ahogy itt mondd el neki mi bánt. Sok házasságban a szex hiánya már önmagában válóok, de egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy ti egészen másként képzelitek el a jövőtöket. Mondd el, hogy hiányzik neked a szex, az ölelések, de ezenkívül te mindennél jobban vágysz egy családra. Kérdezd meg tőle, hogy ő egyáltalán gondolkodik e gyerekben, szeretne e ő is, nem csak ja majd egyszer, hanem most ebben a pillanatban vállalna e. Addig ne lépj tovább, míg nem kaptál konkrét választ a kérdéseidre. Ha csak kitérő válaszokat ad - ilyen pl ez a majd egyszer akarok gyereket, de ide tartozik a szerintem minden rendben is - akkor nyugodtan megmondhatod neki, hogy ez nem válasz. Legyél őszinte és mondj el mindent, amire gondolsz. De a legeslegfontosabb, hogy tudomására hozd, hogy te így nem vagy és nem is leszel boldog.
2015. szept. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!