Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság kontra élettársi...

Házasság kontra élettársi kapcsolat. Miért van az gyakran, hogy az élettársak karikagyűrűt viselnek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdés, hogy mi a különbség a házasság és az élettársi kapcsolat között. Erről jutott eszembe az, hogy az ismerősi körömben sok olyan élettársi kapcsolatot látok, ahol a párok tagjai a jobb kezükön karikagyűrűt viselnek, de összeházasodni nem akarnak. Ez elgondolkodtatott, ugyanis a karikagyűrű tipikusan házassági jelkép, és ez így furcsa nekem.

Pl. egy nem hívő ember nem fog kereszt alakú medált viselni, mert az tipikusan egy keresztény jelkép.


Részemről egyébként mindenki úgy él, ahogy akar, akár házasságban, akár nem. Nem újabb vitát akarok szítani a házasság kontra élettársi kapcsolat kérdésében, csupán érdekel mások véleménye a fentiekről.


Köszönöm szépen.


2015. okt. 6. 09:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
86%
"Megbillogozzák" egymást, hogy mindenki lássa, tudja, hogy ő már foglalt. :)
2015. okt. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom, és nem is értem én sem mire jó. Van egy ismerősőm ők is párgyűrűt csináltattak, házasodni nem akarnak, gyerkőcök már vannak. Arra azért figyeltek, hogy ne látszódjon messziről, hogy jegygyűrű kinézete van. Én is látom, hogy a párgyűrű egyre jobban elterjed, de minek? Mondjuk kb. olyan, hogy a párunkkal egyforma gyűrűnk van vagy egyforma napszemüvegünk. Sokan melegítőt egyformát vesznek, összeöltöznek mindig. Valószínű máshogy nem érzik az összetartozást ezért kell ebbe energiát fektetni kifelé mutatni, hogy mindenk ok. AZ ilyen pároknál nem hiszem, hogy nagy tűz lehet, hogy valaha is azt érzik,(max megismerkedésük első pár hetében) húú minden pillanatban hozzáérnék, nem tudok betelni vele, húú egy pillantása is a gyomromig hatol.
2015. okt. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim válasza:
42%

Igen,nyilvan meg akarjak jegyezni a masikat hogy o foglalt,az en parom is,kitalta hogy vesz ket arany gyurut es graviroztat bele.

Es ezt mondta

"Azert,hogy lassak az enyem vagy"

2015. okt. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
86%
1-es ez jó :) :). Kb igen, megjelölte a területét. Nem mintha valakit is egy gyűrű megakadályozna a félrelépésben vagy abban, hogy kikezdjen foglaltal. Aki akarja megteszi.
2015. okt. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
68%

Egyébként ez nagyon érdekes, hiszen nem akarnak összeházasodni, tehát hivatalosan nem akarják bejegyeztetni, hogy ők egy család, férj és feleség.

Viszont mindenki másnak meg mutatni akarják, hogy ők összetartoznak. Akkor most hogy is van ez?

2015. okt. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
38%
Valakinek a jog miatt jobb így, mert életársál szerzés arányában megy a vagyoni szerzés. Nem fele-fele, akkor sem ha az egyik lényegesen kevesebbet keres. Mondjuk erre meg ott a házassági szerződés. Azért az baromira nem igazságos, hogy az egyik kevsebbet keres jóval és vállásnál akkor is viszi felét.
2015. okt. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
46%
Nos, szerintem ezt azok teszik, akik teljesen nem merik felvállalni a kapcsolatukat, de a látszatot fent akarják tartani. Ez amolyan nesze semmi, fogd meg jól dolog.
2015. okt. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
96%

A házasság egy jogi aktus. Élettársi kapcsolat is lehet az, ha bejegyzett élettársi kapcsolat. De hétköznapi értelemben is lehet élettársi kapcsolat. (Nekem egyébként nem tetszik ez a szó, bűnügyi hírekben lehet hallani, leszúrta élettársát, stb.)

Ettől függetlenül élettárak/együtt élők is hordhatnak gyűrűt. Talán nem akarnak házasságot, mert nincs kedvük esküvőt szervezni, lakodalmat tartani. Anélkül meg megsértődne a család. Vagy csak nem tartják fontosnak.

De attól még úgy élnek, mint egy házaspár.

Szerintem a házasság előnye, hogy jogilag sok mindent rendez. Viszont a kapcsolat minősége, az érzelmek egyáltalán nem függnek attól, hogy valakik házasok-e vagy sem.

2015. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
70%

". Azért az baromira nem igazságos, hogy az egyik kevsebbet keres jóval és vállásnál akkor is viszi felét.

"


Azért ez nem egészen így van, hiszen az egyik fél (általában a nő) otthon van a gyerekkel, és nem tud annyira karriert építeni.

2015. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 Kései Sirató ***** válasza:
36%

Mert járatlanok és nem tudják, hogy a jegygyűrű bal kézen viselve jegyességet, jobb kézen viselve házasságot jelképez.

Jogi szempontból azonban a gyűrű nem jelent semmit.

Az előző hozzászóló jól érzékelteti: bűnügyi hírekben sokszor hallunk élettársakról, valóban a cigányok és alulképzettek körében jellemző együttélési forma az élettársi kapcsolat. Diplomások körében is előfordul, azonban pár év után ők összeházasodnak.

2015. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!