Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen elköltözés otthon?

18 évesen elköltözés otthon?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, a barátom 19, már dolgozik és felhozta a témát, hogy mért nem költözök hozzájuk. Főleg azért szeretné, mert így, hogy dolgozik alig találkozunk, főleg délutános héten. Meg hát 25 km-re lakunk egymáshoz, általában én megyek hozzájuk és egyszer át is kell szállnom, mert nincs közvetlen járat kettőnk faluja között, és így a másik buszra sokszor legalább egy órát kell várnom.

Egy éve vagyunk együtt, és ő úgy lakik otthon, hogy lead x összeget a szüleinek mióta dologzik. Azt mondta engem is eltartana. Amúgy jóban vagyok a szüleivel meg mindenkivel náluk, és őket se zavarná, ha ott laknék. Néhány hétvégén én is szokok menni dolgozni, de az nem sok, főleg a telefonomat fizetem belőle. De anyukám az iskolai meg egyéb dologaimat (pl. most szalagavató meg ilyenek) továbbra is fizetné.

Én úgy vagyok vele, hogy egyrészt elköltöznék, amit már leírtam az miatt, meg mivel náluk elég zűrös a helyzet, mivel anyukám meg a nevelőapám folyton veszekednek, néha én is belekeveredek, és már nem bírom. Másrészt, amíg a gimit nem fejezem be addig inkább otthon maradnék, meg bármilyen kedvesek is a szülei, ha együtt laknánk biztos ott is lennének konfliktusok.


2015. okt. 13. 07:50
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
*otthonról
2015. okt. 13. 07:51
 2/41 anonim ***** válasza:
90%
rossz otlet. maradj otthon.
2015. okt. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
86%
szerintem is fejezd be a sulit. anyosekhoz költözni nem jó ötlet.
2015. okt. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Mért lenne valaki tanulatlan, mert 19 évesen dolgozik? Ebben az évben fejezte be az iskolát, és utána ment dolgozni.

Az iskolát mindenképen be akarom fejezni, meg utána is tanulok még, ez nem függ ettől. Aztán, ha befejeztem, én is dolgozok nem kell engem eltartani, hisz most is dolgozok néha meg a nyarakat is végig dolgoztam, hozzáteszem egy gyárban, úgy hogy, ha más nincs megyek oda.

2015. okt. 13. 08:20
 5/41 A kérdező kommentje:
Bár nem ezt tervezem, ezzel csak azt akaratam mondani, hogy semmiképp nem leszek egy kitartott nő.
2015. okt. 13. 08:22
 6/41 anonim ***** válasza:
88%

Ha költöztök csak saját háztartásba. Anyóshoz, apóshoz csak durva végszükségbe.

Ha a párod tart el, nagyon rossz ötlet. Csúnyán megterheli a kapcsolatot. (Én is tartottam el kedvesemet. Nagyon rossz ötlet volt, ráment a kapcsolat)

Inkább érd el, hogy az udvarlód is meglátogasson néha. (Az, hogy mindig te utazol, a leírás alapján figyelmeztető jelnek tűnik)

Amíg nincs saját jövedelmed, az összeköltözés nagyon rossz ötlet

2015. okt. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
86%
Nem jó ötlet. Előttem szólók leírták az okát, és mérlegeld azt is hogy ott neked "csend" lenne. És ha meg a barátod melléd állna bármiben is amikor veszekedés van könnyen az anyós és após haragját kivívnád és azon lennének külön menjetek...
2015. okt. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
74%
de minek költöznél el, ha azután is elvárod hogy a szüleid tartsanak el? én maradnék otthon, és akkor költöznék ha már van saját keresetem.
2015. okt. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
18%
Feministák, hol vagyok? :)
2015. okt. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

hát középiskola mellett nem nagyon tud dolgozni az ember, főleg, hogyha tovább akar tanulni, inkább készüljön az érettségire. majd jövőre ha még együtt lesztek, akkor akár külön is koltozhettek, mert egyetem mellett nagyobb szabadság van, el lehet menni dolgozni, vagy jól tanulni és ösztöndíjra hajtani.

de még szerintem korai összeköltözni. majd egyetem mellett.

és tényleg hidd el, hogy senki nem szokott arról àradozni, hogy milyen jó anyósékkal élni. akkor már inkább béreljetek egy szobát majd. de hangsúlyozom, még korai, elobb járd ki ezt a sulit.. itt még napról napra kell tanulni, csak igazolassal lehet hianyozni stb.. egyetemen meg csak ZH-kra és vizsgákra kell tanulni , és előadásokra nem kötelező járni, fent van neten az anyag stb. de ha hétvégén dolgoznal is jó egyetem mellett, mert tényleg nincs az, hogy minden napra tanulni kell mint a középiskolàban.. persze nem árt óráról órára készülni, de érted a lényeget.

2015. okt. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!