Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Sylvia és a...

Mit gondoltok a Sylvia és a Susana névről?

Figyelt kérdés

Külföldön anyakönyvezett formában, de a magyar változatokról (Szilvia, Zsuzsanna) is mondhattok véleményt.

De ha amerikai vagy brit lányban gondolkodunk melyikről mi jut eszetekbe, melyik hogy hangzik nektek?



2015. okt. 14. 15:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Magyar keresztnév idegen formáját anyakönyveztetni szerintem kicsit romás szokás.

A Szilvia tetszik hangzásra, írásképre, jelentésre, a környezetemben levő Szilviákról jellemzően a nőies szépség, kiegyensúlyozottság jut eszembe.


Zsuzsannák hangzása, írásképe, jelentése is kicsit keményebb nőhöz passzol, és tényleg a környezetemben levő Zsuzsannák alapján nekem egy határozott, céltudatos, magabiztos nő jut eszembe, aki ad megjelenésére is, de a keménysége férfiszemmel már kicsit riasztó.

2015. okt. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek az első hozzászólóval. Én is ezt figyeltem meg.
2015. okt. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18%

Unalmas nevek, de a Szilvia jobb valamivel a Zsuzsannánál. Én is Zsuzsanna vagyok, és mindig utáltam. Főleg hogy rengeteg nőnek ez a neve, olyan tucat, semmilyen, még csak nem is hangzik jól, ebben a formában külföldön senki nem is tudja kimondani sem. Susannaként meg ugyanolyan unalmas, nem tetszik.

Szerintem ha nevet keresel gyereknek akkor ezeknél milliószor jobbakat is találsz. Ne a legtucatabbat add neki.

2015. okt. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
6%
TAMARA
2015. okt. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%

Öreg nevek.

Ha zsuzsát hallok, nekem azonnal egy idő nő jut eszembe.

Nem fiatalos, inkább már vicces egy fiatalnak.

Más idők vannak.. :)

Szilvia is hasonló..

2015. okt. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nincs baj olyan szempontból velük, hogy felnőtt névként vagy gyerek névként ne állnák meg a helyüket. A Szilvi, Szilva gyereknek is aranyos, Szilvia kellőképp komoly felnőttnek. A Zsuzsanna hasonlóan, Zsuzsi, Zsuzska, Zsuzsó- millióképp lehet becézni, aranyos egy kislánynak, a Zsuzsanna mégis jó felnőttként is.


Személyes véleményem: Akit eddig ismertem Szilviát, az mind tűzrőlpattant volt, kemény és makacs, nem kedvencem ez a név. Az angolos változatáról meg Bódi Sylvi jut eszembe, aki mégannyira sem szimpatikus :D


A Zsuzsanna nevet nagyon szeretem, így hívják a nagynénémet, és volt a gyermekorvosom, csupa kedves aranyos emberek :) Biztosan ezért is tetszik. A Susana nem tetszik, Susanként jobb, de úgy is átlagos.

2015. okt. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
28%
Öreges. Kardigános nénis, főleg a Sylvia.
2015. okt. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
52%

Szia

Engem Szilviának hívnak, és nagyon szeretem ezt a nevet! Édesanyámat, sőtt még a nagyimat is így hívják. Engem, hogy egy kicsit modernebb legyen Sziszi-nek szoktak becézni. :)


Van egy pár Zsuzsanna ismerősöm, és hát nem a kedvenc női nevem, de viszonylag szép. Én viszont azt tapasztaltam a Zsuzsannákról, hogy ahogy az első válaszoló is írta, kemények, és olykor-olykor makacsak.

2015. okt. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
Azt gondolom, hogy a Szilvia és a Zsuzsanna szépen hangzó nevek. Más kérdés, hogy a magyar szokások (és az ide vonatkozó jogszabályok szerint), és nem utolsó sorban a saját véleményem szerint helytelen magyar nyelvterületen, magyar nemzetiségű magyar állampolgárnak külföldi nevet adni. Ahogy előttem írták, a nagy formátumúakra jellemző elsősorban.
2015. okt. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem ismerek sem amerikai sem angol lányt akit így hívnának. A Szilvia név nekem nem tetszik, olyan semmilyen. A Zsuzsannak viszont az egyik legszebb női név.
2015. okt. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!