Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem fogunk, nem tudunk, nem akarunk gyakrabban menni, nekünk már itt van az otthon?

Figyelt kérdés

2 éve költöztünk ide,300 km-re minden rokontól, Nógrád megyében nem láttuk a jövőnket, nem akartuk hogy ott nőjön fel majd a gyerekünk ha lesz.

Itt olyan fizunk van egyszerű alkalmazottként mint ott a cégvezetőnek volt, spórolunk nagyon,ha minden jól megy,még 2 év és tudunk venni egy saját házikót,és jöhet a babaprojekt. De ehhez tényleg mindent átgondolunk kell-e,megéri.

Szüleim és anyósék nem értik, 2-3 havonta megyünk,szerintük mennünk kellene minimum havonta,vagy gyakrabban, hisz hugomék is mennek 3 hetente rosszabb fizuból ( mindezt devizahiteles ház mellett,a fiuknak meg nem tudják fizetni a szakkört).

Akkor voltunk hülyék amikor megmondtuk mennyit sikerült kialkudni az állásainkért, azt hittem büszkék lesznek.

Mindig kérdezik anyósék is,hogy mikor megyünk már haza,de ne csak látogatóba,a már meglevő pénzünkből ott kp-ra kisebb minipalotát adnak.

De nem fogunk visszaköltözni, nem akarok ujra minimálbérből tengődni,nem akarom hogy ha lesz gyerekünk ne tudjak neki mindent megadni,és itt főképp a jó iskolára gondolok (oda jártam én is,nulla nyelvoktatás pl,mai napig érzem a hátrányát), vagy arra hogy ki merem-e engedni egyedül 10 évesen.

Ez egy nyugis,biztonságos város,megszerettük,már ez az otthonunk.


2015. okt. 17. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Mert ilyenek, regimodiak.


Ez olyan, mint a kulfodre koltozes. Az en rokonaim sem ertik meg, hogy nem fogok visszamenni Magyarorszagra ha itt a haromszorosat keresem annak amit ott kapnek, itt megbecsulik a munkamat es az eletszinvonal altalaban jobb, mas vilag, megszoktam a jot, nem kell nekem Magyarorszag, az visszlepes lenne. Nektek is az lenne, ha nem ertik meg, rajuk kell hagyni, ha megsertodnek, ez van.

2015. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Jól tettétek,hogy eljöttetek.Mi 4 éve költöztünk,keletről nyugatra.Két gyerekünk van,és úgy gondolom,itt lehet úgy élni,ahogy mindenkinek élnie kellene.A gyerekek szempontjából messze a legjobb hely ez.A mi szüleink is messzire vannak így,kb 3-4 havonta megyünk hozzájuk.Az első két év rázós volt,hisz egyfolytában azon voltak mikor megyünk már haza,aztán szép lassan megszokták a gondolatot.
2015. okt. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Közhely,de sajnos az öregek ilyenek.Semmit nem tudsz velük kezdeni,mert nem fognak változni.Tartsd magad az eddigiekhez,és egyáltalán ne reagálj arra,amit ezzel kapcsolatban mondanak.Válts mindig témát,ha memtek,azt az időt míg ott vagytok más témákkal töltsétek ki,és ha mindig ide lyukadnak ki,akkor egyszerűen nem menni.Van aki,csak abból ért.Anyukám is,pedig mi csak 15km-re lakunk,mégis meg volt sértődve ha egy hetet kihagytunk,nem érti,hogy ha hétvége van,azt itthoni dolgokkal is kell tölteni,itt a nagy kert,az 5 házikedvenc,meg azért nekünk sincs ingyen a benzin.Ezt így egyszer megmondtam neki,azóta kéthetente megyünk,vagy havonta.Na de tényleg csak keményen!
2015. okt. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Annyira nem öregek,50 alatt vannak kicsivel mindannyian.
2015. okt. 17. 17:46
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem így is elég gyakran mentek, figyelembe véve a távolságot.

Mi lenne, ha időnként ők mennének hozzátok?

2015. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Itt érzelmi szempontok vannak. A fiatal előre néz, az öregebb meg rosszul éli meg a gyereke leszakadását.
2015. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Majd belenyugszanak, maradjatok határozottak. Pénzügyeket pedig nem kell megosztani még szülőkkel sem, magam is futottam bele olyan dolgokba, amit álmomban nem gondoltam volna, pedig normális szüleim vannak, jó a kapcsolatunk. Mégis kb. 10-15 éve fogalmuk sincs róla, mennyi a jövedelmem, a megtakarításom, mire költök (csak azt tudják, ami látható), mert jobb ez így.
2015. okt. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Anyámék arra hivatkozva nem jönnek hogy vigyázni kell nagyimra,aki a szomszédjukban lakik,már nem főz és takarít,de amugy elvan.

Anyósék az állataikat nem akarják egy napra se másra bízni.

( nagyimra a másik szomszéd is ránéz,barátnők, anyóséknál se halnának éhen az állatok,sógornőmék 2 utcára laknak)

Sógornőmék járnak hozzánk 3-4 havonta, legutóbb azt pedzegette segitenék e nekik melót találni,lakhatnak-e nálunk amig albit találnak,ilyenek,ha betölti a fiuk a 2-t és ő is tudna dolgozni. Fogunk segíteni,de előre látom a mi hibánk lesz,mi csaljuk el őket.

2015. okt. 17. 18:05
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Legyetek megértők az idős szülőkkel, de ez ne befolyásolja az életre szóló döntéseiteket.

Mondjátok el, hogy ti is örülnétek, ha nem kellett volna elköltözzetek, de most itt kaptatok megfelelő munkát. Nagyon sajnáljátok, hogy hiányoztok nekik, ők is nektek, de nem tudtok ennél gyakrabban utazni. Semmiképpen ne szóljátok le direktben az ottani életet, csak annyit mondjatok, hogy nektek az új helyen ezért vagy azért jobb. Így is elég fájdalmas szegényeknek.

Időnként ajánljátok fel, hogy legalább részben hozzájárultok az ő útiköltségeikhez, ha meg akarnak látogatni titeket. Bár azt írtad, nem nagyon akarnak...

Ha már álltok úgy anyagilag, egy számítógéppel is meglephetitek őket, onnantól skype-on is tudtok kapcsolatot tartani. Nyilván látni akarják majd a születendő unokát, pedig ti akkor még kevésbé tudtok majd utazgatni. Ha saját gépre nincs keret, még mindig ott a helyi könyvtár vagy faluház, valahol csak hozzájutnak internethez... Nincs az a nagymama, aki az unokája kedvéért meg ne tanulná, milyen sorrendben kell kattintgatnia.

2015. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Van gépük anyáméknak és anyóséknak is,szoktunk skype-on beszélni,de szerintük az nem olyan.

Előre tartok attól mi lesz ha lesz babánk, van elég nagy esélyem hogy veszélyeztetett legyek egyből ( vérnyomás+szivem), plussz első 2-3 hónapban nem szivesen utaztatnék picibabát, belegondolni is rossz mi hisztit fognak levágni hogy nem megyünk. ( bár anyám azt hiszi szülni legalább visszaköltözök)

2015. okt. 17. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!