Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyobbik fiamat az apja...

A nagyobbik fiamat az apja folyton a kistesó és a nevelőapja ellen hangolja, mit tehetek?

Figyelt kérdés
A nagyobbik fiam öt éves, születése óta nem az apja neveli. Egy éves volt, amikor összeismerkedtem a jelenlegi férjemmel, akit a fiam nagyon szeret. Két hónapja született meg a közös kisfiunk. A nagyot most az édesapja folyamatosan a férjem és a kistestvér ellen hangolja, mert a férjem zsidó. Nem igazán vallásos, csak nem csinál titkot a szármanázásából, meg a nagyobb vallási ünnepeket megünneplik a szüleivel, nagyszüleivel. Tehát teljesen átlagos. De a nagyobbik fiam apja olyan szinten nem toleráns, hogy az már hihetetlen. Olyanokat mond a gyereknek, hogy "Vigyázz ezekkel a vágöttpöcsűekkel, mert csak ahhoz értenek, hogy szívják a véredet." Hogy mondhat valaki ilyet? Meg mindig kérdezi tőle, hogy "Ugye nem fogdosod sokat azt a kis szarost?" És ilyenkor a picire gondol. Hiába kértem, hogy ne mondjon ilyeneket a gyerek előtt, annál inkább mondja, mert szerinte neki is joga van arra nevelni a gyereket, ami szerinte helyes. Mit tehetek? Nem szeretném, hogy a fiam ezt a nézetet vegye át, de én eddig nem is gondoltam rá, hogy "politikailag" nevelni kéne vagy egyáltalán lehetne egy öt éves gyereket. Egyébként nem is nagyon kötődik az apjához, csak annyira, mint egy játszótárshoz, akitől néha édességet kap. Három éves koráig nem is látogatta és nem is fizetett gyerektartást. Utána kérte a bíróságon, hogy legyen kapcsolattartási joga, mert amikor én mentem a bíróságra, akkor nem is volt hajlandó eljönni, azért nem állapítottak meg addig láthatást sem. Lehetne most ezt a láthatást korlátozni?
2008. szept. 11. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy a láthatást korlátozza a bíróság ennél azért több kell...

Viszont teljesen megértelek, hogy zavar ez a fennálló helyzet. Jobb híján nem tudsz mást tenni, mint hogy szépen elmagyarázod a fiadnak, hogy amiket az apja beszél az nem igaz, hanem butaság, és hogy azért csinálja a kedves papa, mert zavarja az, hogy a mami mással megtalálta azt a boldogságot, ami neki nem jött össze, hogy megteremtse.

Ezen kívül azt is mondhatod neki, hogy a kistestvére és a férjed teljesen ugyanolyan emberek, mint amilyenek ti vagytok, nézzen rájuk, nincs semmi különbség. Már csak ezért is hülyeség, amiről a kedves papa sunyiban magyaráz.

2008. szept. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az Apuka nem nevelheti ellened és párod ellen a gyereket(fordítva is igaz).Kérhetsz segítséget a helyi szociális központtól,van ahol van lehetőség ,szakember megfigyeli,hogy foglalkozik a gyerekkel.Ha feltűnő változás áll be a gyereked viselkedésében(oviban sok a gond,-kicsit,Téged bánt stb)mindenképpen fordulj szakemberhez!
2008. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szívből sajnálom, hogy ilyen dinka pasinak szültél gyereket. Sajnos nehezen tudod kivédeni, hogy saját lelki silányságát átadja a fiának is. Én a helyi önkormányzatnál próbálnék segítséget szerezni, mert a családvédelem pont erről kellene hogy szóljon.
2008. szept. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem sokat tehetsz!Szerintem nem fogja az apjától eltanulni ezt a stílust hosszú távon,hiszen ti nevelitek!

Semmiképpen se jó ,ha az édesapára negatív dolgokat mondasz a gyereknek,inkább pozitív szempontból közelítsétek meg a dolgot pl.:dícsérd többet a férjedet a gyerek előtt,mindent úgy magyarázz el neki,hogy az csak rólatok szóljon,és pozitív tartalmú legyen...

Fiam ő ugyanolyan ember mint mi,nézz rá!Nagyon szeretnivalóak ugye??? Gyere és ölelgessük meg őket együtt.....

Ez csak egy pár ötlet egy nevelőanyától aki ellen állandóan uszítja a gyerekeket az édesanya!Sokmindennel próbálkoztunk ez vált be,mert így nem okozunk a gyerekeknek az édesanyjuk szidásával felesleges fájdalmat!Nagyon szeretjük egymást!:)

2009. jún. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!