Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az aki szegény családból...

Az aki szegény családból származik az, hogy "törjön" ki a szegénységből?

Figyelt kérdés

Tanulás? de nem tudnak támogatni akkor mi értelme?


Nincs motiváció, arra ösztönző, hogy tanulják mert nem tudnak semmit a szüleim megvenni.


Neked hogy sikerült? ha van itt ilyen ember?



2015. nov. 19. 19:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%

Én elmentem fősulira, diákhitelből, mert akinek nincs más lehetősége, még mindig jobb, mint 0 végzettséggel gyárban robotolni életed végéig. Levelezőn jártam, a tandíj ment diákhitelből a fizumból meg éltem. Közben lett egy imádnivaló párom is, így már 2 fizuból elég jól kijöttünk, aztán én találtam suli után nagyon jó munkát és mostmár megvan mindenünk, saját szép ház, kocsi, pénz minden.

Pedig nagyon szegény családból származok.

2015. nov. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

le praktizáljak a helyi maffiával? :D (vicc)


jó hát hitel, de azt meg ki kell fizetni gondlom..

2015. nov. 19. 19:19
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell fizetni igen, de nem mindegy, hogy havi nettó 320-ból fizetek ki 20 ezret vagy keresek érettségivel 80at.

Még hitellel is jobban élek...szerintem. De mindenki a saját szerencséjének kovácsa. ;)

2015. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%

A tanuláshoz nem kell a szüleidnek "venni" semmit, neked kell megeröltetni az eszed.


A tanulásban nem kell, hogy más támogasson, neked kell tanulni.

2015. nov. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Sokan pl úgy törtek ki hogy profi sportolók lettek.
2015. nov. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Igaz! azt hallottam már. A sport egyfajta küzdésre ösztönzi az embert ebben a nehéz életben.
2015. nov. 19. 19:30
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
A tanulás nem pénz kérdése. A pénztől csak az függ, hogy a buta ember is bekerülhet egyetemre. Aki értelmes, annak pénz nélkül is megy. Ne a pénzre fogd.
2015. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%
dolgozzál
2015. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szakra jártam, ahova kevés embert vettek fel állami támogatottra. Dolgoztam az egyetem mellett, mellette kaptam tanulmányi ösztöndíjat (nem volt nagy összeg). Igaz, hogy otthon laktam, de több pénzt adtam haza, mint amennyibe kerül a kollégium. Sokszor nehéz volt összeegyeztetni a heti 3-4 nap munkát a tanulással, de meg tudtam oldani, kötelező órákra is bejártam.
2015. nov. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
miért is ilyen nehéz az élet, ha nincs kire támaszkodni?
2015. nov. 19. 19:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!