Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan akadtam ki a férjemre,...

Jogosan akadtam ki a férjemre, mert nem tud elszámolni a pénzzel?

Figyelt kérdés

Közös kasszán vagyunk, én jelenleg itthon vagyok a fél éves kislányunkkal.

Úgy egyeztünk meg, hogy amit én kapok pénzt abból megvesszük a kicsinek az adott hónapra ami kell. Ebben a hónapban plusz költség is felmerült az oltásra ami 15 ezer ft volt. A maradék pénzből is vásárolunk (étel, tisztítószer stb)

A férjem amit kap pénzt abból fizetjük a hitelt, rezsit és a többi vásárlást.

Sajnos mániája, hogy az összes pénzét magával hurcolássza, engem meg itthon kiporcióz. Ebben a hónapban is ezt csinálta és el is költötte a pénz 70%-át, én meg a szüleimtől kérhettem pénzt. Mikor kérdeztem, hogy mire költötte nem is tudott rá értelmes választ adni.

Most megmondtam neki, hogy a pénzt le kell raknia itthon mert nem tud vele bánni és csak szar helyzetbe hoz minket.

Megsértődött rám.


2015. nov. 22. 11:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem neked nem 1 gyereked van, hanem 2...
2015. nov. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%

De miért csak egyikőtök oszthatja be? Üljetek le hónap elején és számoljátok ki mire mennyi kell (pl. rezsit nagyjából lehet tudni h mennyi illetve kajapénzt is be lehet osztani h hetente xezer) és ha hónap végéig nem jön nagyobb kiadás, akkor el lehet költeni a végén nem létszükség cuccokra, mint pl. új pulcsi vagy hasonló.

Meg érdemes hónap elején megtakarításba is betenni vmennyit, hogy nagyon nagy kiadás esetén legyen mihez nyúlni (pl. új hűtő, mosógép esetleg autószerelés)

2015. nov. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
ez nem közös kassza
2015. nov. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Nekem nem lenne azzal bajom ha ő kezelné a pénzt. De nem tudja beosztani mert nála van az összes és ész nélkül költi.

De úgy, hogy nem is tudja mennyi pénz van nála.

De már tudhatta előre is, hogy nem lesz meg a pénz és elmegy egyedül vásárolni és egy vacsorára valónak ott hagyott a boltba 6 ezret.

Most megmondtam neki, hogy a hitel és a rezsire a pénzt elfogom tenni és napra pontosan elosztom a többit.

2015. nov. 22. 11:34
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

közös kassza? Hol?


Rakjátok össze a pénzeteket és úgy osszátok be, mint egy normális család. Amúgy is egy kisbabának minek egy egész havi fizetés??

És vezessétek a kiadásaitokat.

2015. nov. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
98%

Ti nem vagytok közös kasszán, ezt honnan veszed?

A közös kassza az, amikor mindketten hozzáfértek a pénzhez és egyenlő joggal kezelitek.


Ti külön kasszán vagytok (ami nem baj, sokan élnek így), mivel nem nyúlhattok hozzá a másik keresetéhez.


A baj nem azzal van, hogy külön kasszán vagytok, hanem a kommunikáció hiányával és az egyenlőtlen beosztással. A külön kasszán is jogos, hogy a közös kiadásokat (rezsi, hitel vagy bérleti, étel, gyerek dolgai, gyógyszer) közösen fizessétek ki felesben vagy nektek tetsző arányban megosztva, a MARADÉKOT költsétek a saját céljaitokra.


Te a jelen esetben mindent beleadsz a kasszába, a férjed pedig a közös költségek figyelembevétele nélkül túlköltekezi magát, ez a baj.


Le kellene ülnötök a hónap végén összeszámolni a kiadásokat, átlagolni, majd kiszámolni, hogy mennyit tesztek a közösbe. A maradékkal meg úgy rendelkeztek, ahogy akartok.

2015. nov. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
62%
És ilyen emberek nevelhetnek gyereket... :-(
2015. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Köszi az érdeklődést de mind a ketten nagyon jól neveljük a gyerekünket.

Nem tudom, hogy jössz te ahhoz hogy ilyet kijelents.

2015. nov. 22. 11:46
 9/29 anonim ***** válasza:
78%

Bocsi de ez tenyleg nem kozos kassza.

Nem szep hogy ugymond "csak zsebpénzt hagy neked otthol"es felelőtlen is.

Mert isten ne adja hirtelen baj adodna a gyerekkel akkor penz nelkul szaladhatnal a korhazig.



Nyugodtan higgadtan nem ordibalva kiabalva meg akkor sem ha neked van igazad, ülj le es ezzeket mond meg a ferjednek amit fent is emlitettem. Es azt hisz hogy mar nem csak ketten vagytok, es felelossegel tartoztok a kicsi iránt,mar meggondolandó hogy a fizetése 70%at hova teszi! Nem egyedul el hanem családja van es próbáljon felnott ferjkent es apaként viselkedni.


fontos hogy higadtan mond el ezeket,mert ha kérdően es feldultan mondod el akkor az lesz hogy a felesegbol hazisarkany lett.



Nalunk is elkezdet a ferjem ezt játszadozni es én hagytam amikor nem volt ho vegen penz akkor mondtam milyen jol be tudja osztani... En vagyok otthol én vezetek a háztartást es azzal nem vagyok kisegitve ha af x osszeget napi szinten amibol csak a főzni valót veszem meg raadasul drágábban a közeli boltba. Es természetesen nem csak his meg tészta kella boltból hanem kisebb tobb apróság fűszer stb... Es akkor csak egy ebedet főztem es jo sokba kerul. Igy minden honapba ofe adja a penzt be fizetem a fizetni valót es bevásárolok. X összeg megyen fére.

Dolgozni jar es nem szórakozni,nem kell neki a fizetesevel mászkálni mivel otthol eszik delbe es este is.

Belátta igazam van azóta nincs problema.

2015. nov. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
28%

"Nem szep hogy ugymond "csak zsebpénzt hagy neked otthol"es felelőtlen is. "


Azért tegyük hozzá, hogy a kérdező gyeden van, tehát gyakorlatilag egy teljes keresetet kap - így az sem jogos, hogy a házastársa hagyon neki otthon zsebpénzt.

2015. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!