Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Értékrendi különbségek!...

Értékrendi különbségek! Nálatok, hogy van ez?

Figyelt kérdés
Azon megy a vita nálunk hogy a párom első helyre a munkát teszi. Értem én, hogy szükséges a pénz és muszáj is az élethez. Jelenleg én most állás kereső vagyok és ebből is sok vita megy, hogy szerinte nem vagyok elég aktív kereső. Nálam a pénznél előrébb vannak az emberi kapcsolatok. Van megoldás egy ilyen helyzetre?
2015. nov. 24. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nehezen értelmezhető, hogy ha munkanélküli vagy, akkor mit jelent, hogy neked az emberi kapcsolatok előrébb vannak.
2015. nov. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
az a megoldas hogy olyan part kell talalni, akivel azonos az ertekrendetek.
2015. nov. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hogy nem áldoznék be kapcsolatokat a munkáért.
2015. nov. 24. 09:22
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Igen, van megoldás: minél előbb találj munkát.

Szép, szép dolog, hogy a pénznél értékesebbek az emberi kapcsolatok, csakhogy lakhatás, rezsi, étel, ruha, minden nem az emberi kapcsolatokból lesz, hanem pénzből. A párod mennyit keres, nem lehet, hogy gondot okoz neki az eltartásod pluszban? És nem azért, mert nem szeret, hanem mert szűkös az anyagi keret!

2015. nov. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem tart el, nem élünk még együtt
2015. nov. 24. 09:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Es pontoyan milyen kapcsolatokat kellene bealdozni szerinted? Nert bem kizarni, hanem osszehangolni kell. Az emberek ugy altalaban megoldjak,h dolgozzanak es mellette legyen parjuk es baratajk, akikkel idot toltenek. Egyiket se kell kihwgyni a nasik kexveert. A munkat foleg nem. Egy ido utan a barataid is dolgozni fognak es om se ernek najd mindiv ra. Ez ivy termeszetes. A felnotte valas resze. Szerintem neked epp a felnotte valassal van problemad.
2015. nov. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha te azt érted az alatt, hogy neked fontosabbak az emberi kapcsolatok mint a munka, hogy elvárnád a párodtól, hogy ne maradjon túlórázni mert te otthon unatkozol 8-4-ig míg ő dolgozik, és nem igaz, hogy akkor még bent kell maradnia 6-ig, akkor nem értek egyet.

Sajnos a mai világban nem úgy működnek a dolgok (ha csak nem felsővezető valaki), hogy nem akarok bent maradni túlórázni mert vár otthon a párom és vásárolni mennénk, mert sanszos, hogy holnap már dolgoznia sem kell mennie többet oda.

Azért mert valaki dolgozik, és sokat, nem egyenlő azzal, hogy neki nem fontosak az emberi kapcsolatok, vagy nem érdeklik a barátai, és nem menne szívesebben moziba egy szombat délelőtt, minthogy bemenjen dolgozni.

Az én férjem is rengeteget dolgozik, főleg november-decemberben, és minden áldott szombaton is délelőtt 8-12:00-ig. Vannak olyan hetek amikor minden nap este 8-9kor ér haza, de nem dobom oda neki, hogy fontosabb a munkája neki mint én. Mert tudom, hogy pénzből élünk, és a mai világban milyen nehéz munkát találni. Én inkább megbecsülöm azért, hogy ilyen dolgos, és nem vágja be a hisztit ha 1 óránál tovább bent kell maradnia. (Sajnos az én munkámból adódóan találkozom nem 1 ilyen huszonévessel)

Főleg kérdező, munka nélküliként könnyen dobálózol azzal, hogy neked az emberi kapcsolatok a fontosak és nem a munka meg a pénz.

2015. nov. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

1-es szerencsecsomag, gondolom úgy érti a kedves kérdező, ha lenne munkája. Nem tudom, hogy jön ide az, hogy most épp nincs.

Nálunk is a munka van előrébb, és a hobbi.... No nem sokáig.

2015. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem volt világos a kérdés, de ettől még nem szerencsecsomagoztam le, nem tudom, neked mire ilyen emelkedett a stílusod.

1-es

2015. nov. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű úgy emberi kapcsolatokat a munka fölé helyezni, hogy közben van hova hazamenni, amit valaki fizet és van kaja, amit valaki fizet. Az egészséges egyensúlyt kell megtalálni, de alapvetően az, aki pénzből él és nem emberi kapcsolatból (eltartatja magát), annak igenis a munkát kell előtérbe helyezne, és ahhoz igazítani a programjait, kiadásait és kedvteléseit.
2015. nov. 25. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!