Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire igaz az,...

Szerintetek mennyire igaz az, hogy "minden sikeres férfi mögött áll egy nő"? Mennyire a feleség érdeme, ha egy férfi kiemelkedően sikeres a szakmájában?

Figyelt kérdés
2015. nov. 24. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Felesége válogatja. Van aki valóban társ és támasz van aki meg kerékkötő sőt egyenesen egy pióca élősködő.
2015. nov. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy a feleség, lehet, hogy az anya, pláne a mai nősülési trendek mellett.:D


Egyébként nem feltétlenül igaz. Az biztos, hogy sokat lendíthet egy inspiráló, támogató asszony azokon, akiknek szükségük van erre, hogy kibontakozzanak.

2015. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igaz.

- sok sikeres férfi van, aki mögött semmilyen nő nem áll

- sok sikeres férfi van, aki mögött inkább hátráltató nő áll, mint segítő, de legjobb esetben is semleges

- persze vannak olyanok, akiknél teljesen ideális minden és ott az egész család jól működik

2015. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez így ebben a formában hülyeség.
2015. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Persze ha anyára gondoltok az más kérdés.
2015. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont annyira "igaz", mint az, hogy "minden szőke nő ostoba", "minden táncosfiú meleg", "minden angol hűvös"... és még lehetne sorolni a h.lye "igazságokat".

Ahogy előttem is leírták: van rá példa és van az ellenkezőjére is.


De gondoljuk tovább!

Ha ez igaz, akkor mi van a sikeres nőkkel? Rájuk mi igaz?

2015. nov. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a mondáson sokat gondolkodtam. Nem egy ideális felállás számomra ez, de:


Nem úgy értik, hogy vannak olyan sikeres férfiak, akiknek a feleségük háztartásbeli? És ő otthon tiszta helyet, vasalt ruhákat, ételt biztosít a férfinak, akinek így csak a munkájára kell koncentrálnia és sikeres tud lenni?


Nem csak a feleség érdeme így, nyilván a férfi eleve mondjuk okos, asszertív, jól képzett vagy ami épp kell a sikerességhez. Csak a feleség segíti a céljai elérésében. Pl. neveli a gyerekeket, és a férfinak nincs a vállán semmilyen teher.

2015. nov. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem egy egyedülálló férfi magától is tud sikeres lenni, nem kell hozzá nő.

Ha már családos az ember, akkor viszont nem mindegy, hogy a gyerekekkel és minden mással kapcsolatos dolgok mekkora részét kell neki is bevállalnia. Ha apuka tud a munkájára/karrierjére koncentrálni, mert az összes többit megoldja anyuka, akkor szerintem igaz a mondás.


Nálunk az a felállás, hogy itthon maradok a 3 gyerekkel, és biztosítom a hátteret, a férjem viszont jól keres, és szépen halad előre a munkahelyén. Nem nagyon kell mással foglalkoznia. Szóval belülről én azt érzem, hogy sokat teszek azért, hogy ő sikeres legyen. Kívülről legtöbben csak azt látják, hogy én nem dolgozok, meg ugye az eltartott nőket általában sokan lenézik.

2015. nov. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Ez hülyeség. Nem a nők miatt lesznek sikeresek a férfiak. Aki azt hiszi h azért mert a nő beleszól mindenbe sikeresebbé teszi a pasit, az bolond. Nem a nő dolgozik a pasi helyett a sikerért,hanem a pasi. Én nő vok, de ezt úgy marhaságnak tartom ahogy van. Mindenki a maga sikeréért dolgozik meg, nem máséért.
2015. nov. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azok a férfiak,akik amúgy a nagy karrier mellett nem képesek ellátni a háztartást és ezért kell egy rabszolga nő,akinek csak ez a feladata,azok ezt szeretik mondani:d


Egyértelműen nem igaz.

A legtöbb karrierben sikeres ember általában a magánéletében hiányt szenved.Kevesen képesek egyszerre a kettőt összeegyeztetni.


Az más kérdés,hogy egy sikeres embernek is adhat egy társ érzelmi töltetet,de ennek nem a sikerhez van köze.

A "nem sikeres" embereknek is szükségük lehet érzelmi töltetre.

2015. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!