Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet szegényen boldogan élni?

Lehet szegényen boldogan élni?

Figyelt kérdés

Eddig volt egy jól fizető munkám, megszoktam, hogy bármit megvehetek, ami megtetszik, akár magamnak, akár a páromnak. Nem kellett az árakat nézni...

A párom keveset keres, így az ő fizetéséből nem élünk meg. Nekem van megtakarításom, nem kevés, de ki tudja, mennyi idő új munkát találni, így ahhoz saját célra nem nyúlhatok.

Szóval, ápoltság terén marad a sampon-tusfürdő kombó, abból is a legolcsóbb.

Mennyi idő ezt megszokni, és boldogan fogadni úgy, hogy előtte havi 500€ (150 ezer Ft) költőpénzem volt csak magamra?


2015. nov. 26. 22:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ kinek mi okoz boldogságot.
2015. nov. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Ha a vásárlás, pénzköltés, utazgatás számodra a boldogság, akkor igen nehéz lesz. Ha a lelki nyugalom, az otthon melege vagy a pároddal töltött idő tölt fel, akkor egyáltalán nem lesz gondod ebből. Minden a preferenciákon múlik.
2015. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel már megtapasztaltad, hogy milyen jól élni, nem lesz könnyű.


Én most jutottam el oda, hogy megvehetem a dolgokat, amikre 10 éve vágytam - és van bennem némi keserűség, hogy mennyivel jobb lett volna már 10 évvel ezelőtt. De még mindig jobb fejlődést érezni, mint süllyedést.

Szegényen szerintem soha nem lehet az ember maradéktalanul boldog, mindig lesz valami, amire reménytelenül vágysz, bármennyire is boldoggá tesz a család.

2015. nov. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
kuporgatni rossz, de ha nem kell kuporgatni, csak nem szórhatja az ember a pénzt, azzal szerintem nincsen semmi baj. lelkileg felnőtt ember tud így élni.
2015. nov. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit olyan "generált" szerintem a kérdés.


Ha jól fizető munkád volt, akkor valószínűleg találsz másikat.


Azt mondod "nem kevés" megtakarításod van akkor abból el lehet éldegélni ugyanúgy néhány hónapig, annyi idő alatt meg találsz munkát. Én legalábbis elég valószerűtlennek tartom hogy azonnal "olcsó tusfürdő-szappan" kombóhoz kellene folyamodnod.


Arról nem is beszélve, hogy ez így még nem "szegénység".

2015. nov. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Én is voltam hasonló helyzetben.

A pipere cucc, ruházkodás visszafogása még csak-csak, az annyira nem zavart. Sokkal rosszabb volt, a szabadidő eltöltés. Hanyagolni olyant, hogy koncert, színház, fürdő, hétvégi kiruccanás, kondi bérlet. Teljesen szürkének éreztem abban az időben az életem.

2015. nov. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távú megszokásra akarsz berendezkedni? Hát nem! Rövidtávú munkakeresésre rendezkedj be. Fiatal vagy, gondolom, képzett, mért ne találnál munkát.
2015. nov. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Nálam aztán van nagy hullámvasút,tudok nyilatkozni.Mindig váltakozott a lenn és fenn.Megszoktam hogy csak márkás cuccokat veszek mindegy milyen áron,munka nem érdekel.Jelenleg éppen dolgozok,és a leggagyibb dolgokat kell megvennem mind étel,mind kozmetika szempontjából,csak a legfontosabbakra jut,ruházatom egy nadrág,egy cipő,egy kabát :D Nagyot csúsztam :D Tehát rendes munkával kb. 4 hónapot kell spórolnom,hogy bizonyos ruházati terméket megvegyek.És ez így váltakozik életemben.Tudom milyen az bemenni egy drogériába,és mindent beledobálni a kosárba,meg tudom milyen kijönni egy 400 ft-os wc-papírral,mert csak arra volt pénzem.Összevetve : nem voltam boldogabb mikor sok pénzem volt.Pillanatnyi örömök megvoltak ha vettem valamit,semmi különös,most nagyobb boldogságot okoz az ha pl. tudok venni egy nadrágot.Közhely,de tényleg így van.Persze aki egy szintet megszokott,az soha nem mÚlik el,benne marad az emberben,ezért úgy vagyok hogy inkább várok 5 hónapot hogy egy normális kabátot megvegyek,mint olcsón vmi szart.
2015. nov. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%
nem tudom hány éves lehetsz...de kulfoldon 500 euro zsebpénz nem számit soknak... én egyedul éltem kint, havonta volt tisztán 2000 eurom, pár év mulva lakást vettem a megtakaritásbol Pesten...neked nincs semmi ingatlanod, ami ki van adva? ..oszintén nem is értem ezeket az embereket, mint amilyen te vagy...azt mondod, jol kerestél...de még egy lakást, házat sem tudtál venni Magyarországon....Fiacskám amiben te éltél, az nem gazagság volt, ami meg most jon, az lesz az átlag alatti. ennyi. de akinek kulfoldon jo munkája van, azokért kapkodnak, ugyh biztos majd rád talál egy fejvadász cég...vagy? vagy mi az a jo munka...takaritottál valahol 1400 euorért...?...anyám borogass..ehzek a nagy szavak, hogy 500 eurot kolt valaki magára, az lofing kint..félra kellett volna tenned ,-bár az meg semmi..meg gondolom a megtakaritásod is az, ha nem tudsz belole venni egy normális ingatlant...
2015. nov. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
Nekem van pénzem bőven, mégis olcsó sampon-tusfürdő kombót használok, és nem mondanám magam ápolatlannak. Attól még, hogy olcsó, a célnak megfelel.
2015. nov. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!