Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányom 17 éves. Most szakitott...

Lányom 17 éves. Most szakitott barátjával fél év után, barátja állitja nekem hogy hangulatjavitot szed bulik elött, és nem alkohol, hogy bizonyosodjak meg rola, hogy nem rosszindulat beszél belöle? Hogy igaz -e?

Figyelt kérdés
2008. szept. 13. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
hät elöször is nem az àllat fömenübe kellett volna irni..de amugy sztem hiäba szakitottak,lehet csinàlja valoban a lànyod,hiszen gondoloma sräc most bosszut äll éS elärulja neked....tehàT az esetek nagy szàzalékäban ez sajnos igaz amikor az elhagyott Fél "kitàlal".menj el orvoshoz és érdeklödj,hogy a drog amit szed a lànyod(amit halllottäl) mennyi ideig kimutathato.kimutathato vizeletben,vérben meg honapokig.söt..mondok egy ujat..hajvizsgälatot is csinàlnak..jàrj utäna hogy hol és mennyiéRt...megszerzed egy hajszälät a lànyodnak,éS elviszed...megmondjäk hidd el..dräga amugy külföldön(én külföldön lakom),de gondolom pesten is van ilyen.ha meg nincsen ,akkor simän vizelet vagy véRvétel..avérvétel a tutibb...sok sikert:(!!!
2008. szept. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem számonkérés, ellenőrizgetés, hajszálvizsgálat (amiről Mo-n én még nem hallottam) helyett a lánnyal kellene beszélni. Ha kutakodsz, vizeletvizsgálatra küldöd, stb., elveszíted a bizalmát. (már ha rendelkezel vele most) Persze ha magától tagad, de gyanúsan viselkedik - amikor hazamegy a buliból, nagyon vörösek a szemei, félrebeszél, vagy túl van pörögve, akkor gyanús lehet. Várd meg egyszer, amikor hazamegy, nézd meg, milyen.

Amikor én anno 16 évesen párszor füveztem, végül megmondtam Anyukámnak, mert voltunk annyira bizalmas viszonyban. Persze kiakadt, de így legalább tudott rám hatni valamilyen szinten, hogy ne csináljam. Meg megértette, hogy lehetne rosszabb is, ha pl. diszkóba járnék.

Meg aztán attól függ, mi az a "hangulatjavító" - ha azt mondod, "szedi", akkor gyógyszer? és arra ráiszik? (az elég veszélyes) - ezt ártalmatlan gyógyszerekkel, pl. Algopyrin, vagy erősebbekkel (Xanax) szokták csinálni, többet bevesznek és ráisznak - elég szar módja a bulizásnak. Vagy fű? Még ez lenne a legkevésbé rossz eset, ha "csak" tép, attól baja nem lesz, "max." későbbi beszűkülés, pszichés rákattanás. Attól is függ, milyen jellegű bulikba jár a lány. Ha diszkóba, akkor fennáll a diszkódrogok szedésének veszélye.

De mondom, úgy próbáld megoldani, hogy a lányod ne veszítse el a bizalmát irányodban, mert akkor a későbbiekben is őszinte lesz, és Tőled kér tanácsot, bizalommal fordul Hozzád, ha valami helytelent tett, vagy baj érte. (Én legalábbis így voltam ezzel.)

2008. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy a hüllöknél irtam ,m de szerintem véletlenül nyomtám rá, a lányom mikor esetleg bulibol hazajön számomra tök norm, de nem tudom a srác aki szakitott vele miért mondta ezt , igaz, vagy, nem ?!

Valamit ki fogok találni, de már magam sem hiszek most benne, bár az én lányom, nyomát még nem láttam hogy baj lenne, válaszokat köszönöm , de kérem azokat akik tudják, milyen az ha valaki szed valamit, mit kell látnom rajta irjon, elöre is köszönöm

2008. szept. 13. 21:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
attól függ,hogy a srác milyen hangulatjavítókra gondolt. Sokszor tág pupillát is jelent és ha vidámabb, élénkebbek a reakciói,akkor sem érzel rajta alkohol szagot. Esetleg kevésbé fáradt,mikor hazaér. pl. Ha reggel 5-kor hazamegy valaki egy buliból,az ágy az első,amit megtámad. ha ő még eszik, beszélget veled és friss,akkor az gyanús lehet.
2008. szept. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
normális, hogy aggódsz a lányod miatt, de a mai fiatalok többsége él valami egyszerűbb hangulatjavítókkal bulizáskor. teljesen ártalmatlan, ha ésszel csinálja és nem kemény drogokat használ (amit szerintem látnál rajta, mikor megjön).
2008. szept. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kemény drogra én sem gondolnék, de a lágyabb fajta ártalmatlan ?? Abbol lezs a keményebb nem ? Soha nem jött haza ugy hogy gondoltam volna rola hogy valamit is szedett, bár inni biztos volt már hogy megprobálta, inkább zat, mint a lights-os drogok :( szerintem az sem jo
2008. szept. 13. 23:33
 7/9 anonim válasza:
100%

Kérdezd meg tolle ma lanyodtól mi a véleménye az ilyesmkrol megveti vagy sem?...

Van e olyan vagy volta tarsasagában es mi a veleménye arol sokat szithat...

Mond el neki hogy mi miért lehet baj satobbi,hatha rádobben a dlgokra hogy esetleg mgilyedjen hogy ha ne aggyisten mgis szedne valamit...

Ne hri hogy igy irta de mindent be kellene vetni...

Eedmenyes sikert!

Lodoni leanyzó

2008. szept. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

előző válaszoló vagyok.

aki elkezdi a kemény drogokat, valószinűleg valami könnyűvel kezdi, de egyáltalán nem vezet egyenes út a kemény drogokig, ha pl füvezik. a legtöbben kinövik ezeket, tapasztalatból beszélek (saját, környezet).

2008. szept. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én esetemben sem lett a füvezésből kemény drogozás, ez az "áttérés" igazából, ahogy az én korosztályomban láttam/látom, nem jellemző. (Bár hangsúlyozom, a diszkóban nem tudom, hogy van ez, én másfajta bulikba jártam/járok.) De fontos lenne tényleg kideríteni, pontosan mi az a "hangulatjavító."

Érdekes, mert ezt nem is így szokták mondani, ha drogról van szó. Lehet, hogy a gyerek hazudik. Meg lehet kérdezni az exbarátot, pontosan mi ez a "hangulatjavító" - ha konkrét részletekre rákérdezel, és nem tud egyből válaszolni, vagy össze-vissza elkezd hadoválni, valószínűleg hazudik! Végülis ha a lány szakított vele, akkor a sértettség kiválthat egy eféle bosszú-reakciót.

2008. szept. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!