Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valasztanod kene ki valaszt...

Ha valasztanod kene ki valasztanal? A csaladodat vagy a parodat?

Figyelt kérdés

Tegyuk fel olyan kilatastalan a helyzet ogy a paroddal nem tudsz maradni a varosban,de a csaladdal se olyan jo a kapcsolat eleg gyakran.

Kepes lennel itt hagyni a csaladodat?

Kerlek adjatok valaszt lehet hogy segitenee!



2015. nov. 28. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt fejtsd ki bővebben, mert nem nagyon lehet így állást foglalni, több mindentől függ a dolog.


Egyébként az egy természetes dolog, hogy a felnőtt emberek kirepülnek, a párjukkal kezdenek új életet, sokszor messze a családtól, de ez nem jelenti azt, hogy elhagyod a családot.


Lehet tartani a kapcsolatot, meglátogatni egymást, stb. Ez teljesen természetes dolog, és nem azt jelzi, hogy választottál közülük. Csak felnőttél.

2015. nov. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, itt nem a párod és a családod között kell választani, hanem a körülmények miatt (gondolom, munkalehetőség) te magad jobban járnál, ha elköltöznél. Ebben az esetben tedd meg, a családról/szülőkről leválás a felnőtté válás folyamatának természetes része, értelmetlen dolog csak a család miatt a nyomort választani, ha van más lehetőség is.

Persze nem tudom, hány éves vagy, és ez van-e a háttérben, mennyire komoly a párkapcsolat stb (bár az általam leírt esetben ez másodlagos szempont.)

2015. nov. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Titusztitusz ***** válasza:
61%
A páromat...Ez nemis kérdés...
2015. nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Mivel a szüleimben még nem csalódtam, nagyon jó a kapcsolatunk, mindig mindenben támogattak, viszont partnerben màr csalódtam, ezért a csalàdot. Partnerem lehet akàrmennyi, csalàd csak egy van.
2015. nov. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi van?


Amúgy imádom a családomat, de Németországban élek a férjemmel. Miért kellene "választani"? Elég gyakran látogatok haza így is. Nemhogy egy másik városból....

2015. nov. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

De ha távolabb költözöl az miért egyenlő a kapcsolat megszakításával?

Még ha 5000 km-re költözöl akkor is lehet naponta telefonálni/skypeolni és évente 1-2-szer egymást meglátogatni.

A mi falunkban nincs egyetem, úgyhogy 18 évesen elköltöztem Budapestre 200 km-re tanulni és nem szakadt meg a kapcsolatom a családommal...

Ennek a kérdésnek így semmi értelme, olyanról is tudok, akik szomszéd utcában laknak a szülőkkel és mégse szólnak egymáshoz. Nem a távolságon múlik a kapcsolat minősége.

2015. nov. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is messze lakom anyámtól de ennek ellenére minden nap beszélek vele skypeon, igaz írásban leginkább, mert így nem kell a gép előtt ülnöm. Teljesen jó a kapcsolatunk.
2015. nov. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálam a családdal is jó a helyzet meg a párommal is nagyon jó minden, panaszra okom nincs mert tényleg sikerült bele tenyerelnünk a jóba. Nekem stabil, tartós állásom van, és a fizetés sem olyan rossz a többi munkahelyhez képest ami a környéken van.

A páromnak is jó állása van igaz picivel keres kevesebbet mint én, de neki fizetik az üzemanyag költséget mert autóval jár, kap kaja jegyet, meg ő is időnként cégen belül kap plusz munkákat plusz pénzért, és nagyon jó légkörben van.


A családommal sincs baj ahogy a pároméval sem. Jelenleg a párom szüleinél lakunk,de az én szüleim is 10 percre laknak innen, csak a páromnál kényelmesebb a nagy családi házban, mint nekünk a panelban nyomorogni, arról nem is beszélve hogy innen a munkahelyemre 5 perc alatt beérek gyalog.


Ha más lenne a helyzet, nem jönnénk ki jól se a párom szüleivel, se az én szüleimmel, és a városban meg a környéken sem lenne jó állásunk amiből ketten nyugodtan kényelmesen elvagyunk akkor mi is lépnénk, és új életet kezdenénk máshol tiszta lappal nulláról.


De így okunk nincs a költözésre, elvagyunk, nagy a hely. Később 2-3 éven belül ha gyerekünk lesz akkor azért tenni fogunk valamit hogy külön helyen legyünk. Itt nálunk a pároméknál van tetőtéri lakás ami jelenleg le van zárva se fűtés se víz nincs benne, és ráfér némi felújítás. Mi közösen kiszámoltuk hogy ha nagyon modernre s legjobbra akarjuk pofozni a tetőtéri lakást ahol 2 kis szoba és egy jó nagy szoba külön főző sarokkal van ellátva és minden megvan csak a fürdőszobába kell a csöveket kicserélni és rákötni a rendszerre aminek megvan a helye akkor is szűk 1 millióból megtudjuk csinálni. Jelenleg azt a lakrészt tárolónak használjuk bútorlapok, más egyéb bútorok, némi építőanyag, csempék, villanyvezetékek sok minden meg lett véve még 5 éve amikor még a páromnak nem volt senkije, az is azért maradt félbe mert a párom nem nagyon tudta volna akkor fenntartani meg mi a fenének költözzön fel ha egyedül van. Mi is egyrészt azért nem költöztünk fel mert minek még.


Nekem nincsenek akkora nagy problémáim szerencsére, de ha a helyedben lennék én lépnék és új életet kezdenék, mert 8 évvel ezelőtt amikor még 18 éves voltam új életet akartam kezdeni amint befejezem a sulit. De akkor ugye rendeződtek a dolgaim és nem tettem meg.

2015. nov. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi pont jövőre megyünk ki a férjemmel külföldre.Egy percig nem gondolkoztunk,hogy mi legyen,mert itt a család.Pedig nagyon jó a kapcsolat.Persze megy az érzelmi zsarolás főleg anyám részéről,de nagyon önzőségnek tartom,ha a szülő maga miatt "nem engedi el" a gyereket.Az a "gyerek",aki pedig enged a zsarolásnak...Hát nem is való önálló életre.
2015. nov. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Meg azt se felejtsétek el h a család is elköltözhet bármikor!

Mondjuk munkanélküliek lesznek a szülők de az egyik kap egy baromi jó lehetőséget az ország másik végében amiből mindketten megélnek, akkor nagy az esélye h elköltöznek.

Vagy maradjanak nyomorogni meg éhezni mert milyen jó is egy városban lakni? Ezt szerintem senki se várná el a szüleitől és fordítva sem a normális szülők a gyerekektől, ha ott jobban megélnek, hagyják menni, nem zsarolják érzelmileg.

2015. nov. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!