Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem túlzás a 6...

Csak szerintem túlzás a 6 éves (elsős) unokatestvéremnek okostelefon és tablet? Még olvasni sem tud

Figyelt kérdés

2015. nov. 29. 22:04
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
30%
Az enyém 4 éves, neki is van.
2015. nov. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
65%
Hát ha nem cseszi szét. :D
2015. nov. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 Argloss ***** válasza:
50%
Sok olyan játék van amiből lehet tanulni is. Ha a szüli megfelelő módon terelgetik a gyereket a használatával kapcsolatban, akkor egyáltalán nem túlzás.
2015. nov. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
55%

Sok elsős ilyenkor már egyedül jön-megy suliba. Régen is sok gyereknek volt telefonja, és akkor sem a régi típusúak.

A mai gyerekeknek a technikai vívmányok olyanok, mint a levegő, folyamatosan szívják magukba.

Ha órán nem azt nyomkodja akkor semmi különös nincs abban, hogy a gyereknek is van telefonja.

2015. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
79%
Na a második mondatomnak nem sok értelme. A régi típus alatt azt értem, hogyha kapható volt a walkman mobil színes kijelzővel, akkor nem vettek a szülők a gyereknek feketefehér csak hívásra képes telefont.
2015. nov. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem is túlzás. Bár a mai világban már nem meglepő...


[link]

2015. nov. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
75%
6: Bizony.:)
2015. nov. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
53%

A telefont túlzásnak érzem, hiszen egy elsős még folyamatosan felnőtt felügyelete alatt áll, szóval szerintem nincs rá szüksége, viszont arra pont tökéletes, hogy zavarja vele a tanórát. Legalább is ha magával viszi. Ha meg nem, akkor mi értelme?

De mondjuk a tablettel nekem nincs bajom, ha mértékkel használja. Az enyém is kapott elsősként tabletet karácsonyra, mert tudtam, hogy tud rá vigyázni, és megbeszéltük, hogy nem nyomogathatja egész nap. Eleinte úgy volt, hogy tőlünk kellett elkérnie, akkor megkapta, játszott, és utána mi eltettük, de egy-két hónap után úgy láttuk, hogy nyugodtan lehet nála is, mert nem csüng rajta órákig. Van, hogy napokig elő sem veszi. Egyébként tényleg sok oktató játékot lehet rá leszedni, és azt is megbeszéltük (és be is tartja), hogy ha valamit le akar tölteni, akkor először megkérdezi, hogy szabad-e.

Ha ésszel lehet csak használni, és már elég érett hozzá a gyerek, hogy betartsa ezeket a szabályokat, na meg a szülőknek is van hozzá kapacitásuk, hogy ezt nyomon is kövessék, akkor szerintem nem korai egy elsősnek.

2015. nov. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
53%

#8 szerintem pont, hogy egy telefon fontosabb, hogy legyen nála, hogy mindig el tudják érni egymást a szülővel.

A tabletre majdnem mondtam, hogy marhaság, de végülis én akkoriban így voltam az itthoni számítógéppel, néha anyáék odaengedtek játszani, nem függtem rajta, de így tök jó volt. Bár szerintem a tablet a világ legfölöslegesebb találmánya, túl nagy ahhoz, hogy folyton hurcolja az ember, ha meg már táskát viszek, akkor egy laptop ezerszer többet tud, lehet csak ezért mondanám, hogy a gyereknek nem kell tablet.

2015. nov. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
24%
Az is izgalmas kérdés, hogy egy elsős gyerek november végén-december elején miért nem tud még olvasni.
2015. nov. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!