Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki szerint szegényen is...

Aki szerint szegényen is lehet vígan élni, az még sose volt szegény?

Figyelt kérdés
Egy részről az oldal felhasználóinak több, mint 60%-a (vagy a párja) 300 ezer és fél millió közt visz haza, másrészről meg ha szóba kerül, hogy valaki egy minimálbérre vannak ketten (mint mi is), és nem boldogulunk, nem vagyok nyugodt, akkor mindig jön, hogy a boldogság pénzfüggetlen, meg nem a ruhától, jó kajától, utazástól, fűtött lakástól várd, hogy majd boldoggá tesz, illetve az "örülj, hogy van mit enned"
2015. dec. 4. 15:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%

Számomra ez nagyon összetett dolog. Megélünk a párommal, nem kell nélkülöznünk és szerencsére egészségesek vagyunk (ami szerintem a legfontosabb) így kevéssel az ötven fölött, de sokszor belém nyilall valami iszonyú hiányérzet.


Lassan végig éljük az életünket és alig volt lehetőségünk anyagiak hiányában megismerni másik kultúrákat, másfajta embereket. Szeretünk itthon, de olykor a szívünk szakad meg, ha a tv-ben gyönyörűséges helyeket, természeti csodákat látunk és tudjuk, hogy soha nem fogunk oda eljutni. Mekkora előnnyel érkeznek azok az életbe, akik kiskoruktól utazhatnak, tapasztalhatnak, összehasonlíthatnak más életeket, más tájakat, eredeti helyszíneken hallhatják és tanulhatják a különféle nyelveket. Óriási lehetőség ez számukra, igen, irigy vagyok rájuk.

Olykor nagyon szeretnék bemenni csak úgy egy márkás ruhaboltba, vagy bútor üzletbe és megvenni, ami nagyon tetszik, amire évek óta csak vágyom, de tudom, az ára miatt soha esélyem sem lesz rá. Csak úgy felülni egy repülőre és pihenni egy hétvégét egy egzotikus helyen, megvenni a vágyott dolgokat a páromnak, gyerekeimnek, szeretteimnek és még sorolhatnám.....


Szóval köszönöm a sorsnak, hogy egészséges vagyok, a szeretteim is azok, van hol laknunk és van mit enni, de akkor is, nem tudom magamban elnyomni, hogy olyan jó lenne anyagilag egyszer az életben kirúgni a hámból és megvenni, vagy megtenni mindent, amit a szívem kíván.

2015. dec. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%

#8: "Ha pl sajat ingatlanja van es nem kell lakbert fizetnie, akkor ugyanugy megel 50ezerbol"


Nem él meg. Jó, van, aki igen, de a legtöbben nem igazán, illetve kijöhet jó esetben, de az még összeszorító nyomor. Egyrészt nem mindenkinek extrém alacsony a rezsije, nekem igen, ezzel együtt kevés ennyi. OK, ételre, rezsire, elkerülhetetlen kiadásokra futja. Másra (ruha, cipő, fogorvos, szemüveg, beülni egy cukrászdába) nem. Hacsak nem spórol rengeteget az ételen (ebben jó vagyok, de megvannak az egészségemre vonatkozó alapvető igényeim).

S nekem pl. a kozmetikai cikk és tisztítószer kiadásom közel nulla, testápoló, dezodor nincs, tusfürdőt és szappant ajándékba kapok, vízzel, ecettel, mosószódával takarítok (viszont ha nem veszek túlérzékeny fogra való fogkrémet, fájok).


S persze fél minimálbér 50 ezer alatt van...


S van, ahol KELL autó. Nem mindennap, arra nem telik, de olykor el kell menni egy városba, ahol vannak normális boltok.

Egy icipici autónk van, de így is 30 ezer fölött kellett most fizetni érte. A műszaki a javításokkal 47 ezer volt nemrég. Ütött. Minimálbérből nem menne, most a megtakarításaink utolsó morzsáit éljük fel... Érdekes helyzet :)

2015. dec. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%
#11: Ezzel magam is így vagyok. Ráadásul egyszer jártam a tengernél, kétszer Bled környékén... Muszáj visszamennem. Bele vagyok szerelmesedve a hegyekbe és a tengerbe, kék tavakba... Túlélem, ha sose látom a Nagy-tavakat, Yosemite és a Death Valley szépségeit, de legalább Európát be kell járnunk a párommal, 2 motorral. Ez alapdolog, ami nélkül én nem leszek boldog...
2015. dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%

Igény kérdése.De szerintem a boldogság a gondtalanságból fakad.Márpedig ha valakinek filléres gondjai vannak, mert itt nyomorisztánban a közmunkabérből, segély éhbérből, vagy megszégyenítően alacsony fizetésekből nem tudja gond nélkül megteremteni magának a legalapvetőbb dolgokat sem, akkor bizony nem boldog.Mert folyton van mi miatt aggódni, idegeskedni.És igen, ezt csak az tudja, aki már átélte ezt is.

Másrészt a pénzeszsákok mögül szemlélődve biztos minden szebbnek látszik.

2015. dec. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Crisopher ***** válasza:
94%
Kell egy bizonyos jövedelemszint, mert az az élet, ahol csupán a saját létfenntartásodért küzdesz, nem élet.
2015. dec. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
53%
A boldogság a lelki harmóniát jelenti, azaz belülről fakad. Az ilyen ember megtervezi a megtervezhetőt, takarékoskodik a megtervezhetetlenre, rendelkezik annyi önismerettel és önkontrollal, hogy feleslegesen nem költekezik és nem hagyja magát félrevezetni. Én is ismertem és ismerek olyanokat, akik a mások által luxus élvezeti cikkek (kávé, ital, dohány) napi rendszeres fogyasztását természetesnek vették és folyamatosan azt hangoztatták, hogy a nincsből nem lehet. Akik számára a 800 ezer Ft-ért megvásárolt masszázságy "természetes szükséglet" volt és azóta is a sarokban van kibontatlanul, ahol a balatonfüredi 800 négyszögöles kert a 100 négyzetméteres házzal csak azért van, mert van, de azért naponta 1-2 liter bor lecsurog a torkon és megy a testvérhez soha megadásra nem kerülő 5-10 ezret "kölcsön" kérni. Ezen túl, most már visszatekintve, igen, műs az élete annak, aki látszólag anyagilag gondtalanul éli az életét. De azért neki is lehetnek gondai akár lelki természetűek), amit nem köt mások orrára. Azaz messziről látva gondtalan és boldognak tűnik, miközben nem az. Annak idején a főállásom mellett és is kénytelen voltam mellékmunkát végezni, mert a fizetésünkből enni sem igen tellett. De mégsem irigykedtem a szomszédékra, mert nekik nem lett gyerekük, nekünk meg "létszükséglet" volt.
2015. dec. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
a kérdésben a válasz: az sosem volt....
2015. dec. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
29%
gyerekes irigy semmire kellő vagy ezért nem vagy boldog nem a pénz miatt
2015. dec. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"az oldal felhasználóinak több, mint 60%-a (vagy a párja) 300 ezer és fél millió közt visz haza"


Igen. Itt a Gyakorin -szinte- kizárólag álruhás milliomosok válaszolgatnak...

2015. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
szerintem éhezve, fázva,cipő nélkül, a számla kifizetésén lelkileg gyötrődve nem lehet mulatni.
2015. dec. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!