Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvérem nem jön az...

Unokatestvérem nem jön az esküvőnkre, mert kértük, hogy ne hozzák a gyerekeiket. Jogosan sértődött meg?

Figyelt kérdés

Nem csak őt kértük meg, mindenki mást is. Senkinek nincs ezzel gondja, csak nekik.


Tegyünk velük kivételt? De akkor viszont mindenki mást sértünk meg, nem?


2015. dec. 7. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
96%

Ő mondta hogy sértőnek találja a kérést?

Vagy csak nincs kire hagyni a gyereket?

Vagy túl pici még és egyszerűen nem akarja másra hagyni a gyereket (=érthető)?


Mi az ok?

Egyébként azzal hogy ezt kérted, tudnod kellett volna, hogy benne van a pakliban, hogy nem megy el, mert nem mindenki tudja vagy akarja ilyen esetben másra hagyni a gyerekét.

2015. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
7%
a csaladtagok nehaa kivetelek !! szerintem most is
2015. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ebben semmi rossz nincs. Mi mindenkit gyerekestől hívtunk meg, de barátnőmék az ő esküvőjükön megkértek mindenkit, hogy gyerek nélkül jöjjön, és mindenki megértette. Ha valaki nem tudott eljönni, az azért volt, mert nem tudta a gyereket kire bízni. De nem azért mert megsértődött. Nagyon drága egy lagzi. Én megértelek, és unokatesód is megérthetne.
2015. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 A kérdező kommentje:
Az a kifogás, hogy nincs kire hagyni, de ez nem igaz. Máskor is eljárnak a gyerekek nélkül. 1 és 3 évesek.
2015. dec. 7. 10:52
 5/92 anonim ***** válasza:
92%

Érthető a te szempontod is, te esküvőd, te találod ki, hogy milyen legyen.

Érthető az unokatesód is, neki a gyereke ugyanolyan családtag, mint a férje/felesége. Ugyanolyan sértő, hogy ha kikötik, hogy a családból csak x vagy y mehet.

És persze az is lehet, amit már írtak, hogy nem sértődtek meg, csak gyerek nélkül nem tudnak menni, mert nincs kire hagyni. Hiszen gondolom, a többi rokon, nagyi is ott lesznek az esküvőn.

2015. dec. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
57%

Egyre többször találkozok ezzel , hogy gyerek ne legyen az esküvőn.

Miért? Mi az a kizáró ok, ami miatt a gyerekek jelenléte csökkenti egy esküvő értékét ?

2015. dec. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
47%

bevallom megértelek, nincs annál kellemetlenebb amikor a templomban vagy az anyakönyvvezetőnél épp mondanátok ki az igent,erre felsír az egyik kisbaba.

éppen ezért valószínűleg én is ki fogom kötni,hogy pici gyereket ne hozzanak be az anyakönyvvezetőhöz.

komolyan akárhány esküvőn voltam, mindig volt ebből kellemetlenség.

de a vacsorára természetesen jöhetnének a gyerekek is. valamint a házasságkötésre is jöhetnek, ha már elég idősek ahhoz,hogy nem rendeznek jelenetet. de egy pár hónapos baba nyilván nem érti még ezt. ha ezen megsértődik a rokon, hát sértődjön.

szerintem egyedül nektek kell dönteni,hogy ki jöhet esküvőre és ki nem. szóval ha teljesen kitiltjátok a gyerekeket,hát ez van. akinek nem tetszik nem megy el. bár nekem fontosabb lenne az unokatesóm esküvője,mint hogy a sértettségem miatt ne legyek ott.

persze ha van kire bízni a gyereket! de mint írod nem ez lesz az ok.

2015. dec. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
76%
Nekem inkább az az érzésem, hogy te sértödtél meg amiért nem megy az esküvödre mert valamiért nem fogadja el az elvárásaidat.
2015. dec. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
91%

Ha kivételt tennétek, az egyrészt tényleg elég furcsa lenne a többi vendéggel szemben, akik alkalmazkodtak a kérésetekhez, másrészt az 1 és 3 éves gyereknek nem lenne gyerektársaság, ahogy a lagzik többségében, és valószínűleg ők sem éreznék jól magukat egy csupa felnőtt társaságban, ahol még az is elvárás lenne, hogy hosszú órákon keresztül lehetőleg próbáljanak úgy viselkedni kisgyerek létükre, mint a felnőttek, csendben elüldögélve egy széken.


Nézd, ti hoztatok egy döntést arról, hogy kit szeretnétek ott látni és vendégül látni, amit annak, aki szeretne részt venni az esküvőtökön, illik tiszteletben tartani.


Nektek viszont ugyanígy illik tiszteletben tartani, ha valaki emiatt, vagy történetesen bármilyen okból nem kíván részt venni rajta.

2015. dec. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem jogos.

Ha ti ezt a döntést hoztátok, akkor azt is el kell fogadnotok, hogy valaki számára ez nem elfogadható. Nyilván tisztában voltatok azzal, hogy ebből lehetnek problémák már akkor, amikor meghoztátok ezt a döntést.

2015. dec. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!