Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha házasságban az egyik fél...

Ha házasságban az egyik fél szeretné elköttetni magát, akkor annak közös döntésnek kell lennie?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.


A pár 2 gyereket szeretett volna, akik meg is születtek.


A nő 30, a férfi 35 éves.


Ilyenkor szerintetek ha az egyik fél szeretne végleges megoldást, akkor a másiknak van "vétójoga"?


2015. dec. 8. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem, mivel a gyerekvállalás közös dolog. Ha az egyik nem akar, akkor már megvan a nemleges döntés, függetlenül a másikétól. Nem kényszerítheti az egyik a másikat egy gyermekre, ha az nem akarja...
2015. dec. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem mindenféle orvosi, egészségügyi beavatkozáshoz annak a beleegyezése kell, akin elvégzik. Ha viszont nem értenek egyet a döntésben, az már magánéleti dolog, közösen kell megbeszélni a helyes utat. Ha nem jutnak egyezségre, az könnyen a kapcsolat végét jelentheti, mert senki nem kényszerítheti az elszenvedő felet a műtétre, vagy annak mellőzésére (mert hát van ilyen is).
2015. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván konkrétan az dönt, akin végrehajtják.

De egy normális családban ezt megbeszélik egymással.

És ha nem értenek egyet, akkor ez gondokat okozhat a kapcsolatukban.

Mivel fiatalok én nem tartom jó döntésnek. Ha néhány év múlva elválnak és új társuk lesz, akivel akarnának újra gyereket vállalni, akkor ez már nem visszafordítható.

2015. dec. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Az utolsó válaszolónak igaza van, sajnos ilyen is előfordulhat. Egyik ismerősöméknél pontosan ez történt, a feleség köttette le magát, majd néhány év múlva elváltak és új társuk lett. A nő az új férjének is szeretne szülni, de a TB nem finanszírozza a lombik kezelést még részlegesen sem a számukra, hiszen a nő "saját hibájából" meddő. Egy kezelést már kifizettek maguknak, ami nem sikerült, most mennek majd a másodikra.
2015. dec. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Én elköttettem magam, és nem volt beleszólása. 26 éves voltam. 4 gyerekünk volt tabletta, spirál mellett. Ő nem húzott gumit, az abortusz nem jöhet szóba nálunk. Sosem gondoskodott megfelelően a gyerekeiről. Így nem beszéltem meg vele. Megcsináltattam és kész. Mostanában akarna még egy gyereket, az elkötésről és arról, hogy beadtam a válást nem tud. De ezt ő harcolta ki. Normális esetben megbeszéltem volna vele, de így nem.
2015. dec. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
háát a nő elkötése kemény dió, mert az visszavonhatatlan és a másik felet is illik beavatni(kivéve utolsó válaszolónál) de a férfi elkötés nem végleges, visszacsinálható.
2015. dec. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
a férfié se teljesen biztos, hogy visszacsinálható, de azt én se értem, amikor egy pár nem akar többé gyereket és a nőt kötik el, amikor az egy komoly hasi műtét, férfinál meg ambuláns rutinműtét.
2015. dec. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

azt kell mérlegelni h tudnak e várni 5 évet még :-)

mert h itthon 40éves kor alatt nem csinálják meg ha nincs 3 gyerek

szal vagy lesz még egy gyerek van a férj vár 5 évet és ö sterilizáltatja magát

az asszonynak még 10 év kellene

szal ez nem olyan kérdés h ki mikor hanem a jogszabály behatárol :-)

2015. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%

Nem akarok az ördög ügyvédje lenni, de pasiknál sem egy leányálom, megszenvednek vele jó pár napot (egy barátnőm férje köttette el magát, járni is alig tudott 2-3 napig.) Nőknél ma már laparoszkóppal illik ezt végezni, gyakorlatilag egynapos sebészet keretében, nem nagy hasi műtét.

Azt nem gondolom, hogy bármelyiknek vétójoga lenne, de azért meg kell beszélni, hiszen mindkettőjüket érinti a dolog. Szerintem az a gyakoribb, hogy hiába van ez a lehetőség, mégis ódzkodik a pár valamelyik tagja tőle, még ha tényleg nem terveznek több gyermeket, és problémás más módszerrel a védekezés, akkor is.

2015. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem felesleges. A nő még csak 30, simán elválhat és könnyebb lesz úgy apapótlékot találnia ha az új kanjának is tud szülni. És akkor még nem is beszéltem arról ha mondjuk meghal egyik vagy mindkét gyerek. A férfinál könyebb a döntés mert le tud fagyasztani a magjaiból.
2015. dec. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!