Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pénz valóban nem boldogít?

A pénz valóban nem boldogít?

Figyelt kérdés

Szegényen nőttem fel, nem is igazán ismerek mást. Pár hónap volt az életemben, amikor emberi körülmények közt éltem, de annak már vége sajnos.

Kb 15 ezer Ft-m van magamra a következő fél évre. Ha sikerülne is munkát kapnom, lakbér, rezsi, kaja, megtakarítás, és talán 2-3000Ft marad fenn, ami épp nem kell sehová.

Szeretnék már jó ideje új csizmát, pár ruhát, de örülök, ha samponra meg fogkrémre telik.


Engem mondjuk jelenleg igenis boldogítana...


2015. dec. 8. 20:46
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
61%
Akkor mit nem értesz?
2015. dec. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
éltem én is szegényen, számolgatva a pénzem, hogy legyen hónap végén is még mit ennem és álmodoztam micsoda életem lesz ha sok pénzem lesz, milyen boldog leszek én akkor :) - most sok van... de nem a PÉNZ tesz boldoggá... az, hogy van csak egy anyagi biztonságot ad, hogy nem kell attól félnem, be tudom-e fizetni a számlát, vagy lesz-e mit ennünk. Tehát nem kell emiatt idegeskednem, de ez nem boldogság, csak egyszerűen: nyugalom. Boldog egészen más dolgoktól vagyok :)
2015. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem keresel bentlakásos munkát?

Még ha minimálbért kapsz, akkor se kell lakbérre meg rezsire költeni, máris marad 70ezred kajára meg egyebekre. Simán kijönne belőle egy cipő meg pár olcsóbb ruha, esetleg turiból.

2015. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom amúgy,hogy ezt melyik oldal találta ki.A szegények,hogy megmutassák igenis jó dolog létminimummal,vagy azalatt elvegetálni,és a szeretetből táplálkozni,vagy a gazdagok találták ki,hogy a szegények ne lázadozzanak.Mindenesetre boldogít.Én voltam szegény,illetve a családom,kiskoromban még egy dezodort sem tudtunk venni,mikor elkezdtem serdülni,az osztálytársaim meg rámszóltak,hogy kellene...Nagyon boldog voltam.Alig vártam,hogy befejezzem a sulit,hogy elkezdjek dolgozni.Ma már inkább gazdag vagyok,de nem Magyarországon.
2015. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
A penz nem boldogit -csak az amit veszel rajta \(^_^)/
2015. dec. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jut a témáról egyik kedvenc Született feleségek-idézetem:P


-"A pénz nem boldogít!"

-"Dehogynem!Ez csak egy újabb hazugság,amit a szegényeknek mondunk,hogy ne lázadozzanak..."


Igen,boldogít,engem igen. De önmagában kevés.

2015. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos szint felett valóban nem, de az nem az átlag magyar fizetésnél kezdődik.. Maslow piramisát ki ismeri? Szerintem tökéletesen leírja az emberi igényeket.
2015. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%

Nem boldogít, mert az igazán fontos dolgokat nem lehet pénzzel megvenni.

- Akármennyi pénzem is van, aki meghalt, azt nem tudom visszahozni az életbe.

- Akármennyi pénzem is van, életem szerelme akkor sem fog szeretni.

- Akármennyi pénzem is van, vannak olyan betegségek, amikre nincs gyógymód.

- Akármennyi pénzem is van, ha nem lehet gyerek, akkor nem lehet.


Ott van például Stephen Hawking, nem egy szegény ember, és mit ér a pénzével? Bármennyi millió dollárja is van, attól még nem tud se beszélni, se mozogni.


Miért, mire jó a pénz?

Veszel magadnak két házat, három autót, húsz csizmát, és minden estére egy prostit? És ettől azt képzeled boldog leszel? Max. ideig-óráig.

2015. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
vacak ügy ez a pénz - nem boldogít, de a hiánya boldogtalanít
2015. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Szegényen is lehet boldogan élni,nem egy olyan embert ismerek, akik hihetetlen szegénységben nőttek fel, és lám lám, úgy mesélik a gyerekkorukat, hogy nagyon szépen,boldogan telt,mert egy szerető család vette körül őket.

Azóta van,amelyik jobban,van,amelyik nem túlságosan él jól.

Viszont mindegyikük abban egyetért, nem a pénztől függ kizárólag a boldogság.

Természetesen számítanak nagyon is az anyagi javak,de a megfelelő emocionális háttér nélkül ,amit a szerettei biztosítanak az embernek,anélkül nem sokat ér a sok lóvé.

2015. dec. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!