Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyermek kapcsolattartás...

A gyermek kapcsolattartás ezen héten hogyan működik péntek 17. 00-töl vasárnap 18. 00-ig, vagy szombat mikor apuka ráér szombat délután?

Figyelt kérdés

2015. dec. 11. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg.
2015. dec. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Egyrészt meg kell nézni, mi áll a határozatban, másrészt ahogy a két szülö megegyezik.


Elvileg a hétvége jár és nem egy alig-nap.

2015. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Elvileg ugyanúgy péntektől vasárnapig. Gyakorlatilag ha apuka még szombaton dolgozik (merthogy most szombat munkanap), akkor hogyan is vinné el a kicsit?

Nekem a kérdésből az jön le, hogy zavar, hogy apuka nem akarja már pénteken elvinni a gyereket. Szerinted mi lenne a megoldás?

2015. dec. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem ez nem probléma ,de a bírósági végzésben foglaltak szerint tartsa a kapcsolatot a gyermekkel ne kb:23 órára gyakorlatilag ó is kap 2 nap gyermekes szabit,tehát ezt a gyermekre tartogassa ilyen esetre. Vegyen ki szabit én is ezt tettem! Vidéki programon vagyunk ketten /tehát ha nem lenne velem is szabin lennék vidéken egyedül,de így ketten vagyunk/
2015. dec. 12. 09:55
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

A láthatás a különélö szülö oldaláról JOG, de nEM KÖTELESSÉG!!!!!


NEKED viszont semmi jogod a másik fél szabadságát beosztani, az az ö amgánügye. NEKED annyi az egészben a dolgod, hogy amikor jön, akkorra a gyerek összecsomagolva legyen, és az apa el tudja vinni, ha van rá lehetösége.

Ha dolgoznia kell, akkor értelemszerüen nem KELL elvinnie.

De azért nézz magadba, milyen anya vagy, hogy nem birsz a gyerekeddel lenni hétvégén, baj, ha csak egy napra tudja az apa elvinni.

2015. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző, ezzel nem értek egyet. Ha két ember gyereket vállalt, akkor kötelességük foglalkozni vele, elég baj, ha ezt már bíróságnak kell elrendelnie. Az apának joga van beosztani Marcsi életét? Az nem baj, ha ő nem bír a gyerekével lenni hétvégén? Ha ő dolgozik, akkor nem kell gyereket nevelnie, ha az anya dolgozik, neki kötelező? Bakker, úgy én is szívesen vállalnék gyereket, ha csak akkor kell vele foglalkoznom, amikor olyan kedvem van...
2015. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

MÉGEGYSZER ez nem nekem nem PROBLÉMA GOND, hogy együtt legyek a gyermekkel ,mert szeretek és tudok vele együtt lenni.

Kérdés:

Ha az apa szombaton jön péntek helyett jöjjünk vissza a hétvégi szabad programunkról mert akkor akarja látni a gyermekét/összecsomagolva a holmija pénteken is ott volt./ezt mondtam is neki péntek 16 órakor.

Tudta az apa,hogy neki dolgoznia kell szombaton, ezt nem kell jeleznie kb:1 nappal előtte/csütörtök?/

2015. dec. 12. 14:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha kezdetben EZT írtad volna ki kérdésnek, akkor más választ kaptál volna, mert ez nem egészen ugyanaz a helyzet.


"Ha az apa szombaton jön péntek helyett jöjjünk vissza a hétvégi szabad programunkról mert akkor akarja látni a gyermekét/összecsomagolva a holmija pénteken is ott volt./ezt mondtam is neki péntek 16 órakor."


Ha (elöre megbeszélve) péntek este vitte volna el a gyereket, szombat reggelig nem szólt, hogy bocs, de csak szombaton tudok jönni, akkor neked jogod van a gyerekkel programot csinálni és nem kell félbehagyni, illetve visszajönni, ha az apa "mégis" ráér.


"Tudta az apa,hogy neki dolgoznia kell szombaton, ezt nem kell jeleznie kb:1 nappal előtte/csütörtök?/"


Ebben az esetben elvárható lett volna, hogy szól neked, ha nem tette, akkor ö a hibás.


De ami a legnagyopbb gond, hogy ezek szerint képtelenek vagytok egymással megbeszélni a dolgot - pedig ezt a gyerek érdekében el kellene érni. Nem tudom mekkora a gyerek, de adott esetben öt is be kellene vonni a témába - beszéljen ö az apával, hogy mikor jön érte.

2015. dec. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazad van nem tudunk beszélni,én csak a legszükségesebbet beszélem meg vele pl:

-a gyermeknek fülgyulladása volt, ne vidd ki sapka nélkül,

-balesetmegelőzés, ne szaladj át a 4 sávos úttesten a gyermekkel az autók közt

-féltérdig olajos nadrág,talán szólj a hétvége egy pár zokniba és egy melegítőnadrágba került,de a gyermekkel nem történt semmi komoly

- a karácsonyi kapcsolattartás a bírósági határozat szerint a következő....

A közös gyermek kisfiú, 4,5 éves óvodás.

2015. dec. 12. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!