Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan neheztel anyu a...

Jogosan neheztel anyu a nővéremre a karácsonyi menü miatt? Csak szerintem problémázik semmiségen?

Figyelt kérdés

Nővéremék idén vettek egy családi házat, így (idén először) nem itthon lesz a karácsonyi ebéd, hanem náluk. Ott lesznek a szüleink, a férje szülei, a testvérek és a mi nagyszüleink.


A nővéremmel, a sógorommal és a vőlegényemmel közösen készítjük el a karácsonyi menüt. Lesznek klasszikus dolgok, halászlé, töltött káposzta, bejgli pl. De a nővérem fog sütni lassagnát, mert azt sokan szeretik a családban. Na anyu ez utóbbin van kiakadva, hogy képzeli a nővérem hogy ilyen "ételnek nem nevezhető valamit" tesz a karácsonyi asztalra.

Napok óta ezen problémázik, mintha nem is tudom mit követett volna el a nővérem. Ráadásul csak rá haragszik, pedig mi is egyetértünk vele.


Mit kezdjek vele? Vagy hagyjam rá, addigra megemészti? Csak olyan idegesítő, szó szerint ezzel kel és ezzel fekszik.


2015. dec. 16. 10:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%

Atyaég mik vannak. Dehogy neheztel jogosan.

Egyik ételt sem szereti? Fél, hogy éhen marad vagy mi? Mondjátok meg neki, hogy magában puffogjon, mert senki nem kíváncsi a hisztijére.

2015. dec. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

anyukád most biztos a szívéhez kapna, de mi karácsonykor sültkrumlit szoktunk enni valami hússal. mellé desszertnek általában madártej van.

de ezt szeretjük.. lehetne akár halászlé is, de senki nem nyúlna hozzá.. most akkor inkább kevésbé karácsonyias a menü, de legalább szívesen esszük..

amúgy meg mondjátok meg anyukátoknak,hogy nem kötelező azt ennie, lesz más is az asztalon.

amúgy pont az ilyen akadékoskodó rokonok miatt megy el a karácsonyi hangulat.. nem a lasagna miatt.

2015. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Nem sok tapintat van anyukádban. Mondd meg neki, hogy ha nem szereti, akkor egyen töltött káposztát! Nem kötelező enni belőle.
2015. dec. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
10%
Ha valóban neheztel emiatt, akkor az nem jogos, de egy anya jó tanácsát azért meg lehet hallgatni. Szerintem sem illik sem az ünnepi asztalra, sem a többi ételhez. Persze nem kötelező megfogadni. Mindenki azt főz és eszik, amit akar.
2015. dec. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Akkor neheztelhetne, ha nem lenne más kaja.


(Én is szívesen lecsapnék a lasagnára.)

2015. dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

Le kellene vele ülni és megkérdezni, hogy most tulajdonképpen mi bántja valójában. Mert az 100% h. nem a lasagne!


Szerintem anyukádnak valójában azzal van baja, hogy megváltoztak a dolgok és nem őnála van a karácsonyozás, ahogy eddig mindig. Amikor is ő lehetett a motorja / szíve az egész karácsonyi nagyüzemnek.

A stafétabot hirtelen átkerült a nővéredhez, amitől kevésbé fontosnak érzi magát, illetve talán valahol mélyen (valszeg még magának sem bevallva) az elmúlásra is emlékeztethette.


Lehet, hogy valamilyen külön feladatot kellene neki találni, ami csak az övé, szívesen csinálná, és kellően fontosnak érezheti magát tőle.

2015. dec. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

Hagyd rá pontosan, majd túlteszi magát rajta :)


Amúgy szerintem a lasagna 100x finomabb, mint egy nyomorult töltött káposzta, de ízlés kérdése.

2015. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Jaj, úgy sajnálom szegény tesódat, nehéz lehetett felnőni egy ilyen anya mellett, ahogyan neked is.


A hagyományos kaják MELLÉ főz egyéb dolgokat. Még azt is megtehetné, hogy HELYETTÜK főzi. Ha nem tetszik, nem kell oda menni hozzájuk, vagy vigyenek ők is valamit, legyen batyus karácsony.:)és akkor mindenki eszi, amit vitt.


Képzelem anyukádat, ha meghallaná, hogy mi a férjemmel minden évben a kettesben töltött szentestén puliszkát eszünk zöldséges raguval és hozzá lilakáposztát készítünk. Sőt, bejglit venni szoktuk, és nem sütünk semmilyen süteményt. :D

2015. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 acelsziv ***** válasza:
89%
Vihar a biliben. Anyáddal közölni kell, hogy nem kötelező megjelennie.
2015. dec. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
97%

Ezt a hülyeséget. Karácsonykor szerintem mindenkinek azt kellene ennie, amit szeret. Ha halászlét meg bejglit, akkor azt, ha meg gombapörköltet vagy kínai 100 napos büdös tojást, akkor azt. Tavaly nálunk paprikáskrumpli lett a szentestei menü, mert olyan csillogó szemekkel kérte az egész család, hogy azt főztem, hogy örüljenek. :D

Arról meg, hogy a lasagne nem nevezhető ételnek, apám jut eszembe, egyszer megkínáltam spagettivel, mire közölte, hogy fúj, ő ilyen németes kajákat meg nem eszik, mondtam neki, hogy na de ez olasz kaja, mira azt dünnyögte a bajsza alatt, hogy jójó, de akkor is csak egy misz-masz.

2015. dec. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!