Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 éves lány vagyok, anya...

16 éves lány vagyok, anya össze vissza hurcol, ezt az évet újra kell kezdjem miatta, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nyáron kiköltöztünk Olaszországba egy régi baráthoz, anya nem jött ki jól vele enyhén szólva.Ott kezdtem a 9.osztályt, de novemberben hazajöttünk.Most március van és azóta is Miskolcon vagyunk (itt jártam ki az általánost).Amikor visszajöttünk magyarba, úgy volt, hogy talán januárban visszamegyünk olaszba, aztán pár hónapra itt hagyott miskolcon, amíg ő pesten volt az új élettársával, akkor úgy volt, pestre fogunk költözni.Ebből semmi nem lett, mert szakítottak.Most pár hete talált egy új barátot magának, akivel vagy olaszba vagy írországba akarnak költözni, de én nem akarok velük menni, ő viszont minden áron elakar vinni engem is.Van okom, hogy ne menjek vele, mert felelőtlen volt, ezért vesztettem el ezt az egy évet is és egyébként sem szeretnék többet vele lakni, mert nagyon hirtelen haragú, stb.(nem szokott megverni, csak ha ideges lesz dobál és fenyegetőzik, hogy megver, de nem lényeg..)én pedig szeretnék ettől a szorongó érzéstől megszabadulni, hogy vajon hova költözünk és ma miért lesz mérges(pl. a barátom hozott enni a nagymamájától és nem kínálta meg sütivel erre anya összenyomta). A lényeg, hogy ma derült ki, hogy írországba költözünk ha olaszból nem hívja a munkaadója. Én nem akarok elmenni miskolcról, nyugodtan akarom kijárni az iskolát, soha többet nem szeretnék vissza menni olaszba sem, nagyon rossz volt, pedig tudok olaszul és jó iskolába jártam. Nagypapám itt lakik a feleségével és a felesége lányával nagyon közel miskolchoz, talán hozzájuk költözhetnék, ha mást nem.Szerintetek tudok valamit tenni, hogy engem ne hurcoljon ki anya megint külföldre?Ráadásul apa azt hiszi azóta is, hogy én pesten suliba járok, mert anya azt mondta, mondjam ezt neki és ő sem hülye, rájön, hogy átveri a saját lánya:( köszi hogy elolvastátok segítsetek!
2010. márc. 25. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%

hát ez elég bonyolult...:S

Mindenesetre sokat nyernél vele ha külföldön tanulhatnál... lehet érdemes lenne mégegyszer bízni anyukádban. Bár nemtudom elég éredkes... hogy csinálhat ilyeneket?

2010. márc. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Apukáddal milyen a viszony? Elváltak anno és téged anyukádnál helyeztek el? Láthatás, hogy van??? 16 évesen már jogod van dönteni arról, hogy melyik szülővel akarsz lenni.

Anyukád mivel foglalkozik ne haragudj? Mert így leírva... hát inkább nem találgatnék...

2010. márc. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Apukádhoz nem tudsz menni? 14 ha elmúltál akkor kezdeményezheted hogy nála helyezzenek el. Vagy beszéld meg anyuddal hogy te a suli miatt a nagyszülőknél lennél hátha megérti.
2010. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A nagypapád jó ötletnek tűnik, DE ha Édesapád normális, és alkalmas lenne a gyereknevelésre, akkor mindenképp szólj Neki, hogy tegyen rendet...

Így ne élhetsz.. Ez nem normális egy tinédzsernek..

Sok sikert

2010. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
apa börtönbe kell menjen olaszban ebben az évben, amúgy meg rendes, de ugyanolyan idegbeteg, mint anya sőt hamarabb kinézem belőle, hogy megverne..az ő szülei pedig romániában laknak és a féltestvérem is, aki összejött nagybátyámmal..hozzájuk inkább nem megyek, mert ők meg most hogy mondjam, mintha valami legalja roma családhoz költöznék..
2010. márc. 25. 13:46
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Engem is hurcolt anyukám (meg két testvéremet) 11 helyen laktunk, mert sokáig nagyon súlyos pszichés betegsége volt, de nem jöttek rá, apu pedig nem vállalt el, de utólag, bár furcsán hangzik, csak haszom lett belőle, mert önálló lettem, talpraesett (szerintem) és "edzett" lettem, most egyetemre járok: úgy tapasztalom, hogy a velem egykrúaknak bizonyos térem hátrányi vannak. Kitartás. 22/L
2010. márc. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
Ne haragudj de ez vagy kamu vagy szólni kellene a gyámügynek. Elég érdekes a családod.
2010. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

családsegítőben vagy az iskolai gyámügyesnél kérhetsz tanácsot. ha a nagyapád bevállal, akkor lehet ő a gyámod.

enyhén szólva nem megfelelő körülményeket biztosít anyukád, ha ide-oda hurcol.

ha pedig te sem szeretnél menni, akkor szerintem jó esély van, hogy sikerüljön.

apukád is Olaszországban él?

2010. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Miért lenne kamu? Anyukám nagyon súlyos bipoláris depessziós volt, és mikor jól volt, szerelmes lett és költöztünk a nevelőapáim után! :D NEM KAMU! :D
2010. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%
Én azt gondolom, minél több hurcoláson esik valaki keresztül, annál inkább megállja majd a helyét később. Én azt javasolnám, menj ki Írországba és ott is szerezz barátokat, tapasztalatokat, tanulj, ahol van rá lehetőséged, nem baj, ha nem Miskolc az. És ha felnőtt leszel, gyere vissza kis hazádba és meglátod, addigra ügyesen egyedül is megállod majd a helyedet. Addig bírd ki valahogy anyuddal, és fordítsd magad hasznára a lehetőséget, hogy kint is élhetsz kicsit. Az élet megvár és ne sajnáld azt az évet amit elvesztettél, mert az sem veszett el, csak akkor ép az életből mást tanultál.
2010. márc. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!