Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gáz ha nem akarok csaladot?

Gáz ha nem akarok csaladot?

Figyelt kérdés
Ismerem saját magamat és higgyétek el, hogy tudom 10, 20 vagy 50 év múlva is egy nagy gyerek leszek, meg tényleg minden témához teljesen komolytalanul állok hozzá( na jó az igazán komoly dolgokat kiveve). Egyszerűen nem erzem úgy,hogy el tudnek köteleződni valaki mellett egesz életemben és gyereket se akarok. Nem mintha nem szeretnem őket , de egyszerűen nem tudom elképzelni magam apaként. Az életemet egyedül tervezem leélni, szerintem sokkal könnyebb, ha csak magadatt kell eltartani. És mielőtt azzal jönnétek, hogy antiszochialis vagyok a barataimmal szeretek eljárni (nem bulizni mert azt utalok és alkoholt sem iszom egyáltalan) de példaul moziba vagy kenuzni szertek elmenni. És majd a jövőben is el fogom jaárni pl a munkatársaimmal. Anyám ráadásul abban reménykedik, hogy lesz tőlem unokája pedig szerintem eléggé egyértelmű, hogy nem akarok. És van egy hugom aki pedig akar így unokák amúgy is lesznek. Ráadásul ha esetleg olyan munkám lesz, hogy sokat kell dolgozni vagy feszült napjaimon semmi kedvem ahhoz, hogy otthon még a családot is elviseljem, hanem egyedül mondjuk megnezek egy filmet vagy összeütök valami kaját. Most suli mellett is így van, ha mondjuk nehez napon volt és hazajövök mindig van itthon valaki pedig csak egy óra egyedül lét kéne aztán oké vagyok. Szóval így tervezem az életem venni szeretnék egy házat lehetőleg egy kis udvarral, mert szeretnék majd egy kutyát ( mindig is akartam, mert szeretem az állatokat, de soha nem engedték, hogy legyen.) Na de mindegy a házban legyenek benne az alap bútorok meg azok amiket itthonról viszek ( amiket saját pénzemből vettem pl ágy, ìróasztal) és szép sorban majd veszek bele egyre modernebb dolgokat, mert szeretem ha olyan dolgokat veszek amiket a saját keresetemből vannak, mert dolgozom. Szóval szerintetek gáz ha így képzelem el a életemet?

2016. jan. 5. 18:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem. A te döntésed.
2016. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Nem gáz, hogy tiniként így gondolkodsz.:-)
2016. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%
Nagy boldogságtól fosztanád meg magad (persze egy jó házasságot alapul véve). Az ember társas lény, a társa és a gyerekei óriási többletet visznek az életébe. De ezt nem kell most eldönteni, majd alakul az életed és változik a személyiséged, egyelőre most élvezni akarod a saját kedvedre, és most ez helyénvaló.
2016. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Várj egy pár évet és másképp látod majd a dolgokat :) .
2016. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
78%

[link]


Azt hiszem nem is kell hozzáfűznöm semmit.

2016. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Talan igazatok van de ket fiu osztalytarsam is osszejott egy egy osztalytarsal es folyton veszekednek az egyikukkel raadasul eleg joban vagyok igy paholybol nezhetem vegig es en is sokkal jobban vagyok a lanyokkal amig baratok vagyuk ( nem vagyok meleg vagy ilyesmi csak egy baratnak sokkal jobban kitarulkozok mintha osszejonnek valakivel es ha szakitunk elmondja mindenkinek. Raadasul eskuvot sem akarok ert a nagy felhajtasokra meg az utana levo tancos lagzira sem vagyom. De lehet par ev mulva valtozik a velemenyem de most ez.
2016. jan. 5. 18:33
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Hidd el nekem, nagyon sokat változik az emeberi gondolkodás. Nem kell alapból úgy kapcsolatba belemenni hogy abból csak család sülhet ki.

Főképp hogy sosem tudhatod tényleg mit dob az élet...


Nekem pl baromi gyorsan változik a véleményem dolgokról, a példa erejére elmesélem azt neked hogy hosszú éveken át vágytam a nagy szép esküvőre, szép habos babos ruhára, olyan hagyományos esküvőre meg minden, de mára már odajutottam hogy annyira nem érzem fontosnak a dolgot, de annyira nem... PEDIG van párom, szándékában áll majd elvenni. De valahogy annyira csak papirként fogom már fel az egészet, és a papir nem boldogit... na fura... pedig nem vagyok tini...


Az hogy jelenleg igy gondolod, miért lenne baj? Nem fognak megkövezni, vagy aki azt teszi az azzal marad, le kell tojni :D

2016. jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszonom a valaszokat. Velem az is a baj, hogy amugy rengetek onbizalmam van tehat kiallok az igazamert, kieve ha valaki csak azert basztat mert vitaba akar belemenni azokra tojok ra, de ha mondjuk randira kene hivnom valakit akkor az nem menne. De ne ertsetek felre nem ezert nem akarok csaladot. Raadasul elegge kulonc is vagyok mert 18 evesen rajongok a szuperhos sorozatokert,filmekert es imadok olvasni meg egyszer az almom hogy kiadjak egy konyvet amibe mar belekezdtem, de ezt sem tudja senki sem csak a legjobb haverom, mert akiket ismerek nem nagyon olvasnak meg lanyt sem is erek olyat aki pl walking deadet vagy tronok harcat nezne. Konyvekben is szeretem a kalandregenyeket amikben van egy kis romantika, mert szeretem ha egy konyvnek vagy filmnek Happy end a vege de ez a fiuknal nem olyan megszokott. Egy olyan ismerosom van van akinek pont olyan az izlese mint nekem (munkatarsam) de neki volegenye van raadasul 6 evvel idosebb es olyan szamomra mitha a noverem lenne. De ha talalnek egy hozza hasonlo lanyt akivel tenyleg jol el tudnek beszelgetni vagy viccbol ccseszegetnenk egymast akkor valoszinuleg megvaltozna a velemenyem.
2016. jan. 5. 18:57
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
"Bírom" az ilyen "tini vagy, úgyis meggondolod magad" típusú válaszokat minden egyes ilyen kérdésnél! Amikor én tini voltam, ugyanígy gondolkodtam, mint a kérdező. Most 30 éves vagyok és még mindig ugyanígy gondolkodom. Nem kell család, nem hiányzik, ha 30 évet le tudtam élni boldogan "egyedül", akkor a következő 30 is menni fog szerintem. Nem értem, miért hiszik azt mások, hogy ők jobban tudják, neked mi a jó, mint te magad!
2016. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"De ha talalnek egy hozza hasonlo lanyt akivel tenyleg jol el tudnek beszelgetni vagy viccbol ccseszegetnenk egymast akkor valoszinuleg megvaltozna a velemenyem."


Ezt is elolvastad, 9-es, vagy csak idejöttél pufogni?

Egyébként a tinik jó része így gondolkodott régen is, meg most is, pláne, ha nehézségei vannak a kapcsolatteremtéssel. Nincs ezzel semmi gond, attól, hogy nem vesszük ezt megváltozhatatlannak - mert nem is az:-) -, senki nem kényszerít a kérdezőre semmit, nyilván az ő döntése lesz, hogy akar-e családot vagy se.

Egyébként ma már ez a nárcisztikus-individualista "nem akarok gyereket, mert mennyi mindentől megfosztanám magam" szemlélet lett a trendi, pontosan azok a nyájba verődött birkák, akik ezt hajtják - ennyit Bruhahahának.:-)

2016. jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!