Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Merjem rábízni anyósomra a 3...

Merjem rábízni anyósomra a 3 hónapos fiamat?

Figyelt kérdés
Van egy nagyobb lányom akit imád anyósom. Amikor megszületett a fiam nagyon ellenséges kezdett lenni. A babával közömbös, mintha nem is az unokája lenne, a lányomat pedig isteníti. Vásárolja neki a drága játékokat( havonta kb. 10000-20000 ft-ot költ), a fiamnak eddig egy használt szappant és egy csörgőt küldött( a férjemtől küldte el, nem is ő hozta). E miatt már beszéltem vele, megkértem, hogy ha az egyiknek hoz ajándékot akkor a másiknak is adjon valamit, vagy egyiknek sem hozzon semmit(mert a lányomnak személyesen adja át). Veszekedés lett a vége megmondta ki vagyok én, hogy meghatározzam neki kinek mit vegyen.A férjem szerint rá kellene bízni a babát heti kb. 2 órára, hogy megszeresse őt is és ne legyen ennyire ellenséges vele szemben. Én félek, mert nem bízok meg benne. Ti mit tennétek a helyemben?
2008. szept. 16. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem bíznám rá! Már ne is haragudj, de ha külömbséget tesz az unokái közt, akkor nem igazi nagymama. Főleg meg úgy,hogy nem bízol meg benne, akkor te sem lennél addig nyugodt, míg nála van, és ez csak a feszülstséget szítja. Szerintem először kérd meg a párod, hogy beszéljen vele, miért ilyen a kisfiaddal, aztán ha ad egy értelmes magyarázatot, (erre szerintem nincs,) akkor lehet ezen gondolkozni. Addig szerintem ami nem megy nem kell erőltetni.

36 hetes pocis

2008. szept. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A férjeddel beszéld meg,hogy hívja el az anyját,amíg Te vásárolni mész a naggyal.Akkor kiderülhet mi is a gond,lehet ,hogy csak rád haragszik.Egyedül én sem hagynám vele.

A szeretet kierőszakolni meg nem lehet,egyébként majd minden nagyszülőnek van kedvenc unokája,ha nagyi nem változik kompenzáljátok ti később az ajándékokat.Sokan nem vesznek a kisbabáknak ajándékot,merthogy úgyse értékeli.

Nekem a havi 10-20E tünik soknak,ezt már be is fektethetné a lányzónak.

2008. szept. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg kell vele szeretatni a kicsit akkor szerintem megette a fene az egésszet,hát nehogy már annak a kisbabának keljen már pitizni egy kis szeretetért.Anyósod felnőt ember neki kellene hogy több esze legyen,dugja fel megának az ajándékát.Én nem bíznám rá,minek?Ha te megtudod oldani a gyerekek felügyeletét akkor minek vigyázna rá.Szégyelje el magát,ennyi esze legyen egy felnőtt embernek.
2008. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Én se biznám rá valami , oka van hogy így viselkedik,előszőr deritsétek ki hogy mi.

Rá se tudnám olyanra bizni aki nem szereti.

2008. szept. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti nem bíznám rá.Milyen dolog már ez,amit csinál?Tudja nagyon jól,hogy két gyerek van,akkor vagy kettőnek visz valamit vagy egyiknek se.Beszélj a pároddal,hogy beszéljen az anyjával erről az egészről.Kettesben meg ne hagyd vele,hiszen írod is,hogy nem bízol benne.Majd ha változtat a hozzáállásán,akkor majd gondolkozol rajta,hogy rábízzad e.Addig meg beszéljen vele a párod,hogy miért csinálja ezt az egészet,amit egyébként elég csúnya dolognak tartok.
2008. szept. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én gondolok egy valószű okra.Ugye az van , hogy amikor a nagyobbik gyereknek megszületik a kisetósója, mindenki a kicsivel foglakozik stb, a nagyobbik féltékeny lesz,lehet hogy a nagymama ezt akarja orvosolni valahogy.kérdezzétek meg rőle, beszéljetek vele.
2008. szept. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, a férjem szerint anyósom azért viselkedik így mert "tudja", hogy a lányunkkal most nem fogunk foglalkozni csak a fiúnkkal. Annak idején ő nagyon szeretett volna lányt és két fia született. A lányunk most már érzi, hogy őrá mennyi pénzt költ és az öccsére semmit és élvezi is, hogy a nagyinak csak ő van. Ettől féltem még a baba megszületése előtt. Azt pedig nem tehetem meg, hogy többet vásárolok a picinek, mert a nagyobb még nem értené meg, hogy így próbálom kiegyenlíteni a dolgokat. A férjem próbált vele beszélni, de mindhiába. Arra is gondoltam, hogy a férjem legyen itthon még a nagyi "vigyáz" a picire, de ő erre nem hajlandó.

Én attól félek, hogy a gyerekek között pár év múlva ez konfliktushoz vezethet, vagy mi emiatt igazságtalanok leszünk vagy a lányhoz(mert pótolni szeretnénk a nagyi szerepét a fiúnál) vagy a fiúhoz(mert be szeretnénk bizonyítani az anyósnak, hogy nincs igaza, és még jobban elnyomnánk a fiunkat).

2008. szept. 16. 16:21
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is csak azért támogatja a nagyi a kislányt, hogy ne fájjon neki a kistesó. A legtöbb kisgyerek megszenvedi, amikor kiesik a "világ egyetlen közepe" szerepből. Az ajándékok miatt nem értem, miért aggódsz, ha a kicsi is annyi idős lenne, hogy felfogná a megkülönböztetést, akkor érteném, de háromhónaposan nem hiszem, hogy igényt tartana bármilyen ajándékra.
2008. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem tart igényt ajándékokra de szeretetre szerintem már ekkora csöpségek is tartanak igényt. Anyósom 50 méterre lakik a mi házunktól, de a kicsit csak akkor látja amikor a nagyot hazahozza kb. heti 10 percet. Akkor is az ajtóból odaszól, most sietnem kell, és mond egy szöveget amit még szerintem ő sem hisz el. Ha tényleg az lenne a gond, hogy a nagyobbik lányunk ne legyen féltékeny a kistesóra akkor miért nem jön át délelőtt amikor tudja, hogy a lány az oviban van. Vagy nekem kell mindig könyörögnöm, hogy jőjön át és nézze meg a babát. Amikor a lányom pici volt naponta itt volt és dajkálta. Igazából attól félek ha minden így marad, akkor 1-2 év múlva a fiam annyit fog érteni az egészből, hogy van egy néni akit a lányunk nagymamának szólít, de számára egy idegen.
2008. szept. 17. 12:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Megoldódott a nagymamával a probléma?

2009. okt. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!