Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esedékes lassan a diplomaosztó...

Esedékes lassan a diplomaosztóm. Az ez után nálunk tartandó családi összejövetelre szeretném elhívni a barátnőmet is. Szerintetek rendben van, hogy hívom vagy még nem kéne? Infó lent.

Figyelt kérdés
A barátnőmmel 7 hónapja vagyunk együtt, korábban volt már nálunk többször is, mindenki kedveli őt. Ő nem szeretne eljönni, mondván, hogy nem illik és még nem családtag. Az itthoni egyeztetést követően hívnám el, tehát nekünk ez nem okozna problémát.

2016. jan. 10. 23:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%

Én egyetértek vele. A barátom és a családja a gimis ballagása utáni családi összejövetelre hívott meg pár éve... Elmentem, mert annyira ragaszkodtak hozzá, de én nagyon kínosan éreztem magam, sok idegen között, aki smúzolt velem...

A családi belsős poénokat nem értettem, nem tudtam, hogy ki milyen betegségről vagy családi állapotról beszél éppen és nem éreztem jól magam.


Hogyha szűkebb családi rendezvény, akkor még belefér, de ne erőltesd. Kettesben is tud majd neked gratulálni! :)

2016. jan. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Volt olyan baratom, akiere nem szivesen mentem volna el, de a mostani baratomera siman, mert olyan a kapcsolatunk. Ez kapcsolattol is fugg, vagy attol, hogy az eddig altala megismert csaladtagjaid hogyan viselkednek vele.
2016. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha már többször is volt nálatok most is jöjjön el ha te hívod. Te érted, vagy ha szabad így fogalmaznom , te miattad jön el és nem mások miatt. Különben is ez az egész összejövetel te érted lesz, rólad szól. Ha rólad szól akkor ott a helye a barátnődnek is ,vagy másképpen fogalmazva, mindazoknak akiket te szeretnél ott látniott a helyük.

Azaz a barátnődnek is.

2016. jan. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem is értem, együtt vagytok 7 hónapja, nem a jött-ment alkalmi kapcsolatodat hívnád át, hanem a barátnődet. Ez arról szólna, hogy megünneplnek Téged, nem pedig a családi smúzolásról, mi ezen az illetlenség?
2016. jan. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Írod, hogy ismeri őket és kedvelik, akkor miért ne? :)

Szerintem nem illetlenség... Most akkor ha három évig nem házasodtok össze, akkor három évig kihagy minden esküvőt, keresztelőt, szülinapot, egyéb összejövetelt, mert nem családtag? Az sokkal nagyobb illetlenség lenne szerintem.

2016. jan. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
Ha eltudod képzelni, hogy a jövőben is együtt lesztek és akár a gyermekeid anyja is lehet ez a csaj én a helyedben meghívnám. Mert végülis ez olyan, hogyha együtt maradtok, megkéred, elveszed, akkor kimaradt életed egyik fontos eseményéből, pedig ott lehetett volna. Ha meg nem, akkor ez van. 7 hónap azért már nem kevés idő, ráadásul a családod ismeri is már. Ideje bedobni a mélyvízbe, egy nagyobb családi rendezvényen... :) Még mindig jobb, mintha egy esküvőn találkozna a távoli családdal először. (mert olyankor mindig jönnek a ti mikorra tervezitek kérdések :D )
2016. jan. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Tesóm diplomaosztóján (ill. az utána levő ebéden) ott volt az ő barátnője, és enyémen is az enyém. Ráadásul mindegyik lány akkor találkozott először a szüleinkkel.

Hívd el bátran!

2016. jan. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Gimis ballagásra még megértem, hogy nem, de diplomaosztóra én mindenképp meghívnám. Nálunk a barát, barátnő is családtag, legalábbis egy bizonyos idő után. Nekem az lenne a furcsa ha nem lenne ott.
2016. jan. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszok. Igen, egyértelmű, hogy elhívom. Nekem ugyanaz a véleményem mint nektek, de jó látni, nem csak én gondolkodok így.
2016. jan. 11. 15:28
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha komolyan tervezi veled, akkor nyilván előbb-utóbb ő is része lesz ezeknek a családi összejöveteleknek. Élete végéig nem vonhatja ki magát azzal, hogy "nem ismeri XY-t és zavarja, ha róla beszélnek". El kell kezdenie megtanulni, ki kicsoda a családodban.
2016. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!