Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válóper, vagyonelosztást...

Válóper, vagyonelosztást megegyezéssel szeretném, van egy ház, amit a házasság előtt szerzett, felújítás történt 300e ft értékben (számlákkal nem bizonyítható) ennek a fele engem illet vissza? 7év után mi számít közösnek ha nincs közös ingatlan?

Figyelt kérdés
Volt egy örökségem összesen 1200e fele be lett invesztálva a közös kiadásokba ill. hitel törlesztésekbe, ezt így részemről pozítiv oldallal kérhetek vissza min. 3-500 ezret az elosztásnál?

2016. jan. 12. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

"...van egy ház, amit a házasság előtt szerzett..."


Ez csak az övé!!!


"...felújítás történt 300e ft értékben (számlákkal nem bizonyítható) ennek a fele engem illet vissza?"


Igen,ha bizonyítod és/vagy korrekt a másik.


"Volt egy örökségem összesen 1200e fele be lett invesztálva a közös kiadásokba ill. hitel törlesztésekbe, ezt így részemről pozítiv oldallal kérhetek vissza min. 3-500 ezret az elosztásnál?"


Igen,ha tudod bizonyítani!

2016. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
...és majd ne feledd el levonni belőle, hogy ingyen laktál ott 7 évig.
2016. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Azért a 300.000 ft nem egy nagy összeg felújítás szempontjából.Ha festés volt, illetve olyan, ami nem minűsül nagy beruházásnak, azt ne számold bele.
2016. jan. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Ha nem tudod bizonyítani, csak a másik jóindulatán múlik, mibe megy bele.

Viszont ha oda vagy állandóra bejelentve, beszélgess el egy ügyvéddel a lakhatási jogról.

2016. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A ház az övé a felújítást pedig ha papírokkal nem tudod bizonyítani akkor bukta.

Ha jó fej oda adja a pénzt,ha nem,nem.

2016. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Már bocs, de miért is lettem lepontozva? Nemrég mentem át egy hasonló helyzeten, de végül is a kérdező dolga, hogy akar-e ebből pénzt látni, vagy elsétál.
2016. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mia felújítás, ha értéknővelő, akkor igen kérheted, ha nem pl falfestés, ablak csere (bár azt bbíró válogatja minek veszi), akkor nem. Házasság előtti vagyok a Tiéd, az örökség is, annak megfelelő összeg amit bele invesztáltál. Ez az utobbi kettő mindig külön vagyon marad. AZ meg soha nem számít hány évig vagyok együtt.
2016. jan. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!