Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldről megyek haza látogat...

Külföldről megyek haza látogatóba 2 hétre. Sógornőm elküldött egy ajándék-listát, amiket kér, hogy vigyek. De nekem ezekre nincs pénzem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Munkanélküli lettem 6 hónapja. Januártól a segélyt sem fizetik. Eléggé rosszul állunk. Mivel most olcsó volt a repülőjegy, most megyek haza. Remélhetőleg tavasztól találok valami munkát és akkor nem fogok tudni menni.

Bátyámnak van egy 5 és egy 3 eves kislánya. Irtam a sógornőmnek, hogy mégis mit vigyek a lányoknak apróságot ajándékba. De csak a lányoknak, mert többre nincs pénzünk. Ezt meg is irtam.

Erre elküldött egy listát, hogy Levis farmert a tesómnak, meg Ugg csizmát neki és hasonló drága holmikat.

De ezekre nem telik most. Miért hiszi, hogy azért mert külföldön élünk, itt a füldün hever a pénz. Hát nagyon nem.

Ráadásul a férjem nem is tud az idén hazamenni, mert neki nyáron van a szabadsága és akkor meg nagyon drága. Pedig neki is ott a családja.

Mit tegyek? Csak simán hagyjam figyelmen kivül a kérést? Vagy mondjam meg neki, hogy ilyenekre nem telik? A férjem örjöng én meg itt sirok. Teljesen kivagyok már ettől a helyzettől, hogy ninca pénzünk és erre jön ezzel a listával.

42/N


2016. febr. 3. 15:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
4%
42 évesen elásnám magam, ha semmi megtakarításom nem lenne. Mondd el nekik, hogy nincs pénzed vagy ha ott olcsóbb és jobbak a ruhák, akkor utaljon pénzt és abból vedd meg.
2016. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, de 42 évesen lehetne benned egy kis kurázsi, hogy nyíltan megmondod, bocs, ezekre nem telik, nincs munkám, már segély sincs. Ebben mi olyan nehéz? Ezt mindenki megérti, ha a sógornő mégsem, akkor meg főleg nem zavarna egy ilyen ember véleménye.
2016. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
De van. A megtakaritási számlámon 42ezer dollar. De nem arra, hogy ilyen ajándékokat vegyek. ÉS ha nem találok munkát hamarosan (mert már takaritónak is jelentkeztem, de oda sem kellek. Állitólag öreg vagyok), akkor miből éljek?
2016. febr. 3. 15:54
 4/25 A kérdező kommentje:

Régen simán megmondtam volna neki, de annyira magam alatt vagyok, hogy már nem tudom mi a helyes. Ezért kérdeztem meg. Mindenhonnan csak az elutasitást és a lenézést kapom. Próbálom magam tartani, de nagyon nehéz. Lehet nem is kellene igy hazamennem.

Köszönöm a válaszokat!

2016. febr. 3. 15:57
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Én sem értem, hogy miért nem mondtad meg kapásból a sógornődnek, hogy ne haragudj, de erre neked nem telik.

Mit kell ezen őrjöngeni meg bőgni? Felnőtt ember vagy. Megmondod, hogy nem és kész.

2016. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ne is menj haza.

Nem azért mert nem tudsz mit vinni, hanem azért mert még akkor is ha a repjegy olcsó, az is pénz. Majd mész, ha jobban álltok.

2016. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%
én viccesre vennémn a figurát és én is írnék egy listát a sógornőmnek, hogy mi mit kérünk. Persze jó drága dolgokkal amiket soha nem tudna megvenni hátha leesik neki. A végére egy nagy vigyórjelet is tegyél.
2016. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Hjajj, de ismerős :D

Szintén külföld, kérdem a bátyámtól, mit vegyek a 11 éves fiának karácsonyra, gondoltam mondja majd hogy legót, vagy valami szgépes játékot... erre benyögi, hogy iPadet, mondtam is neki, hogy vigyük lejjebb az igényszintet. Te is tedd ezt, ne magadban hőbörögj. Mondd, hogy APRÓSÁG alatt helyi csokikra, meg ilyesmikre gondolsz, Ugg csizmát otthon is lehet venni, vegyék meg ők maguknak.

2016. febr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
Írd meg neki nyugodtan a körülményeiteket és azt, hogy most ezekre nincs pénzed, a gyerekeknek szeretnél csak vinni valami apróságot, ha ezen megsértődik, az az ő baja. Szüleid mit szólnak hozzá? Nekik nem mondtad ezt el?
2016. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
19%

"A megtakaritási számlámon 42ezer dollar."


Akkor meg ne sirjal mint a furdos q, annyi penzt nalunk ember nem lat egyben. Hat csak ott hever az a penz a foldon :)

2016. febr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!