Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el otthon, hogy...

Hogy mondjam el otthon, hogy titokban eszek húst? Félek a következményektől.

Figyelt kérdés

Hali!


13 éves vagyok, a szüleim, nagyszüleim, két idősebb testvérem nem eszik húst. Semmit. Soha. Így neveltek engem is, hogy az rossz,gyilkosság stb. Most nem érdekes miért nem szabad, a lényeg, hogy az ördögtől való gyilkosok, akik állatot ölnek. Kb 1 éve lettünk jóba egy osztálytársammal, ez nagy szó, elég antiszocnak és különösnek nevelnek minket, nem szoktak szeretni a közösségek.. Mindegy, barátok lettünk. A szülei elkezdtek áthívógatni, elvinni magukkal programokra, kicsivel tehetősebbek, a mi szüleink is fejlesztenek minket, de nem tudunk fürdőbe menni, utazni más városba, nincs autónk. Nekik van, visznek mindenfele, sokszor titkoljuk otthon, mert a szüleim nem tudnak fizetni és nem engednek el, ha nem tudják kifizetni a belépőm :(

Én meg rosszul érzem magam, mert elmegyek fürdőbe vagy étterembe, pedig otthoniak nem tehetik meg. :/

Ez a család erősködött, hogy kóstoljam meg a húst.. Egy idő után megtettem és iszonyat ízlett!!!

Mindig kapok az alkalmon átmenni enni :(

Anyum csodálatosan főz, de csak nagyon egészséges és hús mentes kajákat.

Falun nem tudok még felvágottat sem venni titokban, gyorsan hazaérne a hír. Utóbbi fél évben odaadom a zsebpénzem a barátom anyukájának és ő vesz nekem és minden reggel beküldi az osztálytársammal,suliban titkon feldobom a szendvicseim vagy a csomagolt ételem,neha küld anyukája rántott húst vagy valami mást. Szeretnék én is az iskolai menzán enni,de "nem szabad" ezt a tanárok is tudják, anyu minden reggel csomagol szendvicset és ebédet is, szeretem de nekem kell bele hús.

Nem akarok balhét otthon, de árulónak érzem magam :( jól tanulok, semmit nem csinálok, ami rossz. Soha nem kiabáltak még velem, a tesóimmal igen, ők rosszcsontok :D félek, mit mondjak?


Jah, félek, hogy eltiltanak a családtól, mivel többször is kiemelte anyum, hogy mi különlegesen eszünk és mindig csomagol nekem enni.. És értitek..igy sem szívesen enged el, hát ha még megtudja, hogy elrontották az "elveiket".


2016. febr. 6. 22:59
1 2 3 4 5 6
 1/56 A kérdező kommentje:

Máglyára dobnának, ha megtudnák, hogy párszor még horgásztunk is együtt.

Ugye az is gyilkosság, pedig nekem bejön, de az nem, hogy hazudnom kell, hogy kirándulunk vagy focizunk vagy ilyesmi, pedig nem is :(

Nem szeretek hazudni, sosem szoktam, senkinek. Így nagyon szenvedek, hazug rémálmaim vannak. :((

2016. febr. 6. 23:11
 2/56 anonim ***** válasza:
44%

Legyél bátor, állj eléjük, és mondd el!

Egyszerűbb mód nincs.


Én azért lógok ki a családból, mert nálunk csak én nem eszem húst. Az első két évben megpróbáltak visszatéríteni, de nem sikerült. :D


Egy vegetáriánus.

2016. febr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
78%

Ez nagyon gyalázatos dolog a családod részéről, nem kényszeríthetik rád a mániájukat.

Miért nem kéred az iskolaorvos és védőnő segítségét?

Suli végén irány egy másik városbeli középiskola és koli.

2016. febr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim válasza:
81%
Ha tudnám hol laksz, hívnám a jóléti szolgálatot. Ez abnormális. Valamilyen szekta tagjai?
2016. febr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
68%

Nem normális amit a szüleid csinálnak.

Húsra valamien mennyiségben szüksége van a fejlődő szervezetnek. Szerintem a felvágottakat kerüld de rendes/normális eredetű húst egyél. Főtt csirkemellet is rakhatsz kiflibe, plusz egy kis sajt, mustár, saláta levél és nagyon finom!

2016. febr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
17%
Elöző jól irja, ird meg neki hol élsz és lehet segíteni fog tudni! Ezektől lépni kell mert sajnos dilisek.
2016. febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
65%
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Az idiotizmus fellegvára. :D
2016. febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
75%
..borzaszto. sajnállak. nehogy a végén a te családod is fényevo legyen...
2016. febr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
58%

Abnormálisak a családod "elvei". Őknek szíve-joga vegetáriánusnak lenni, de nem erőltethetik rád az értékrendjüket. Én csak a főtt csirkemellet szeretem húsból, de azt imádom.Az én családom baromi húspárti, mindig mondhak, hogy szedjek még magamnak húst, mert "attól fog az agyam". Igazuk is van, a húsban vannak a legértékesebb fehérjék, amiket nem-nagyon lehet tejtermékekkel pótolni. Utána is kereshetnél ennek, és mutass a képükbe egy ilyen témájú cikket! Ez nem egészséges főzés, plána nem a fejlődő szervezetnek!


U.i.: Osztálytársam nem eszik húst, és tejtermékeket, meg is lett az eredménye! Rosszul fogta meg a bordásfalat, és eltört két helyen a csuklója! Gondolom a te csontozatod is hasonló! Ki szerint egészséges ez?

2016. febr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
27%
Nem igaz, hogy szüksége van a szervezetnek húsra. Megfelelő mennyiségű fehérjét tartalmaznak a zöldségek is, a vöröshús tudományosan bizonyítottan is egészségtelen, és igen, tényleg nem jó, hogy állatok halnak meg ezrével, szörnyű körülmények közt, csakmert mi szeretjük a bacon izét. Ennek ellenére ezt a dolgot nem lehet az emberre erőltetni, mindenkinek magának kell elhatároznia, és rájönnie, melyik oldalra áll; vega lesz vagy húst eszik. Ha nem akarsz vega lenni, ne legyél.
2016. febr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!