Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek keresztanya, ha nem...

Lehetek keresztanya, ha nem vagyok megkeresztelve?

Figyelt kérdés
Az unokaestvérem és menyasszonya kisbabát várnak. Rám gondoltak, mint keresztanya. De nem vagyok megkeresztelve. Attól lehetek én a keresztanyja vagy meg kell keresztelkednem? 18/N
2016. febr. 12. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehetsz.
2016. febr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
ez a paptól is függ, én például úgy vagyok keresztanya, hogy nem vagyok megkeresztelve. De ha nem engedi a pap akkor megkeresztelkedsz és utánna lehetsz.
2016. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Persze, hogy lehetsz! Névleg. Mint én. A húgom kisfiának keresztanyja vagyok. Nem volt keresztelés, csak úgy rá lett mondva. Nálunk mindenki választ a gyerekének keresztanyát, keresztapát, pedig nem vagyunk vallásosak. Csak ez a szokás.

Én is 35 hetes terhes vagyok, a húgom már keresztanyának híja magát, pedig Bogi még meg sem született :)


Annyi, hogy ha lesz keresztelés, akkor ott nem lehetsz a keresztanyja.

2016. febr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Bocs, kimaradt egy v.--hívja
2016. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Igen, lehetsz. A hivatalos verzió szerint talán nem, nem vagyok szakértő, a gyakorlatban simán. Én is keresztanya vagyok, templomba pedig csak turistaként jártam.
2016. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Úgy látom, a vallásosok lepontoznak. Pedig ez így megy, akár tetszik, akár nem :)
2016. febr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

#5 vagyok: Csak kis boríték kellet, hogy lehessek. Semmi nem érdekelte őket, csak a pénz. És miért? Nem a tesóm akarta, hanem a nagyszülők elvárása volt a kereszetelő....

Képmutató a világ...

2016. febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Gabica, ez nem így megy. Ha holnaptól Pápának hívatom magamat a családban, attól még nem leszek a Pápa. Akkor sem ha azt mondom márpedig ez így megy. Fölösleges keresztelőset játszani, ha azt se tudjátok mifán terem.


A kérdezőnek pedig az első válaszoló tökéletesen megválaszolta. Amíg nem keresztelkedsz meg, nem lehetsz.

2016. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
#8: A keresztszülőség nem hivatalos dolog, nem jogi fogalom, hanem jelképes... Arra az esetre, ha valami történne a szülőkkel, de akkor sem te fogod a gyerekeket nevelni automatikusan, mert van jog. És at nem ismeri a keresztszülő fogalmát. Ez csak egy privát gesztus a gyermek szülei felé, hogy elvileg megtennéd....
2016. febr. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell kérdezni a papot. A férjem nincs megkeresztelve, de simán engedték, hogy keresztapa legyen.
2016. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!