Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul esik, amikor apu...

Rosszul esik, amikor apu "gúnyolódik" velem. Hogy ne vegyem magamra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy pösze voltam, lehet, hogy még mindig az vagyok. Nem tudom, mert mások sosem mondták még, gondolom azért, hogy ne bántsanak meg. Ha egyáltalán az vagyok.

Régen az voltam, de ezt is csak apu mondta, más nem, de akkor meg még kisebb voltam, és én ugye meg nem vettem észre magamon.

Van, hogy néha mintha gúnyolni akarna, pöszén mond nekem szavakat. Például ma beszélt valamiről, és mondta, hogy "Amikor másodjára hozod haza az ásványvizet, már azt mondod, hogy nem iTod meg." és közben mosolyog, biztosan nem gondolja komolyan, de akkoris, annyira rosszul esik. Meg, hogy mindig ha hoz csokit, akkor úgy állít be hogy "Van coki."

Tudom nagyon jól, hogy nem kéne magamra vennem, de akkoris, sokszor sírok miatta. Ilyen téren érzékeny vagyok. Van valami tipp, hogy ne vegyem magamra és ne legyek szomorú, ha ilyet mond?

(Most is kutyát akart sétáltatni velem, de megint ilyeneket mondott, és ezért nem megyek el vele, inkább sírok.:/:[)


2010. márc. 30. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Ülj le vele, és mondd el neki pontosan ugyan ezeket, amiket leírtál. Lehet, hogy ő azt hiszi, hogy te poénnak fogod fel, és viccelődni próbál. Ha nem, és tényleg gúnyol...hát akkor erősen szégyellje magát, mert ez nem szülőhöz méltó viselkedés!
2010. márc. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy rosszul esik és ne csinálja, mert nem tehetsz róla.

Vagy pedig gondolj arra, hogy neki is vannak hibái, és senki nem tökéletes. Egyszerűen ereszd el a füled mellett, ne reagálj rá.

De a legjobb az lenne, ha megbeszélnéd vele.

2010. márc. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak viccel és férfiaknál (többek közt) ez a szeretet kimutatása. Ha utálna nem hívna kutyát sétáltatni sem, hanem leba..szna, hogy TANUJJÁÁÁ'
2010. márc. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy rossz neked, és megértem.

Mondd meg apukádnak.

Régen velem is gúnyolódott. Olyan is volt velem is hogy elsírtam magam ott előtte, a szeme láttára. Hála az égnek anyukám leállította. De én is mondtam apumnak hogy nem szép amit csinál. Te is próbáld meg megbeszélni vele.

2010. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert aranyos, cuki vagy olyankor, ezzel nem kinevetni akar, ha zavar meg sem kell hallani.
2010. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

szem. nem gúnyolódik. a többi esetet is figyelembe véve amit írtál. Ilyenkor, mosolygás közben azt gondolhatja, így is szeretlek.

veled akar lenni (kutyasétáltatás együtt)

hoz csokit (tudja, hogy szereted.

Ezekre gondolj.

és menj vele kutyát sétáltatni. :)

Használd ki az időt, amíg teheted

2010. márc. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki,hogy ez nagy rosszul esik neked.Biztos nem gondolja komolyan csak viccel,de mindennek megvan a határa.Ha megtudja,hogy ez milyen rosszul esik neked akkor biztos nem mondja többé.
2010. márc. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy beszélnem kellene vele, de ha eszembe jut ez, akkor mindig arra gondolok, hogy az ő szemében csak egy ronda idióta izé vagyok, aki még beszélni sem tud normálisan. És nem bírom ki, hogy ne sírjak.
2010. márc. 30. 16:00
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem-nem

Dehogy vagy a szemében ronda idióta izé...


Hanem az Ő selypítő kislánya vagy(ha nem selypítesz már akkor is.)

Nekem is van egy lányom. Már 16éves, de mindig is a kis masnis lány jut eszembe róla,

hidd el, nem bántásként mondja, de mondd el neki hogy rosszul esik ez.

F/45

2010. márc. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Könnybe lábadt szemmel mondd neki, hogy "Apa, léci ne piszkálj, mert nagyon rosszul esik."

Ha ez nem hatja meg, akkor bunkó.

2010. márc. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!