Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem a hátam mögött...

A férjem a hátam mögött jelentős adósságot halmozott fel, majdnem egy évig hazudozott, sumákolt, vetített mindenről. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Hitelkártyákat aktivált, felvett kölcsönt a cetelemtől, providentről, nem fizette a rezsit, közben azt mondta, minden rendben van. Egyre gyanúsabbá vált a viselkedése, éreztem, hogy valami nem stimmel, de nem tudtam mi. Mivel a lákusunk előző tulaja a bátyám, gyanússá vált, hogy még mindig az ő nevére jönnek a csekkek mindenhonnan, de a férjem azt mondta, biztos csak tévedés, átíratta mindenhol a közmű szolgáltatásokat, utalja a pénzt, nem lehet probléma. Aztán kiborult a bili, mert a bátyám számláját zárolták, végrehajtás alá került, mert ugye még mindig az ő neve volt bejegyezve, és nem a férjemé, így derült ki, hogy nem fizeti a közös költséget. Akkor azt mondta, véletlenül félreutalta, és majd vissza fogja utalni, aki jogosulatlanul megkapta. Aztán jött, hogy itt is, ott is nagy tartozások vannak, kiderült, hogy sehol sincs átírja, sehová nem is utalt soha rezsit.

Átkutattuk a cuccait, akkor találtunk egy csomó cetelemes fizetési felszólítást, meg providentet, kidült, hogy sok helyről kölcsönkéregetett, közben meg mindenre volt vmi válasza, ha rákérdeztem dolgokra.


Mivel amikor kinyomoztuk, hogy mi is van tulajdonképpen, ő pont üzleti úton volt, nem tudtuk kérdőre vonni, ma jön haza, akkor lesz szembesítés.


De nem tudom, mit tegyek, azontúl, hogy a héten minden rezsit rendeztem, átírattuk az én nevemre, és ajándékozási szerződéssel az ő lakásrészét a nevemre fogjuk íratni.


Én folyamatosan kuporgattam a pénzt, mert babát tervezünk, tettem félre, hogyha csak gyedet kapok, akkor is legyen miből pótólni, meg szülés, babacuccok...stb. Nem járok fográszhoz, nem vásárolok, próbáltam inkább félretenni. Erre ő már több mint egy milliós adósságot csinált, közben hazudozott az egész családomnak meg persze nekem is folyamatosan.


Nem tudom mit tegyek, mert a belé vetett bizalmam darabokra tört, viszont küzdelem nélkül feladni sem lenne jó lehet. Főleg, hogy most kezdtem a hormonokat is szedni, hogy lehessen babábk (sajnos vagy egy krónikus betegségem is, meg nőgyógyászatilag is van gondom, így természetes úton nem jöhet össze). 32 éves leszek, azt hittem, már egyenesben vagyunk, de darabolra hullott minden.



2016. febr. 26. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem akarsz ennek az embernek most gyereket szülni???
2016. febr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
97%

Azt ugye tudod, hogy hiaba iratsz akarmit a nevedre, amig hazasok vagytok, kozos vagyon?


Miert kene kuzdened azert, hogy valaki tovabbra is megnyomorithassa az eleted?

2016. febr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázni kell, nincs-e jelzálog a lakáson.Van-e valami, ami téged terhel.

A személyi részére csak véleményt tudok mondani, ami nem releváns: de soha nem szülnék, páros lábbal rúgnám ki felképelés után az ilyen embert az életemből.

2016. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
93%

Tudom, hogy nehéz ilyenkor már újrakezdeni, de semmiképp nem szülnék egy olyan embernek gyereket, aki ilyet csinál, és ráadásul hazudozik. Ha ő ilyen, folytatni fogja.

A saját nevére csinált adósággal azt kezd, amit akar, ahhoz neked semmi közöd. A rezsit sajnos be kell nyelni, mert a bátyád nevén van. (Hogyhogy nem kapott semmi felszólítást, vagy kapcsolták ki a villanyt?).


Azt viszont nem értem, hogy akarod a lakást a saját nevedre iratni. Ha a férjed tulajdonos, akkor az ő beleegyezése nélkül nem tudod magadnak ajándékozni a lakást. Ez nem így megy. (plusz ajándékozási illeték is van). Ha nincs tulajdona, akkor nem kell semmit átiratni.


Lépj. Ne ragadj bele egy értelmetlen kapcsolatba. Ez nem egy egyszeri kisiklásnak tűnik.

2016. febr. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan neked még gondolkozni kell azon együtt maradj -e ezzel az emberrel és gyereket szülj -e neki??

Ismerek valakit aki ugyanígy járt, csak ott pici gyerek is volt. A drága férj meg lelépett és akkor derültek ki a tartozások. A nőnek kellett mindent visszafizetni, teljesen tönkrement, szó szerint évekig éheztek miatta. De ha neked ilyen pasi kell meg is érdemled, csak a a leendő gyereket sajnálom... remélem nem jön össze.

2016. febr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
100%

Én elválnék tőle.

Nem elég, hogy adósságot csinált. De még hazudozik is?

És hova lett a pénz? Amiket felvett hiteleket, meg a fizetése? Mert a rezsire nem ment. Akkor mire költi? Játszik? Drogozik? Vagy mit? Valamit biztosan csinál.

2016. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
100%

Most menj amig meg nincs gyerek, es adj halat az egnek hogy eddig nem jott ossze.


Az hogy hazudik egy dolog, bar mar az is eleg lenne, de lathatoan teljesseggel keptelen felelosen elni a penzugyi eletet, ez pedig meg sulyosabb.

2016. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
100%
Kuzdelem nelkul nem akarod feladni. Hazudott, folyamatosan, visszaelt a te es a batyad joindulataval. Szerintem ez nem megoldando problena, hanem jel. Az, h meg mindig a kozos jovotok ekveszteset felted, szamomra sulyos onbizalomhianyra vall. Nem bogy gyerekvallalas, a kapcsolat folytatasa se jonne sgoba nalam tobbe
2016. febr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van a válaszadóknak.
2016. febr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 A kérdező kommentje:

A lakás vásárlás úgy volt, hogy tulajdonos voltam én és a bátyám. Együtt is laktunk, meg ott lakott ugye a férjem is.

Aztán megvettük a a bátyám részét, és a férjem résztulajdonos.

Ajándékozási szerződéssel a nevemre íratható az ő része, ez biztos, mert a családomban majdnem mindenki jogász, édesapám ügyvéd, tehát szerződési díj nem lesz, családon belüli ajándékozásnál már illeték nem kell, és közjegyző előtt se kell hitelesítettni.

Volt, hogy kikapcsolták a villanyt, akkor azt mondta, hogy adminisztrációs probléma volt, nem látták, hogy utalt, jött felszólítás is, de a legtöbb csekk meg ilyesmi felbontatlanul el volt dugva egy szerkrényben! A UPC-t, villanyt fizetgette, mert ők nem viccelnek, lekapcsolják. A főtáv, közösköltség és díjbeszedő halmozódott fel, mindenhol azt mondta, mikor mondtam, hogy jött vmi felszólítás, hogy bement és elrendezte, megmutatta, hogy utalt(gondolom gyorsan fizetett készpénzben egyben mindent).


Én bíztam maradéktalanul benne, nem gondoltam, hogy nem utalja a rezsit, és az adminisztrációs bakikat is elhittem, mert hasonlóval találkoztam már mikor albérletben voltam.

Meg hát hittem neki, nem feltételeztem, hogy hazudik.


Még 2 éve vett nekem egy laptopot cetelem kölcsönnel, 0%-os akcióval, és azt hittem, mikor cetelemes levelek jöttek neki, hogy a laptop miatt, meg hát hirdetések, nem bontottam fel őket, mert az ő nevére jöttek, mondtam neki, jött neked ez meg az, stb. Mondta, hogy jó, megnézi, mi jött, azt mondta, hogy csak szóróanyag.


Akkor borult a bili, mikor jött providentes levél, akkor azt hazudta, kezességet vállalt a hugának hitelre, de a tesója fizeti. Ekkor nagy balhé volt, mert mondtam, hogy ezt meg kellett volna beszélnie velem, és ha tudjuk, úgyis megoldjuk, hogy segítsük a családját, de ezeket közösen kell megbeszélni, ez nekem pl. alap. Nekem az is alap dolog, hogyha pl vettem magamnak egy könyvet, elmondtam neki, hogy vettem könyvet, ennyibe került.


A providentről is kiderült, hogy nem kezesség, hanem az az övé, befotóztam és átküldtem a tesójának, aki azt mondta, alá van hamisítva az aláírás. A cetelemnél gondolom az én aláírásomat hamisított alá, mert mikor bementem, hogy adjanak információkat, tudták az adataimat, benne voltam, mint adóstárs a rendszerben.


Hazug.


Viszont 12 éve ismerem, előtte nem volt sose jellemző ez. Lehet bele keveredett valamibe? Mindenesetre a bizalmamnak annyi.

2016. febr. 26. 11:08
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!