Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, és összeszeretn...

Terhes vagyok, és összeszeretnénk költözni a barátommal Keresztanyumhoz. Hogyan mondjuk el?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és teherbe estem... a barátom is 16 éves és nem tudom hogyan mondjuk el a szüleinknek, de elszeretnénk költözni Keresztanyumhoz, Diósgyőrbe. Azért, mert nem szeretnénk a szüleimre szégyent hozni mert tudjuk, hogy elküldenének minket a jelenlegi otthonunkból:( Félek...

Nem szeretném elvetetni a babát! Léccy segítsetek, hogyan mondjuk el!


2008. szept. 20. 19:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
a legegyszerűbb a legegyenesebb út..először te egyedül állj eléjük-vagy inkább ültesd le őket-és mondd el nekik,beszéld meg velük.utána már a barátodat is bevonhatod.ennyivel azért tartozol nekik..
2008. szept. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj, de szerintem 16 évesen nem lehet meghozni egy ilyen komoly döntést. Még nem vagytok felnőttek, egy csomó feladat áll előttetek, mielőtt gyereket vállalnátok.

Hidd el, ha most megszülöd ezt a babád, semmi fiatalságod nem lesz, amit később nagyon fogsz bánni.

16 évesen minden lány azt hiszi, hogy az éppen "aktuális" szerelme az Igazi, aztán dehogyis... tudod, milyen sok "igazi" lesz még...?

Attól, hogy megszülöd ezt a babát, még nem váltok éretten gondolkozó emberré. Magatokról sem tudtok gondoskodni, akkor mi lesz a picivel?

Én nagyon nem vagyok abortusz párti, imádom a gyerekeket,(éppen ezért mondom el a véleményemet), és szerintem ha megszülöd a babád, sem ti, sem a gyerek nem lesztek boldogok.

Légyszíves, gondold át mégegyszer, mielőtt túl késő nem lenne, és mindenképpen beszéld meg Anyukáddal a dolgot. Ráérsz még felnőttet "játszani", nem szabad ilyen lazán venni az életet. Mi lesz veletek, ha nem jöttök ki Keresztanyuddal? Mentek az utcára a babával? Semmi egzisztenciátok, semmi szakmátok nincs még. Az nem játékbaba, ami a hasadban van, őt etetni, ruházni, iskoláztatni kell!

Ne hozz felelőtlen döntést, mert ez mindannyiótok számára végzetes lehet!

És még egy - nem kicsit - fontos dolog! Ha a jogi oldalt nézzük, Te még fiatalkorú vagy, Anyukád nélkül nem is dönthetsz egyedül.

2008. szept. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
És keresztanyukád hajlandó eltartani három embert? Miből akartok élni?
2008. szept. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
Én sem vagyok abortusz párti (bár sajnos nekem is volt egy), de én a helyedban nem tartanám meg a babát. Hiszen még ti is gyerekek vagytok. Hogy nevelnétek fel? Majd a keresztanyukád nevelné? Nem hiszem, hogy neki akarod szülni a picit. Ráadásul nem hiszem, hogy egy 16éves fiúban van akkora felelősség, hogy veletek is maradjon. Őket általában még a bulizás és a haverok érdeklik. A másik amit az előttem válaszoló írt, hogy nem hiszem, hogy a keresztanyukád eltartana plusz 3embert, mert ugye ti nemdolgoztok, és a babára sok pénz kell.Előbb végezzétek el a sulit, tanuljatok, dolgozzatok, éljetek, aztán pár év múlva gondolkodj ezen. ÉS VÉDEKEZZ!!! Egy gyerek nem játék, és az abortusz sem az. De egy gyereknek nem olyan anyára van szüksége, aki bulizik meg mit tudom én. És nem minden hónapban másik apa kell neki, hanem egy stabil család.
2008. szept. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
56%

16 évesen nem vagy semmi! Anyád vagy a gyámod elcipel a nődokihoz és szépen a családsegítőbe elmondja, hogy ez abortusz lesz, ha akarod ha nem..

A kis barátod meg tök mindegy mit mond és mit szeretne..neki is vannak szülei és nem nagykorú..nem mehettek el csak úgy egy másik városba, ráadásul nem hiszem , hogy minden vágya egy gyerek..szépen egyedülálló leányanya lennél.

A másik pedig miből gondolod, hogy a kersztanyád vagy kid pont két felelőtlen lökött fiatallal , meg egy újszülöttel akar foglalkozni..

Irány anyád, apád elé és szépen megmondod, hogy felelőtlen voltál ez történt és szeretnéd a segítségüket kérni..

Sajnálom azt a kicsi babát...rossz belegondolni, de jobb ha az angyalok vigyáznak rá és nem ti!

Ha pedig le tudtál feküdni a barátoddal, akkor oda is tudsz menni a szüleid elé!!!!!!

Szegény babám tisztára ugrál a hasamban annyira átérzi!

2008. szept. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%
Vegyél egy nagy levegőt, és nyugodtan mondd el anyukádnak. Az anyák már csak ilyenek, fenyegetőznek mindennel, mert remélik, hogy attól észnél marad a gyerekük, de azért ha bajba kerül, kitartanak mellette. Lehet, hogy ő is segítene neked felnevelni a gyereket. Keresztanyud amúgy tudja már? Lehet, hogy őt kellene megkérned, beszéljen a szüleiddel.
2008. szept. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

Úristen a 4. válaszoló nagyon kiakasztott...!!! Mi az hogy 16 évesen nem döntheti el,hogy szül -e,vagy sem???ÁÁÁ

Igen,nagyon felelőtlen voltál, de SENKI nem kötelezhet rá,hogy elvetesd a babád.

Először is beszéld meg anyuddal,kérd meg,hogy legyen veled,és számithass a segítségére. Ebben a korban képesek vagytok anyutok szeretetét alábecsülni, pedig gondolj bele, ő is ANYA. Ha ezek után mégsem áll melléd,akkor kérd más segítségét. Amúgy meg miért szégyen egy gyerek,egy unoka? Vagy ma már csak 30 éven felülieknek szabad szülni??? Ha meg csámcsognak rajta a környezetedben,ne foglalkozz vele,minden csoda 3 nap, aztán meg majd azt látják,hogy de szép gyerek,stb... Az viszont tényleg bizti,hogy 2 16 éves nem könnyen birkozik meg a gyerekneveléssel,és anyagilag se könnyü.

2008. szept. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%

Kíváncsi lennék, hogy a többiek honnan szedték azt, hogy felelőtlen volt a kérdező, és ezért esett teherbe. Semmi sem nyújt 100%-os védelmet! Másrészt, ha anyira nem lennétek abortuszpártiak, akkor felmerült volna bennetek az ÖRÖKBEADÁS lehetősége. Ennyit az eddigi válaszolókról.


Jó lenne még a korrekt válaszhoz tisztázni egynéhány dolgot. Például: a keresztanyud tud már a dologról? Beleegyezett abba, hogy nála lakjatok? Sajnos azt én sem tartom valószínűnek, hogy a fiú sokáig kitartana melletted, akármit is mond most. Valószínűleg jó lenne, ha először anyukáddal közölnéd. De nagyon határozottnak kell lenned, különben meg fog győzni az abortuszról, és lehet, hogy többé nem lehet gyermeked, ha ezt az utat választod. Azt javaslom gondoljátok át még egyszer ezt a dolgot. Tényleg nagyon fiatalok vagytok még, egy gyermek nevelése pedig nem játék. Tennék egy javaslatot, fontold meg kérlek. Ne engedd magad abortuszra vinni, abba neked is van jogod beleszólni, mivel elmúltál 16 éves. Hordd ki a babát, és add örökbe, így lesz neki a legjobb. Ha nem akarod a szüleidet szégyenbe hozni, akkor a terhesség idejére elköltözhetsz valami indokkal a keresztanyádhoz. Hidd el, ez lenne a legjobb mindenkinek. A gyermeked kapna egy biztos és szerető családot, folytathatnád az életedet, viszont nem veszélyeztetnéd az egészségedet.

Remélem sikerül meghozni a megfelelő döntést! Ha szeretnél, akkor írhatsz privát üzenetet.

2008. szept. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi az 5.ik válaszadó akasztott ki.
2008. szept. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
61%

"Mi az hogy 16 évesen nem döntheti el,hogy szül -e,vagy sem???ÁÁÁ "


Gyakorlatilag mindnyájan ezt írtuk előtted!

Ne butáskodj, hogy dönthetne egy 16 éves lány ilyen fontos dologban? 18 éves koráig, vagyis nagykorúságáig csak a szülei, vagy a gyámja engedélyével szülhet, házasodhat stb.

Elég baj, hogy sok kislány mégis szül ebben a korban, "elbabázik" egy darabig, aztán amikor már nem annyira izgalmas, vagy esetleg nem tudja etetni a gyereket, akkor mehet szegény állami gondozásba, vagy mennek együtt anyaotthonba, és mindkettejüknek el van cseszve az élete...

Ha valamiben nem vagy kompetens, akkor szerintem ne hurrogj le másokat!

2008. szept. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!