Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hány évesen költöztetek el...

Ti hány évesen költöztetek el otthonról?

Figyelt kérdés
Milyen messzire? Kaptatok anyagi támogatást? Hogy boldogultatok az elején?
2016. márc. 14. 17:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%

Nem költöztem el.


Én maradtam a budai házban,majd amikor lediplomáztam anyuék elköltöztek Révfülöpre a nyaralóba,így egész évben élvezhetik a Balatont.


Mind jól jártunk!


25/L

2016. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
85%
Jövőre! Pécsről-Budapestre és 21 éves leszek :)
2016. márc. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%

Én maradok itt (Győr mellett) a szüleim kiköltöznek Németországba Nürnberg mellé. (Apukám ott dolgozik, és lakik 4 éve) Természetesen kapok anyagi támogatást.

Április végén kiderül,hogy fogok boldogulni.

19/L

2016. márc. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%
Mi számít elköltözésnek? Az iskola miatt albi/kolesz, vagy a saját otthonba költözés.
2016. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Először 18 évesen, amikor elkezdtem az egyetemet. Ismerősökkel béreltünk albérletet, szüleim tartottak el, hétvégén hazajártam, nekem csak jól kellett tanulnom. Így ezt nem is tartom úgy, hogy bármit is sikerült volna letennem az asztalra. 22 évesen hazaköltöztem, akkor már magamnak intéztem a saját kiadásaimat, de nem kellett beszállnom a rezsibe. 23 évesen a spórolt pénzemből egy évre külföldre költöztem. Ott elég zsugori voltam magammal szemben, de így sikerült annyit összegyűjtenem, hogy megcsináljam a második diplomámat, ezt már költségtérítésesen. Szeptembertől ismét albérletben lakok barátokkal, de már teljesen önfenntartó vagyok. Szerencsére tudok dolgozni az egyetem mellett, így akár egyedül is tudnék bérelni albérletet (megyeszékhely), de még nem érzem szükségét.

Összegezve ha magamra lettem volna utalva 18 éves koromtól, nem lettem volna képes idáig eljutni. Nagyon becsülöm azokat az embereket, akik már ilyen fiatalon magukról gondoskodnak.

2016. márc. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen, Budapesten belül.

Anyagi támogatást nem kaptunk, inkább pár apróságot a háztartásba, azt is inkább párom szüleitől.

Nem volt semmi gond, jó munkahelyem volt/van, így az anyagiakkal nem volt gond, a különélésnek meg örültem.

2016. márc. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
18 éves voltam mikor összeköltöztem párommal. Kijártam a sulit mellette dolgoztam itthon. Anyagi támogatásra nem volt szükség szerencsére de ettől független minden hónapban ideadta anya a családit amíg járt.
2016. márc. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
44%
19 évesen költöztem el, kb. 100 kilométerre Pestre, albérletbe. Anyagi támogatást kaptam és kapok még most 29 évesen is. Nálunk ez a szokás, még a szüleimet is támogatják a nagyszüleim. Őket is támogatták a dédszüleim míg meg nem haltak. Pénzzel, kajával, dolgokkal, akármivel.
2016. márc. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
42%

18 évesen az egyetem miatt. Támogattak a szüleim annyival, hogy élelmiszert tudtam venni magamnak + fizették az albérletet. De szünidőben dolgoztam is.


23 évesen költöztem külföldre önerőből.


Mindkét alkalommal nagyon jól boldogultam az elejétől, élveztem a szabadságot :)

2016. márc. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
59%
15 évesen kolesz. Mondhatni onnet havonta jártam haza. Aztan 16 évesen meg teljesen. :)
2016. márc. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!