Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak apámmal? Hogy...

Mit csináljak apámmal? Hogy találjam meg így önmagam? Totál kiborultam.

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni. 19 éves lány vagyok,anyukám 5 éve meghalt rákban. Persze mindenkit megviselt a tragédia,elég sok minden szakadt rám,de valahogy talpra álltam és úgy ahogy túltettem magam a dolgon.Úgy érzem,sőt ez biztos,hogy apám jobban szereti anyámat most így a halála után, mint ahogy azt életében tette.(mert hogy akkor mindent érzett anyám iránt csak szeretetet nem)Gondolom rájött,hogy mit veszített,csak hát ugye későn..Na és azóta megpróbál olyanná nevelni mint amilyen anyám volt..tehát azt akarja hogy olyan legyek mint az anyám volt,hogy bennem őt lássa..csak ez nem igazán akar neki összejönni,mert határozottan érzem,hogy más vagyok,és őszintén szólva nem is akarok olyan lenni,mint az anyukám volt..Most ne értsetek félre,nagyon szeretem őt,és sírok is utána gyakran,de akkor sem akarok olyan lenni mint amilyen ő volt,mert egyszerűen nem megy,akkor megjátszanám magam..Hogyan tudnám apámat leállítani?mert ugye ilyenkor ő van megsértődve és ilyeneket mond, hogy: "máe bánja hogy szülővé vált,meg hogy folyton csak ezt kapja tőlünk,ő senkire sem számíthat,elege van az egész életből és az lenne a legjobb ha elpusztulna erről a Földről,mert neki már nincs miért élnie,nem bánná ha mindennek vége lenne"..

most ezekre mit mondhatnék?Játszam meg magam,de annak meg mi értelme lenne?


2010. ápr. 4. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most már semmit, felnőttél, ha van módod rá költözz el otthonról, menj kollégiumba, előbb-utóbb kirepülsz. Apukád részéről nem szép, hogy ilyeneket mond, de változtatni nem tudsz rajta, de semmiképp se játszd meg magad. Nem tudom miben akarja, hogy hasonlíts anyukádra...moss meg főzz rá? A gyereknek nem az a szerepe, hogy feleség legyen. Ha életében nem mutatta ki a szeretetét, akkor szerintem nem anyukádat hiányolja, hanem magát sajnálja, hogy egyedül maradt. Talán párt kéne keresnie, és akkor nem a te füledet rágná
2010. ápr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Több lehetőség van...

1: vagy tényleg most jött rá hogy mit vesztett vele...és hogy ő volt a másik fele..és egyszerűen bele zavarodott

2: vagy uralta és hogy most nincs kit irányítania..nincs kin uralkodnia

3: vagy az hogy egyedül maradt...fél hogy Te is elmész


Próbálj meg vele leülni beszélni és elmagyarázni hogy neked mi az ami fáj és mi az amit gondolsz..Ha nem érti meg akkor hagyd rá.

2010. ápr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!