Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha külföldre akarok telepedni...

Ha külföldre akarok telepedni a lányommal kell az anyja beleegyezése?

Figyelt kérdés
4 éve én nevelem a lányomat, aki most 12 éves. Szeretnék külföldre telepedni munkavállalás miatt. Az anyja bármit megtesz, hogy nekem keresztbe tegyen, mert 4 éve polgári perben vették el tőle a kislányt. 100 %, hogy nem egyezne bele, hogy kivigyem külföldre. Mit tehetek?
2016. márc. 29. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Elméletileg kell a beleegyezése, gyakorlatilag meg kérdezd meg a gyámügyet meg egy ügyvédet, biztosat úgyis csak ők tudnak.
2016. márc. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

Gyakorlatilag is kell a beleegyezése, viszont vitás esetben be lehet vonni a gyamhivatalt és a bíróságot, aminek ítélete kötelező érvényű lesz.

Elvileg ha a láthatasi időt tudod tartani, amit anno megiteltek, ideiglenesen ki mehetsz a gyerekkel. Tehát ha mondjuk 2 hetente van láthatatás és te akkorra haza tudod hozni a gyereket, akkor engedélyezni fogja a bíróság

2016. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
2016. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg nem lehet ilyet, de így több esélyed lenne ha nem egyezik bele. Kiviszed, (gyors intézkedés iskolában, mindenhol), az anyjának a tudomására jut, akkor azt mondod csak utazás, pihenés, mert ahhoz nem kell az engedélye. Gyorsan elintézel kint mindent, iskola stb. 3 hónapig lehet úgy kint, ami megfelel "nyaralásnak" az még nem huzamosabb idő és ha már minden megvan, iskola, minden, akkor elküldöd a gyámhivatalba az igazolásokat, az ott befogadó iskola, cím, stb és ha minden rendben el tudod tartani, akkor az anya semmit nem tehet, mert ha ott jó helyen van, akkor a gyámügy úgy fog dönteni, hogy a gyereknek jó legyen, maximum a kapcsolattartást kell újraszabályozni. Énis hasonló cipőben voltam (csak itt én vagyok az anya) a volt férjem nem egyezett bele, hogy kivigyem, ezért kimentünk, ő meg kibukott én meg mondtam, hogy csak nyaralunk és a 3 hónapon belül (azon túl számít huzamos idejű külföldi tartózkodásnak) elintéztem mindent és eljuttattam a gyámhivatalba :D Szóval az anyának ne szólj, majd csak utólag, hogy nyaraltok, viszont az iskolában jelents, mert különben keresni fogják a gyereket.
2016. márc. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!