Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne csinálnom?

Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy anyukám nemrég összejött egy férfival.Ez a férfi lengyel,de folyékonyan tud magyarul.Van neki három gyereke,akik most nálunk vannak.Egyikük se tud semennyit magyarul,angolul se.Nagyon gáz hogy még a nevüket se tudom szinte,viszont nem tudom mit tegyek,mert én nem fogok lengyelül tanulni,gondolom ők se magyarul.Mit kéne csinálnom?

2016. ápr. 14. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nyugi,neked semmit nem kell tenni,mivel ők vannak a te hazádban,ahol minden magyarul van,nekik kell majd tanulni,ha,akarnak valamit
2016. ápr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vendégségben vannak vagy odaköltöztek?

Ha odaköltöztek, akkor nekik kell megtanulni magyarul, hiszen ide fognak járni iskolába.

2016. ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg nagyon szép nyelv a lengyel, éltem ott és könnyű megtanulni.

De ha ott Magyarországon fognak élni, előbb utobb megtanulnak magyarul.

2016. ápr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ilyet is ritkán hallani... :) Ha viszont az apjuk beszél magyarul de ők nem, akkor a gyerekek gondolom csak vendégségben vannak itt, mivel az anyjuk neveli őket Lengyelországban. Az mondjuk fura hogy egy szót nem tudnak angolul, Lengyelországban is már az általános iskola alsó tagozatán tanulniuk kell idegen nyelvet a gyerekeknek. Ha kb egykorúak veled akkor azért tudnának kommunikálni, csak akarni kellene, viszont egy ilyen testvértrió nem biztos hogy meg akar nyílni kifelé. Nehéz ügy, ezen a szülőknek kellene segíteni.
2016. ápr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ideiglenesen vannak nálunk,nem tudom meddig.:/Én egyszer megpróbáltam angolul hozzászólni az egyikükhöz,de csak nézett.Sajnos,úgy tudom a lengyel nem egy könnyű nyelv,sőt.
2016. ápr. 15. 15:36
 6/8 A kérdező kommentje:
Van két fiú,14 és 13 évesek,meg egy lány,ő is 14.Szóval,igen,velem egykorúak,én is 14 vagyok.:)
2016. ápr. 15. 15:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Hirtelen lett két ikertestvéred is? :)

Nem kell tenned semmit se. Csak nyugi, legyél türelmes, lassacskán majd összeismerkedtek.

2016. szept. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ja tényleg, egy fél év már eltelt azóta, és gondolom most valahol iskolába járnak. Kérdező, mi van veletek, "felolvadt a jég" azóta vagy esetleg összecsomagoltak és visszamentek Lengyelbe?
2016. szept. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!