Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodnak a közös...

Miért ragaszkodnak a közös tévézéshez?

Figyelt kérdés

Anyám meg apám mindig ki van akadva, hogy én nem nézem velük közösen a tévét.

Ők minden ilyen szar műsort néznek, mint a Valóvilág, A farm, Éjjel-nappal Budapest, Barátok közt, mindenféle éneklős műsor pl. A nagy duett, Sztárban sztár stb. Engem ezek nem érdekelnek.

Ha megszólalok maradjak csendben, mert nem hallják a tévét. Apám ha jobbra fordul fingik, ha balra fordul böfög.

Miért ragaszkodnak ehhez?



2016. ápr. 19. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet... pfff, nevetséges, inkább néznék valami értelmes dolgot, de akkor egész nap nem is látnám a családomat, kb.

Így összeszorított foggal bár, de végigülöm ezeket a szrokat - jó, mi megbeszéljük, ami épp történik -, csak aztán ülök le gépezni, pl.

2016. ápr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
egy kicsit odaulhetsz te is veluk, semmi bajod nem lesz. felteve, ha kicsit szeretnel a csaladdal lenni, ennyi aldozatot te is hozhatsz.
2016. ápr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De nem értem minek, ha beszélgetni nem lehet.
2016. ápr. 19. 21:51
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem lehet beszélgetni, tényleg nincs sok értelme.
2016. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

J, ez a része tényleg gáz.

Az nem opció, hogy olvasol? EAkkor ott is vagy, meg nem is.

2016. ápr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudok zaj mellett olvasni, mert nem értek akkor semmit a könyvből.
2016. ápr. 19. 22:18
 7/15 anonim ***** válasza:
mert már lehet nem látnak más esélyt. Én történetesen a nagy duettet szeretem nézni, de csak a viselkedések miatt.. pszichológia átok ez már. De csak azért nézem. Testbeszéd meg hasonló. Más szemszögből nézd ezeket a tucatműsorokat, hátha úgy értelme lesz
2016. ápr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

(Ne legyél tiszteletlen! Nem azért mert etetnek és ruháznak, hanem mert rengeteg zsák szart szedtek ki alólad és rengeteg álmatlan éjszakát és fejfájást okoztál nekik, aminek még mindig a hatása alatt lehetnek. Könnyű lelkileg belerokkanni.)

Jogosan vagy felháborodva, de a szüleid egy közös élményt szeretnének csak veled. Én szeretek visszagondolni arra, amikor a csillagkaput néztük apával. Kedvesen elmagyarázhatod nekik, hogy megérted, hogy fáradtak és jó esténként még nem lefeküdni és ezeket a mocskokat nézni, mert ez egy rendszeres nyugtatá program, de te még aktív vagy ilyenkor. Ha kiutat keresel, ajánlom a snapszert! :-) Ha nem jön be kérdezd meg hol laktak és mivel foglalkoztak a szüleik. Emberek... csak erre vágynak. Vegyél fülhallgatót a telódhoz és bujj oda hozzájuk! Fing az orruk alá! ^_^

2016. ápr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válasz: azért ragaszkodnak hozzá, mert nekik ez a közös program, nem igénylik a beszélgetést, nekik a tv helyett nincs alternatíva.

Ez szerintem elég elszomorító részükről, ugyanakkor nagyon becsülendő, hogy ilyen műsorok között felnőve te más lettél, más igényekkel.

Változni ők nem fognak, mérlegeld a helyzetet. Tudsz e velük kompromisszumot kötni, lesz olyan műsor amire melléjük ülsz, de valaminél meg ők hagyjanak.

TV függök sajnos ragaszkodnak egy műsorkezdéshez, egy jó társasági programot is abbahagynak, ha kezdődik a műsor. Én megpróbálnám megértetni velük, hogy engem nem érdekel a valóságshow, ahogy őket az xy. Fogadják el. Esetleg alakítsd úgy az estéket, h legyen egy fél óra, amikor sokat beszélgettek, mobil tv nélkül, mesélsz a napodról, aztán elköszönsz, h olvasol a szobádban.

2016. ápr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

én a helyedben elmondanám nekik a véleményemet. hogy nem arról van szó,hogy nem szeretnél velük lenni. hanem hogy inkább csináljatok valami értelmes programot. pl egy közös kirándulás, természetjárás ,vagy akár csak egy állatkerti látogatás már sokkal "hasznosabb" program, a családot is segít közelebb hozni egymáshoz. míg ha a tv előtt ültök csendben, az kb semmennyire nem hoz össze titeket, ráadásul semmi értelme az ilyen műsoroknak.

ha már ennyire nem szakadnak el a tv-től, akkor egy közös mozit is feldobhatsz ötletként. akkor legalább kimozdultok otthonról és kicsit minőségibb műsort néznétek.

2016. ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!