Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önkéntes magánnyugdijpénztári...

Önkéntes magánnyugdijpénztári megtakaritás jár halál esetén az örökösöknek? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
Apósom meghalt jan 17.-én, az önk. mag.nyugdijpénztári megtakaritását átutaltatta az állami nyugdij alapba, ami jan. 28-án meg is történt. Nem nagy összeg, de ha arra gondolok, hogy az állam ezt elveszi, akkor sok. Nincs mód perelni? Mégiscsak saját megtakaritás volt, amit a fiainak gyűjtögetett össze. Kérem csak hozzáértő válaszoljon. Köszönöm.
2010. ápr. 7. 13:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még ő utaltta át életében?

Mert onnan nem örölhető.

Ha nem utalta (volna) át, akkor örökölhető.

2010. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha tanulmányaim nem csalnak az önkéntes magánnyugdíjt lehet örökölni. Ez az egyik jellem vonás ami megkülönbözteti a régi nyugdíjtól. Nem értem hogy az önkormányzat miért utalta át?! Ez szerintem így nem oké.
2010. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
ja értem Ő utalta át. hát akkor nincs mód ezen változtatni, mert az állami nyugdíj alap nem örökölhető. Sajnálom:(
2010. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Zavaros a dolog: vagy önkéntes vagy magán, olyan nincs, önkéntes-magán. Ha viszont az államiba lett átutalva, akkor elveszett!
2010. ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
a magánt lehet örökölni anno mi is kaptunk édes apám után.De miért utalták át sz önkormányzatnál?
2010. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az önkéntes (postás) magánynyugdíj megkötésekor nekem meg lehetett jelölni egy örököst, hogy halálom esetén ő kapja ilyenkor, és nem oszlik meg az örökösödési rend szerint. De itt nem tudok olyan lehetőségről, hogy ez valahová átutalható.

Írd meg szerintem, ki utaltatta át, mert nem derül ki, így nem tudnak tanácsot adni.

2010. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Azt írod önk.mag.nyugdíjpénztári megtakarítás


Na most akkor melyik?

Mert más az önkéntes és más magánynyugdíjpénztár.


A legjobb módja, ha megjelölt haláleseti kedvezményezettet, akkor semmiféle illeték nincs és könnye hozzájut a kedvezményezett a pénzhez.

2010. ápr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Na figyusz!


Nekem is van önkéntes mny. Ilyenkor minden hónapban utalok valamennyit, amihez a munkahelyem is hozzátesz valamennyit. Ez örökölhető. A szerződésen meg kellett adni , hogy ki vagy kik milyen %-ban örököljék a lóvét a halálom esetén. SZtem Te erről beszélsz.

2010. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszitek az önkormányzatot? A kérdező egy szóval sem írta.
2010. ápr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Van önkéntes magánnyugdíjp.-ezt, ha akarod külön gyűjtheted magadnak nyugdíjas éveidre.

Van kötelező magánnyugdíjp.-ez olyan, mint a TB, csak mikor választani lehetett, akkor azt választották sokan, hogy nem a TB-be fizetik a nyugdíjjárulékot, hanem a köt.mnyjp-ba (egy részét mondjuk akkor is a Tb felé kell fizetni, de nem az egészet).

És van a TB.

2010. ápr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!