Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, hogy távol...

Mit tehetek, hogy távol tudjam tartani a férjem durván agresszív gyerekét a közös babánktól?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy hétéves, most elsős gyereke az előző házasságából. A gyerek hiperaktív, papírja van róla. Ez önmagában nem lenne gond, de mellé nagyon durva viselkedészavara van, a suliban állandóan panaszkodnak rá. Bántja az osztálytársait, meghúzza a hajukat, elveszi a játékaikat, stb. És emellé dührohamai vannak, ha nem tetszik neki valami, akkor hisztériázik, ez múltkor odáig fajult, hogy megütötte a tanárát(!). Volt is óriási balhé belőle, felfüggesztették a suliból egy hétre, stb. És a szülei csapnivalóan kezelik a dolgot, a fenti tanárverős eset után az volt a gyerek "büntetése", hogy elküldték egy hétre nyaralni a nagyanyjához. Szóval javulás a viselkedésében nincsen, én meg rettegek, hogy ha rájön az ötperc, akkor az egyéves lányunkat is bántani fogja. Persze nem hagyom őket soha kettesben, de ha a 30 kilójával nekiesik a babának abból komoly baj lehet pár pillanat alatt is.


Szóval ez a múltkori tanárverés volt az utolsó csepp a pohárban, innentől én márpedig nem akarom a kölyköt a mi lakásunkban látni, nem akarom hogy a lányom közelébe jöjjön.


Szerintetek ez jogos félelem, illetve igény a részemről? Mit tehetnék? Ti mit tennétek?



2016. máj. 4. 08:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

Erről beszélned kell a férjeddel és a gyereket kezeltetni kellene...

Én is hiperaktív voltam és vagyok mégsem voltam soha agresszív, főleg nem ok nélkül...szóval ez a kettő nem tartozik össze!

Sportol valamit a gyerek? vagy van eleget kint, hogy levezesse az energiáját, feszültségét?

A válás, vagy más dolog is kiválthatta belőle ezt az agressziót, de ezt kezeltetni kell!


23F

2016. máj. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%

tudom nem ez volt a kérdés, de szerinted a párod jó apa,érdemes volt gyereket szülni tőle? mert elég sokat elárul,hogy az első gyerekével így nem foglalkozik.. ráadásul a másikért sem tesz meg semmit,hogy a másik ne bánthassa.

szerintem legyél kemény, mondd el neki őszintén,hogy nem érzed biztonságba a gyerekedet a 7 éves gyerek miatt. és ne hagyd őket sosem kettesben, legyél ott a pici babával.

nyilván idővel majd "kinövi" a gyerek , nekem is volt ilyen osztálytársam,aki hasonlóan agresszív volt. de kell még neki pár év, mire elmúlik.

mondjuk én biztosan pszichológushoz küldeném, de ebben neked sincs sok beleszólásod, nemhogy nekem:)

a pároddal beszéld meg az aggályaidat.

2016. máj. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Férjednek mi a véleménye? Amellett, hogy megértem a félelmedet, kérlek, tudatosítsd magadban, hogy neki ez a kisfiú is a gyereke, nem tilthatod meg, hogy találkozzanak az apa lakásán. Ez irreális elvárás.


Szerintem érdemes volna bevonni egy pszichológust a helyzet kezelésébe, a gyerek már többszörösen sérült, ha jól érzem, senkinek nem kell (anyuka is amikor probléma volt vele, lepasszolta a nagyszülőknek...), javában játssza a figyelj-rám játszmát (egyre durvább rosszaságokat csinál csak azért, hogy legalább addig figyeljenek rá, amíg leszidják).

2016. máj. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem teljesen jogos a félelmed. Én sem szeretném a gyerekem közelébe engedni. Sőt, én egyenesen megmondanám a férjemnek, hogy amíg nem kezelik, addig nem jöhet hozzánk!

Remélem, a férjed melletted áll.

A gyereket sürgősen szakemberhez kell vinni és kezeltetni kell. Valami baja tuti van.

Addig pedig ne járjon hozzátok. Az apja is mehet hozzájuk és találkozhatnak máshol is.

Én nagyon nem értem az anyját, de a te férjedet sem. Hogy hagyhatják, hogy ilyen élete legyen a saját gyereküknek? Miért nem foglalkoznak azzal, hogy rendbe jöjjön??

2016. máj. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Jár pszichológushoz. Ennek ellenére csinálja a fesztivált a suliban. Szerettem volna beszélni én is a szakemberrel, hogy tőle halljam, első kézből, hogy veszélyes-e a gyerek a babára vagy sem. De ahhoz, hogy beszélhessek vele, mindkét szülő hozzájárulása kell, és a gyerek anyja nem járul hozzá, hiába kértük a férjemmel többször is. Erre én azt szánom válaszlépésnek, hogy rendben, de amíg nincs lehetőségem első kézből, a pszichológustól tájékozódni arról, hogy veszélyes-e a gyerek a lányomra nézve, addig ne jöjjön a közelébe.
2016. máj. 4. 09:18
 6/24 anonim ***** válasza:
59%

"innentől én márpedig nem akarom a kölyköt a mi lakásunkban látni"


Na EZ nem jogos. Mert akarmilyen is, a parod gyereke, a lakas meg kozos, es olyan nincs hogy barkinek a kedveert kitiltsam a sajat gyerekem a sajat lakasombol.


A felelem es aggodas viszont jogos, es a kislannyal meg veletlenul se hagyjatok egyedul.


Azt pedig egyertelmuve kell tenni, hogy ha nalatok van, akkor a szabalyokat nem csak az apja hozza hanem te is, es neki alkalmazkodni kell.

2016. máj. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
33%

Én emlékszem erre a kérdésre korábbról.

Szerintem az a gond, hogy anyuka hergeli a gyereket. Fontosabb neki a gyűlölködés, mint hogy a saját gyereke normális legyen.

Szerintem semmit nem tudsz tenni. Max. kitiltod tőletek. És én úgy gondolom, hogy ehhez igenis jogod van. Hiába a férjed gyereke, attól még nem veszélyeztetheti a saját gyerekedet.

Talán ha nagyobb lesz a gyerek, az iskola, a barátok hatására változik. Mert abban nem bíznék, hogy anyuka bármit is fog tenni azért, hogy jobb legyen a helyzet.

2016. máj. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%
Ajjaj!! Sürgősen szüksége lesz segítségre!!!!! Láttam már erre példát és konkrétan ugyan így kezdte! Tudod mi lett a vége? A srác a nevelőanyját fenyegette, hogy megöli, pszichiátriára került ahol azt kellett lerajzolnia, hogy mit érez mit tenne szívesen. Konkrétan olyanokat rajzolgatott, hogy a nevelőanyja fel volt akasztva, az apja és a nevelőanyja le volt szúrva ilyesmik. Egyszer csak úgy nézett ki elindul a javuslás és kiengedték. Úgy nézett ki, hogy minden rendben. Erre 21 éves kora körül rájött az 5 perc szerzett egy AK47-est fene tudja honnan, majd bement a plázába 7 embert kinyírt majd magával is végzett. Nem mondom, hogy vele is ez lesz, de nem lehetetlen, mert az a gyerek is full ilyen volt néhány évesen, hogy óvodatársaival később iskolatársaival és tanáraival erőszakos volt és az anyját is "poénból" megpróbálta légyírtóval lemérgezni. Nagyon figyeljetek oda rá és nagyon nagy segítségre van szükség!
2016. máj. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%

A lakásból való kitiltással nem értek egyet.

Legyen ott az apa mindig a fiúval (ez eleve természetes, hiszen ezért van a láthatás), és fékezze meg ő. Illetve gondoskodjon ő róla, hogy a fia ne kerüljön a baba közelébe.

Természetesen, ha az apa erre nem hajlandó, akkor én se akarnám beengedni a lakásba.


És igen, jó lett volna a baba előtt végiggondolni, hogy jó apa-e az, akinek előző gyereke ilyen lett. Mert lehet hivatkozni génekre, válási traumára, másik szülő rosszindulatú befolyására, de azért neki is része van abban, hogy ez a fiú ilyen lett.

2016. máj. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
42%

apukával, anyukával leülni, megbeszélni (ha nyitottak rá)

nem ülhetsz a gyereked mellett 10 évesen. végülis akkor ő 17-18 lesz, akkor is simán tehet benne kárt!

2016. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!