Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Teljesen tanácstalan vagyok és nem értem, hogy mit akar ez az idegen.

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy egy ismerősömnek az egyik legjobb barátja írt nekem egy emailt. Egy sor volt: "nemsokára felétek járok, két éjszakára maradok". Ennyi volt az egész. Soha előtte nem írt nekem. Soha nem is találkoztunk még az életben, csak felszínes, haveri viszonyban voltam az ismerősével, de már vele sem találkoztam 5 éve, mióta végeztünk az egyetemen. Nem azzal van bajom elsősorban, hogy itt maradna, de vad idegennek ilyet, ilyen stílusban írni nem furcsa? A feleségem azt mondja, hogy mondjak nemet (és én egyet értek vele, mert ki tudja, hogy mit akar meg ki ez, semmit sem tudunk róla, de már most bunkónak tűnik), de egy ilyen üzenetre hogy lehet úgy válaszolni, hogy ne legyen sértődés? Tudom, hogy messzebb lakik, de nem vagyunk hotel, vagy ti mást gondoltok erről? Van erre magyarázat? Én vagyok eltévedve, ha azt gondolom, hogy illene azt megkérdezni, hogy "maradhatnék két éjszakára?", nem pedig 100%-ra venni ezt, mintha nekünk lenne ez nagy megtiszteltetés?


28/F


2010. ápr. 8. 14:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Írj vissza neki

" Biztos nekem akartad küldeni ezt az emailt?"

2010. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá, hogy miért jár felétek, mizujs vele.Hátha kicsit kedvesebb lesz, esetleg megtudsz valamit.Vagy lesz alkalmad megírni neki, hogy sajnos pont akkor nem lesztek otthon, de nagyon sajnálod.
2010. ápr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy megsértödik-e, igy még közeli baráthoz se szokás bejelntkezni, nemhiogy felöletes ismeröshöz. Egyszerüen közöld vele, hogy keressen más szállást magának.
2010. ápr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:

válasz e-mail: azt a levelet, amiben azt írtad, maradsz két éjszakára, nem kaptuk meg. (ez koppintás)

saját ötlet: sajnos, nagyon sajnálom, de nem leszünk idehaza.


Biztos, hogy nálatok akar éjszakázni? akkor tényleg nem frankó a dolog.

2010. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Teljesen jogosan borultál ki. Ez tartalmas és frappáns bejelentkezés volt:S Biztos hogy nektek akarta küldeni? Lehet hogy félre ment:S De szerintem nyugodtan megmondhatod/írhatod neki, hogy ne haragudj de nekünk nem jó az időpont. Ennyi! Ne parázz rá, ő is ennyit írt, tehát kvittek vagytok:)
2010. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Emailt írtam ennek a régi ismerősömnek, és kiderült, hogy ő adta meg az email címemet neki és tőle tudta meg azt is, hogy nekem olyan a munkabeosztásom, hogy amikor ő erre lesz, akkor pont otthon leszek. Szerintem az átlátszó, ha azt írom, hogy nem leszünk itthon, mert tudja, hogy itthon leszünk. A régi haverom mondta, hogy mivel messze lakik, csak szeretne éjszakára valahol maradni...ha visszautasítom, én leszek a szemét. Patthelyzet.
2010. ápr. 8. 14:38
 7/36 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy eltévesztette a címzettet? Elég érdekes üzenet.
2010. ápr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Nem az! Ha már valahol ott akarok aludni akkor kérdezek hogy egy jó e kettő kérek!!! Írd meg hogy már programotok van és nem fér bele, keressen mást. Menjen a régi haverhoz aki volt oly szíves és rád szabadította ezt az idiótát!!!
2010. ápr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják pofátlanság! Igaza van a feleségednek. Nyíltan őszintén írd meg, nem vagyunk közeli barátságban, hogy elfogadjuk a kérésedet. Nem azt fogja majd írni, hogy akkor majd később megyek, ha majd "hazaértetek."
2010. ápr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Írd vissza: "Esetleg segítsek szállást keresni?"
2010. ápr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!