Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Teljesen tanácstalan vagyok és nem értem, hogy mit akar ez az idegen.

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy egy ismerősömnek az egyik legjobb barátja írt nekem egy emailt. Egy sor volt: "nemsokára felétek járok, két éjszakára maradok". Ennyi volt az egész. Soha előtte nem írt nekem. Soha nem is találkoztunk még az életben, csak felszínes, haveri viszonyban voltam az ismerősével, de már vele sem találkoztam 5 éve, mióta végeztünk az egyetemen. Nem azzal van bajom elsősorban, hogy itt maradna, de vad idegennek ilyet, ilyen stílusban írni nem furcsa? A feleségem azt mondja, hogy mondjak nemet (és én egyet értek vele, mert ki tudja, hogy mit akar meg ki ez, semmit sem tudunk róla, de már most bunkónak tűnik), de egy ilyen üzenetre hogy lehet úgy válaszolni, hogy ne legyen sértődés? Tudom, hogy messzebb lakik, de nem vagyunk hotel, vagy ti mást gondoltok erről? Van erre magyarázat? Én vagyok eltévedve, ha azt gondolom, hogy illene azt megkérdezni, hogy "maradhatnék két éjszakára?", nem pedig 100%-ra venni ezt, mintha nekünk lenne ez nagy megtiszteltetés?


28/F


2010. ápr. 8. 14:27
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Nem tévesztette el, beszéltem az ismerősömmel és mondta, hogy kérdezte, hogy nem ismer-e valakit itt a környéken, mert megy Ausztriába, de nem tud hol maradni éjszakára. Mi meg az osztrák határ mellett lakunk, így az én email címemet és nevemet adta meg neki.
2010. ápr. 8. 14:42
 12/36 anonim ***** válasza:

ne legyél nyuszi. Lehet neked, nektek más programotok is, nem csak a dolgozás létezik.

Nem is kell beszámolni, de ha nagyon akarod kitalálhatsz bármit. Vidéki rokonok, hétvégi túrázás, bármi. De legjobb nem magyarázkodni.

2010. ápr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Én is valami olyasmire gondoltam, hogy "segítsek szállást keresni?". Még átgondolom. Köszönöm a válaszokat. Várom még a véleményeiteket. Kíváncsi vagyok, hogy van-e erre valami magyarázat, mert nem tudok rájönni, hogy valaki hogy lehet ilyen bunkó.
2010. ápr. 8. 14:44
 14/36 anonim ***** válasza:

ezt hívják manapság életrevalóságnak.

Helyettük a másik oldal szokott szégyenkezni, ezért inkább nem mondanak nemet.

Remekül lehet ebből profitálni, nekik. csak egy kis vastag bőr..

2010. ápr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az ismersősödet sem.Téged kellett volna először felhívnia vagy írni neked,hogy ez és ez lenne a barátja gondja és hogy tudtok-e segíteni neki,megadhatja-e a címeteket,hogy felvegye veletek a kapcsolatot.Egy számodra vadidegen embert nem kötelességed szó nélkül elszállásolni és ezen az ismerősöd ki sem akadhat,pláne,ha ilyen formában kapjátok meg a "kérést".Ha ők nem szívbajosak és pofátlanul bejelentkeznek hozzátok,akkor az én válasz e-mailem egy szívbaj nélküli "bocs,de nem",indoklás nélkül.
2010. ápr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

A barátod is egy k.csög.

Mielőtt megadta az elérhetőséged fel kellett volna hogy hívjon, hogy mit szólsz hozzá.

2010. ápr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy milyen tapló emberek vannak - mármint nem te kérdező,hanem aki nálatok aludna. Én még legközelebbi barátomnak se mernék ilyet írni...


Én a helyedben visszaírnák, hogy : szobafoglalását megkaptuk, a szállás dija xxx Ft/éjszaka, ellátással yyy Ft/éjszaka.


Ha már egyszer hotelnek néz...ott is fizetni kell :)

2010. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
68%
14:53-as ez tök jó szöveg,ettől biztos csak pillogna. :D :D
2010. ápr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez pofatlansag"Igy bejelntkezni" Mintha hotelnek nezne titeket! Ezt illett volna ugy megkerdezni,hogy.Ne haragudj,tudom,hogy nem vagyunk kozeli ismeroseok,baratok sem,de lennel szives 2 ejszakara befogadni,mert utazok ausztriaba,es nincs mas ismerosom,vagy valami ilyesmi,en mar csak azert is nemet mondanek!Megis mit kepzel magarol,hogy o az uristen? Ezen nagyon kiborultam!Ne felj tole,ird meg neki,hogy nem johet,mert nem ismeritek egymast! Vagy azt irnam,hogyha szepen megker akkor esetleg,de meg nem tudod,mert nagyon elfoglalt ember vagy es sokat dolgozol intezkedsz! 22/L
2010. ápr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal visszaírtam volna,hogy nem.Nehogy már én magyarázkodjak neki.A bunkóságnak is van határa...
2010. ápr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!