Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Teljesen tanácstalan vagyok és nem értem, hogy mit akar ez az idegen.

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy egy ismerősömnek az egyik legjobb barátja írt nekem egy emailt. Egy sor volt: "nemsokára felétek járok, két éjszakára maradok". Ennyi volt az egész. Soha előtte nem írt nekem. Soha nem is találkoztunk még az életben, csak felszínes, haveri viszonyban voltam az ismerősével, de már vele sem találkoztam 5 éve, mióta végeztünk az egyetemen. Nem azzal van bajom elsősorban, hogy itt maradna, de vad idegennek ilyet, ilyen stílusban írni nem furcsa? A feleségem azt mondja, hogy mondjak nemet (és én egyet értek vele, mert ki tudja, hogy mit akar meg ki ez, semmit sem tudunk róla, de már most bunkónak tűnik), de egy ilyen üzenetre hogy lehet úgy válaszolni, hogy ne legyen sértődés? Tudom, hogy messzebb lakik, de nem vagyunk hotel, vagy ti mást gondoltok erről? Van erre magyarázat? Én vagyok eltévedve, ha azt gondolom, hogy illene azt megkérdezni, hogy "maradhatnék két éjszakára?", nem pedig 100%-ra venni ezt, mintha nekünk lenne ez nagy megtiszteltetés?


28/F


2010. ápr. 8. 14:27
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
14:53 na ettol,biztosan megakadna a falat a torkan!:DEzt ird meg neki,ezt a szobafoglalasosat! 1500ft egy ejszaka:-D
2010. ápr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

ha visszautasítom, én leszek a szemét


Ne törődj vele, mit gondol rólad. Még közeli ismerősöknél se szokás csak úgy bejelentkezni, hogy ekkor és ekkor jövök két éjszakára, nemhogy idegeneknél. Nehogy már Te érezd rosszul magad emiatt. Írd meg neki, hogy bocs, de eltévesztette a szálloda címét, aztán k@káld le az egészet, ahogy van.

2010. ápr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Én csak megírnám, hogy per pillanat nincs kiadó szobánk.
2010. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg neki, hogy nem aludhat ott, nem kell magyarázkodni, semmi köze hozzá, hogy miért nem. Nem baj, ha megsértődik, inkább jobb is, mert akkor legközelebb eszébe sem jut titeket keresni. Én még az ismerősömnek is szóvá tenném, hogy milyen pofátlan barátai vannak, és ne adja meg neki az én címemet.
2010. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor adok, ha szépen kérnek. És a döntés joga akkor is az enyém. Lesz@rom magasról, hogy ettől valakik szemétnek gondolnak. Az már legyen az ő bajuk. Nem vagyok sem előadóművész, sem politikus, így nem függök túlzottan a "közönség" ítéletétől. :)
2010. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

"Szia xy. Ne haragudj, de nem tudunk neked szállást biztosítani. Kevés a férőhely, és aznapra vendégeket is hívtunk, tehát nem vagyunk képesek megoldani a helyzetet. A közelben találhatsz z és zs szállodát/szállást/panziót, úgy tudom, kényelmes szobákat és finom ételeket biztosítanak a vendégek számára. Jó pihenést! xyz"

A lényeg, hogy ne hidd, hogy ezzel Te bántod, sérted meg őt, ugyanis ilyen laza ismertség, és ennyi idő után szerintem tőle pofátlanság ilyesmit előzetes egyeztetés nélkül kérni.

2010. ápr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Angolul így mondanám:

Who the fuck are you to tell me what I should do?


Ilyen ismeretségben (mármint közted és közte) mi köze van ahhoz, hogy beteszi a képét hozzátok?

Esetleg megkérdezhetné, hogy van-e erre kapacitásotok, időben és férőhelyben?


Ne csinálj segget a fejedből, főleg azzal se, hogy Te, aki igazán ártatlan ebben a helyzetben, még aggódsz is a kialakult helyzet miatt. Ezek mellett nekem nem kellene olyan barát, aki ilyen kellemetlen helyzetbe hoz - legalább egy előzetes érdeklődés / jelzés lehetett volna ...


Ez egy jó kis lecke az életedben: TANULJ MEG SZARNI A DOLGOKRA, MIELŐTT TÉGED SZAR LE VALAKI MÁS!

2010. ápr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

1.Írd meg neki, hogy nagyon örülsz, mert titokban abban reménykedtél, hogy egyszer közelebbről is megismerheted. És eddig senkinek nem merted elárulni, hogy a fiúkat is szereted.


2.Tök jó legalább tud segíteni betonozni.


3. Jó, de ha nem vagy otthon, akkor várjon egy kicsit, mert lehet, hogy sokan lesznek a tüdőgondozóban, de Neked muszáj menni a TBC-d miatt.

2010. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Vagy írd neki azt, hogy késöbb érsz haza, de ha már úgyis ott van, akkor etesse meg a kaukázusi kutyádat, de négy kiló hús helyett ötöt adjon neki, mert ha éhes marad, akkor mindig nagyon ideges, és kiszámíthatatlan.
2010. ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Koszonom a kommenteket! Ezeken nagyon jot nevettem (foleg az utolso ket komment nagyon talalo), mert ez a helyzet mar rohej...meg azt a mai napig nem tudom felfogni, hogy valakinek hogy van ilyen vastag bor a kepen. Mar valaszoltam is neki. Azt irtam, amit javasoltatok, hogy rendben van, jojjon, de a szallas dija 2500 Ft/ejszaka. Kivancsi vagyok, hogy erre vissza mer-e irni. Valoban, az ismerosomben is csalodtam es azt nem mondanam, hogy baratok vagyunk. Sosem voltunk kozeli kapcsolatban, csak csoporttarsak voltunk az egyetemen es mar 5 eve nem is talalkoztunk, csak ritkan emailt irunk egymasnak. Neki mar irtam, hogy megkerdezhetett volna engem is errol mielott intezkedett. Azt irta erre vissza, hogy azert adta meg a nevem es az email cimem neki, hogy mi ketten intezzuk el egymas kozott, mert ez nem ra tartozik...no comment.
2010. ápr. 8. 21:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!