Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetetlennek erzem magam, ti...

Tehetetlennek erzem magam, ti mit gondoltok errol?

Figyelt kérdés

Szuleim elvaltak, 3 testverem van, en juliusban leszek 19, tesoim 14(fiu) es 9(lany).

El kellett koltoznunk, anya uj pasijahoz, aki egyebkent 20 evvel ezelott a volegenye volt, de szakitottak.

Ez ket eve tortent, de mar ugy erzem megbolondulok. Kollegista vagyok, csak hetvegen vagyok itthon, elviselhetetlen. Mivel nem a mi hazunk, meg kell huznunk magunkat, nem szabad visszaszolni, el kell viselni minden sz*rt.

A pasi folyamatosan mindenbe belekot, figyel, egesz nap szamitogepezik(ha nem munkaba van), nem tesz semmit arrebb.

A pasinak adossagai vannak meg az elozo hazassagabol, akkora, h a fizeteset majdnem egeszben levonjak a szamlajarol a tartozasokra. Anya az , aki kettojuk helyett is keres. Ha o nem lenne, a pasi nem tudna ennivalot adni a fianak. Igy meg megintcsak megvan az az atlag szinvonal, h mindig van kaja, meg ami szukseges.

Ennek ellenere a pasi ugy csinal, mintha tole fuggne minden, en pedig nem vagyok az az iranyithato tipus, mint anya. Olyan dolgai vannak: -nem szabad poharbol inni tejet,csak bogrebol. -nem lehet barmilyen agynemut/torolkozot kivenni a szekrenybol, mert az nem az enyem, abba ne torolkozzek mar -nem lehet finomakat enni, mert ne egyunk meg mindent, meg ez a holnapi ebed, stb -ne igyunk tejet mert azt csak reggel lehet -nem ehetek este ha megehezem -nem szamitogepezhetek az o gepuknel, amit anya vett

stbstbstb. Rengeteg ilyen idiotasag.

De a legrosszabb, h senkit nem lat szivesen, senki nem johet hozzank. Regen mikor a szuleimmel eltunk atjarohaz volt a hazunk. Mindenkit szivesen lattunk, orultunk ha jon valaki. Barataim is ott lehettek.

Most ugy allunk, hogy a baratom, akivel tobb,mint egy eve vagyok egyutt, nem aludhat nalunk. 110km-re lakik, ezert nem tud csak ugy atugrani hozzam, aztan hazamenni.

A baj az, h kozos szobam van a hugommal. De nem vagyok az a fajta pofatlan ,eretlen kis csitri,h ebbol problema legyen. Ezt anya is tudja. De a pasija....nem engedi,h jojjon a baratom. Nem tudom mar mit tehetnek.

Velemeny? Otlet?

Anya nem valtoztat...nem koltozik, pedig mar o sem szereti, allandoan panaszkodik, de megsem lep. Nagyon fel, es sajnalja is a pasit. Mert ha itthagyja, akkor nem fog tudni megelni, es ugy gondolja tartozik neki, amiert o befogadta mikor szuksegunk volt ra.



2016. máj. 6. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

"Anya nem valtoztat...nem koltozik, pedig mar o sem szereti, allandoan panaszkodik, de megsem lep. Nagyon fel, es sajnalja is a pasit. Mert ha itthagyja, akkor nem fog tudni megelni, es ugy gondolja tartozik neki, amiert o befogadta mikor szuksegunk volt ra."


Én feltenném anyukádnak a kérdést, hogy inkább szenved ő, és szenvedtet tieteket - mert ha csak neked ennyi bajod van hétvégente, mennyi lehet a testvéreidnek, akik életvitelszerűen ott laknak - , csak azért, mert jaj szegény pasi? Meg hogy akkor most amíg ki nem lesz fizetve a pasi adóssága, addig gyakorlatilag szolgáljátok őt, Anyud meg kitartja? Inkább rá költi a fizetését, amit rátok és magára is költhetne? Jobban járna, ha inkább albérletet fizetne, ott azt csinálhatna mindenki, amit akar...

2016. máj. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tisztaban vagyok vele!

Igen....inkabb ezt csinalja.

Annyiszor elmagyaraztam mar neki, h nem birjuk tovabb. Nem veszi figyelembe. Meg sem ved minket soha, nem all ki mellettunk, mert neki "nincs kedve veszekedni".


Apam alkoholista. Az en lelkemet teljesen tonkretette, nem is tartom vele a kapcsolatot. Tinikent egesz nap szomorkodtam,sokat sirtam,depresszios voltam. Anya erre annyit mondott: "Tulreagalod, ne hisztizzel."

2016. máj. 6. 10:40
 3/4 anonim válasza:
79%
Az a baj, hogy erre nincs is nagyon olyan lehetőség, hogy mindenkinek jó legyen. Te tudod azt csinálni, hogy iskola mellett elmész dolgozni, és összegyűjtesz annyi pénzt, hogy ki tudj venni magadnak (vagy ha jobb lenne s kereset, akkor a testvéreidnek is, mármint, hogy együtt laktok) egy kisebb albérletet. De más tényleg nincs... Mert ha anyukád tényleg ennyivel elintézi, akkor túlzottan nem is törődik veletek. Az a pasi meg lehet, csak azért van együtt anyukátokkal, hogy meg tudjon élni, amíg kifizeti az adósságait. Szóval valahogy tényleg rá kéne venni anyukádat. Esetleg több felnőttet magad mellé állítasz, és közös erővel? Vagy szólsz egy kedves rokonodnak, és hozzájuk költöztök. Nem tudok mást, tényleg. Sajnálom:(
2016. júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező. De mondjuk àtjàróhàz volt nálatok most meg senki se mehet. Egyik se jó, most a pàrod ott aludhatna néha, de az hogy minden hétvégén legyen valaki az túlzàs. Én is szeretem ha pihenni is lehet itthon. Miért nem te mész a baràtodhoz? Gondolom az iskolàhoz közelebb lakik. Hàt anyud lehet a szìve mélyén szereti de te ugy értelmezed a szavait, hogy nem.
2016. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!