Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Negatív kommentelőkre nincs...

Negatív kommentelőkre nincs szükségem, normális válaszokat szeretnék kapni! Költözéssel kapcsolatos. Mit kéne tennem hogy mehessek?

Figyelt kérdés
Tehát 18 vagyok és lány és anyummal nem jövünk ki 6 ève nonstop vitázunk mindenen amit ő kezd,mert neki semmi se tetszik.Legutóbb az volt a baja hogy én találkozom barátnőimmel stbstb és meguntam az egészet,azt akarja hogy elköltözzek és dolgozzak,de nem tudom hogyan tegyem,kezdjek dolgozni?sok adot vesznek le ha állandóba megyek,de ráadásul 11.es vagyok és itt a gimi ès még közben dolgozni az húzós,és már magamtól akarok költözni,egyáltalán rendes albérletet vegyek ki vagy szobatársat keressek? ha tudtok segíteni akkor segítsetek kb 1 hét alatt elakarom intézni! Minden baja van anyumnak..hazajövök és egyből beleköt mindenbe!Mindig olyanokat mond hogy kirak az ajtón meg ilyenek..
2016. máj. 7. 15:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

18 évesen felnőtt ember vagy, azt csinálsz az életeddel amit akarsz. Önmagadért, döntéseidért te magad leszek a felelős.

Ha van pénzed ,és a továbbiakban eltudod magad tartani, akkor szépen keress egy szobát, és ha megvan akkor költözz el. Anyudnak nem lesz joga megakadályozni téged. Ha elköltözöl, akkor te sem várhatod el, hogy anyagilag támogasson. Szóval te tudod, hogy mit engedhetsz meg magadnak, hogy képes vagy eltartani magad akár suli mellett is.

2016. máj. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
de meg nem dolgoztam diákmunkán kívűl :/ nekiállok keresni munkát akkor
2016. máj. 7. 16:01
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

TE nem tudom, hogy merre laksz. De sok helyen iszonyat árak vannak albérletekben.

Kollégium?

2016. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Mások is dolgoznak egyetem, suli mellett, meg a szobatárs is jól bevált spórolós dolog az iskolai évekre. Ha ketten vagy hárman laktok, szobaszámtól függően két vagy három szobásban akkor oszlik a közös költség és alap rezsik. Meg lehet próbálni betársulni valakihez, sokan eleve keresnek lakótársat. Ezt a suliban érdemes kérdezgetni. De egy hét szerintem kevés lesz az nagyon szerencsés sebesség lenne. Amúgy nyugi és ne szólongass vissza. Sok sikert!
2016. máj. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
28%

Ha felvesznek egy suliba, bármilyenben, akkor megmarad a diák stáuszod. Amellett tudsz dolgozni. Bár most akarnak valamilyen törvénymódosítást, de még nem tudtam utána olvasni. Ennek azért nézz utána, nehogy ne tudj melózni.


Adhatsz magánórákat valamiből, amiből jó vagy (azért nem árt tisztában lenni, hogy hogyan tudsz utána adózni),

elmehetsz takarítani is (de csak ismerőshöz vagyis nagyon leinformálható helyekre), felajánlhatod a segítségedet, ahol tudod (kutyasétáltatás, bevásárlás), bébiszitterkedés (bár én nagyon megnézném, hogy hol vállalom el).

Ezekből lehet átmeneti bevételed, amiből tudsz gyűjteni a költözésre.

Próbálj ha tudsz, továbbtanulni, nem ajánlatos, de ott a diákhitel, ösztöndíjas is lehetsz,azoknak is olvass utána. Vagy dolgozz egy évet, és utána tanulj.

Ha melózol suli mellett, rendes gürizésre gondolok nem magánórákra, akkor kétlem, hogy ösztöndíjat kapj, kivéve ha 4-5 órákat alszol minden egyes nap.

A kollégium is nagy segítség tud lenni, bár számolj azzal, hogy a kollégium bár olcsó, de gyakran egyáltalán nem tudsz pihenni és nem válogatod meg azokat sem, akik a folyosón laknak vagy csak odajárnak bulizni. Füldugó és egyebek ajánlottak.

2016. máj. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

sok adot vesznek le ha állandóba megyek


Hát ezt még sose hallottam indokként a munka ellen.

2016. máj. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
16%

Akkor biztos, akikkel beszéltél, jobban csinálták mint én :)

Én vagy tanultam, vagy ettem. Ezt hetente váltogattam. Nem kerestem pedig rosszul.

2016. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%

Ja, kedves 6-os félreértettem amit írtál.

Akkor ezt írom:

Én diákmunkából állandóba kértem magam, és mivel nem túlórázhattam annyit, mint amennyit diákként mentem volna, kb a felét kerestem meg annak a pénznek. Az adó miatt is, meg a napi plusz 1-2 óra miatt is.

Aztán nem volt ez jó döntés.

2016. máj. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,estibe megyek dolgozni de nem tudom hogy állandó munkába menjek? érettségi nélkül az húzós,de kollégiumba milyen indokk vesznek be? Mert ugy hallottam hogy nyomós indok kell,ha valaki koleszba akar menni.
2016. máj. 7. 16:32
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megpróbálnám kihúzni otthon még egy évig. Lenyelni és kihúzni valahogy. Nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem kapsz rendes munkát érettségi nélkül és hülyeség lenne eldobnod a továbbtanulást. Az érettségi nyitja meg előtted a legtöbb lehetőséget és nem csak egyetemre gondolok, de az okj szakmákhoz is kell érettségi. Inkább megéri most tűrni egy picit, mint egész életedben minimálbéren tengődni.


Ha nagyon menni akarsz akkor is fejezd be ezt a tanévet, keress munkát nyáron és ha találtál, akkor talán át tudsz menni estire befejezni a gimit. Értem, hogy nagyon mehetnéked van, de egy hét alatt elég valószínűtlen, hogy munkát találj. Az nem baj amúgy, ha diákmunkán vagy, sokszor jobban is jössz ki órabérben. Mármint felnőtt embereket simán dolgoztatnak 5-600 forintért óránként, de egy normális diákmunka, 800-900 forint is lehet. Én is így dolgozom most hostessként állandó helyszínen. Nem olyan kiszámítható, hogy mennyi munkát kapok, de összességében jobban jövök ki, mintha minimálbéren lennék 40 órát.

2016. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!