Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miről beszéljek a barátom...

Miről beszéljek a barátom szüleivel?

Figyelt kérdés
Tudom mi az illem, csak izgulok mert ma találkozom velük előszőr és már előre tudom hogy nagyon zavarban leszek és nem tudok majd miről beszélni velük. De igazábol miről beszélhetnék velük?

2016. máj. 8. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem sokat kell beszélgetni, rendszerint ök kérdezösködnek. De meg tudod dicsérni a kaját, a lakásban valami dekorációt (ami tényleg tetszik), stb - az majd adódik.
2016. máj. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Beszélj velük valami érdekes dologról, pl. navigációs rendszerekről.
2016. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Mutasd meg milyen hosszan tudsz büfögni/szellenteni.

Kérd meg őket hogy versenyezzenek veled.

Ez bensőséges hangulatot kelt, így közlékenyebbé válnak.

Egyébként meg nehéz így tanácsot adni, de el lehet kapni dolgokat, csak figyelni kell. Attól függ hogy tudod-e irányítani a beszélgetést, tudsz-e javadra fordítani bármit is.

Biztos lesznek kötelező kérdések hogy hogyan ismertétek meg egymást (ha még nem tudják), mik az elképzeléseid, meg hasonlók.

A barátodtól szerezz infót hogy a szülei milyen beállítottságúak. Ugyanis az adott válaszok nem mindegy hogyan vannak tálalva. Ez szimpla diplomácia.

Az hogy pl. az előző barátoddal szétmentetek, egész másképpen hangzik

-Dobtam a fiúmat mert már untuk egymást

-El kellett határozni hogy van-e értelme úgy folytatni hogy őt más (is) érdekli


Pl az hogy nem szeretsz vasalni máskápp hangzik

-A vasalást nem nekem találták ki

-Anyukám imád vasalni, én inkább segítek bevásárolni, így megosztjuk a feladatokat egymás közt.

2016. máj. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában a helyi közügyekről lehet beszélgetni mindenkinek.

Gondolok itt a helyi úthálózatra- járda- bicikli út- kövesút megléte- kátyúk, vagy tömegközlekedés sűrűsége- minősége, vagy boltok nyitva tartása- lehet elmenni a vasárnapi nyitva tartás visszavezetésére, vagy az üzemanyagok emelkedésére, tüzelők ára (fa,gáz,szén stb), vagy ha látod jelét speciális témák iránti fogóképességre, akkor menj bele abba.

Ha van férfi a háznál, akkor a sport nagy eséllyel életszerű a mindennapokban, így lehet fociról beszélni, vagy autóversenyekről- forma 1. Lehet beszélni a hölggyel a virágokról- növényekről, új pl.: muskátli hibridfajokról, amiket kipróbáltál- vagy anyukád kipróbált, de lehet zöldség- gyümölcs termesztésről is.

Vagy aktuál' politikáról, pl.: tegnap volt a Kis László féle nemi erőszak sértettjéről egy interjú az RTL-klubbon, erről is lehet,vagy a TV2 körüli botrányokról.

De lehet, hogy nagy sorozatfüggők, és azokról is.


Szóval lehet miről beszélni, csak az a fontos, hogy figyelj, és reagálj is. Ha feldobnak egy labdát, akkor egyből csapj rá, akár azzal is, hogy passzolsz egy "én nem vagyok annyira otthon ebben a témában" kimondásával.

2016. máj. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"passzolsz egy "én nem vagyok annyira otthon ebben a témában" kimondásával"

Vagy ha olyan téma kerül szóba amiről halvány gőződ sincs, akkor az "érdekesen hangzik, eddig ezt nem is tudtam"-al elegánsan tudod hárítani, esetleg egy ilyennel folytatni" lehet hogy azért mert a ***** sokkal jobban érdekel" és már evezhetsz is vissza a biztonságosabb vizekre.

2016. máj. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!