Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig találok ujabb képet a...

Mindig találok ujabb képet a bizonyos "exröl". Mit csináljak?

Figyelt kérdés
a pärommal kisbabänk is van,most 1 éves.kb 3-4 havonta valahogy mindig elökerül 1 foto a bizonyos exéröl..de csak egyröl..akivel kb 6-7 éve volt együtt.nagyon szerette akkor azt a lànyt,aki szakitott vele egy mäsik pasi miatt.akär a lakäsban vagy lent a pincében..de mindig elökerül egy közös foto roluk vagy csak a csajrol.bevallom engem nagyon zavar!hiszen a pärom mindig azt mondja nincs több kép meg stb,és hogy ez csak egy foto,és mosolyogva mondja nekem hogy tényleg nem jelent neki semmit,és nagyon régi képek ezek..de akkor a többi exéröl miéRt nincs egysem??csak erröl az egyröl..éS mindig mondja hogy nincs több kép..érdekes,valahogy mindig elöbukkan 1-2..nagyon zavar ,és nagyon félek,hogy hiàba 6 éve voltak együtt,félek hogy nem felejtette el azt a lànyt:(.mit tegyek?hisz tényleg piszkosul zavar!!!!!(a csajjal 1 évet voltak együtt)
2008. szept. 25. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
szerintem ha veled alapított családot,akkor ne aggódj.6éve volt már ez,nem?ha akartak volna előtted kibékülhettek volna.szerintem csináljatok egy nagytakarítást,és a képeet tegye el egy dobozba,és le a pincébe.minek az a lakásotokba?viszont azt ne várd el,h kidobja,mert attól függetlenül emlék.emlék.....jo mélyen a pincébe.:-)
2008. szept. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem kérd meg a párodat, hogy ha nem megterhelő keresse meg ezeket a fotókat, amik még lehetnek és legyenszíves a te kedvedért kidobni..nem hinném, hogy szüksége van rá , de tudatsd vele, hogy téged ez zavar!


Én mindent kidobtam, a fotókat, emlékeket,pedig én váltam is, de ami fontos az embernek az úgyis belül van nem egy fotón, tehát ha eszébe jut a csaj, az ellen nem tehetsz, de nem is látod..viszont a fotókat nem eshet nehezére kidobni!

2008. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Esetleg Te is "hagyj elöl" néhány képet a régi pasidról, akkor ő is érezni fogja, mennyire rosszul tud ez esni az embernek.

Azért nem értek egyet az első válaszolóval, mert egy párkapcsolatban azt is nézni kell, hogy a másiknak mi a véleménye bizonyos témában. Hiába dönti el az egyik fél, hogy azok csak képek, és nem hajlandó kidobni őket, ha a másiknak ez nagyon rosszul esik... Akkor lehet esetleg választani: régi vagy új élet!

Ez nyilván nem azt jelenti, hogy minden hülyeségben a párunk kedvére kell tenni, de ha annyira zavarja valami, akkor azzal nem érdemes megmérgezni egy kapcsolatot.

Ha mindkét fél hasonlóan gondolkodik ezekről a dolgokról, akkor nyilván nem zavaró egy régi kép, de itt más a helyzet.

2008. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Nàlunk csak egy ilyen kép volt,de az egy könyvbe volt rejtve,aztàn költözködtünk,és én soha sem szoltam emiatt ö maga tépte szét a képet idövel...

Persze zavart engem is mindaddig.

Elöször is amik elökerülnek,azt gyüjsd össze szépen,és ha màr összeszedted,àllj elé,és mondd meg neki,hogy vagy elteszi agy olyan helyre ahol te nem talàlasz ezekre rà,mert téged igenis zavar,vagypedig megy a szemetesbe....

Biztos hogy eldobja öket,ha fontosabb vagy neki mint az ex...

Ha sehogy se reagàl,akkor ami épp a kezedbe kerül(ugy értem képek az exröl,te magad dobd ki.

Igy legalàbb te is magabiztosabbnak fogod érezni magad,söt még szolnod sem kell neki rola,ugyse fog odaàllni:-dràgàm hol vannak a képek a volt szerelmemröl?

Szoval én a helyedben igy csinàlnék.

Lehet hogy tényleg szerette valaha ezt a nöt,és akkor azért nem dobta ki a képeket,mostmeg egyszerüen nem érdekli,vagy lusta,esetleg nem akar emlékezni,és ezért nem lomtalanit.

Gondolom te is voltàl ö elötte nagyon szerelmes,ez teljesen normàlis,ezért ne bàntsd öt,föleg hogy régi képek.........

Csinàld ahogy az elején irtam!

2008. szept. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
73%
Csinálhatnád azt is, hogy olyan helyre teszed ahol megtalálná (pl. újságtartó) és megnézed másnap, hogy ott van-e még, mit csinált vele.
2008. szept. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a välaszokat mindegyiket hasznosnak talälom---hät még alszok rä egyet hogy mi legyen a képekkel meg mit mondjak neki..!nagyon köszönöm a välaszokat és irhattok még mert kiväncsian vàrom kinek mi a véleménye erröl..
2008. szept. 25. 18:05
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

Kapcsolatunk elején a férjemmel nekem is volt egy ilyen problémám: élete addigi legnagyobb szerelme pár hónappal a megismerkedésünk előtt dobta ki elég csúnyán. Nagyon nehezen tette túl magát az ügyön, olyanokat csinált, hogy nekem mutogatta a lányról készült, félve őrzött képeket, megmutatta a szerelmes levélváltásukat (nem mintha érdekelt volna a téma), sőt, mi több: NEKEM kezdett el áradozni arról, hogy a lány milyen szép, csinos, okos, jószívű, mindenféle görög istennőkhöz hasonlította... Nekem meg majd' a szívem szakadt meg.

Én azt csináltam, hogy egyrészt elmagyaráztam neki, hogy ez mennyire rosszul esik nekem, és hogy olyan érzésem van, én csak "ha ló nincs, szamár is jó"-alapon kellek neki. Őszintén beszéltem neki arról, hogy nem vagyok képes versenyezni az első nagy szerelem emlékével (aki egyébként még jó ideig kísértett levelek, telefonhívások, sőt: találkozások formájában). Érdekes, hogy a lánynak már nem kellett a párom, de azért nem mulasztotta el, hogy ne beszéljen ellenem előtte... Állandóan veszekedtem, örjöngtem, mert nem voltam képes elviselni ezt az állapotot. A párom eleinte kiakadt, mondván én csak felfújom a dolgot, aztán ahogy egyre komolyabb lett a kapcsolatunk, és a lány is talált magának mást (akihez azóta férjhez is ment), lassan ritkultak a levelek, és egyre nyugodtabban éltünk.

Egy nap a párom elém tolta a naplóját, hogy olvassam el azokat a részeket, amik a lányról szóltak, de én ezt nem tettem meg. Erre a szemem előtt kitépte azokat az oldalakat a könyvből, és darabokra tépte őket. Akkor tudtam, hogy győztem... :)

Kedves Kérdező! Azt gondolom, hogy azért zavarnak téged azok a régi fényképek, mert lehet, tudat alatt, lehet, tudatosan, de még mindig attól félsz, hogy a párod visszamegy a lányhoz. Én nem tagadom, régen én is ettől féltem. Ha azonban a párod nem tulajdonít semmilyen jelentőséget a képeknek, megnyugodhatsz, mert tényleg lezárta a múltat.

2008. szept. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%

Úristen,mintha a saját történetemet olvasnám...! A szitu ugyanaz, a férjem halálosan szerelmes volt a lányba (6 éve),de ők nem jártak,inkább csak plátói volt,meg pár csók. Viszont férjem szerelme tartós volt,és a lány mindig akkor bukkant fel,mikor a férjem új kapcsolatba kezdett. Ja, hozzáteszem a csaj milliószor szebb mint én,és az az örök bulizós szingli fajta. Tehát összeköltöztünk,és mindenfele Mesi(az ex) fotók, levelek. Amikor már azt hittem nem jöhet több, akkor elkezdett érdeklődni telefonon újra. A hajamat téptem volna a méregtől, hiába biztosított a párom,hogy neki én kellek.

Aztán meghalt a lányunk,és Ő ,az ex újra felbukkant, Ő akarta vigasztalni az akkor már férjemet!!!!Holott tudta,mi a szitu. Akkor felhívtam,beszéltem vele,és megkértem hagyjon békén minket, a férjemet megkértem,ha esetleg később találna róla képet, a tudtom nélkül dobja ki. Azóta nyugi van,nem keres a lány sem,és én meg nem találtam képeket. És azóta van egy tündéri kisfiúnk:)

Ne várd el,hogy elfelejtse, szép lassan elkopnak az emlékek! Te vagy vele, ő pedig veled, ez számítson,meg a kisbabátok.

2008. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem fotokat szettepni folosleges. mit fogtok nezegetni majd a `kandalonal` ha megoregedtek?

A foto emlek. Emlekezni a mult beli dolgokra szoktunk. A csaj a multja, nem a jelene. A jelen te vagy. Viszont neked meg azt kell elfogadnod, hogy nem te vagy neki az elso.

Nekem is volt mar nagy szerelmem a mostani kapcsolatom elott. Jokat dumal az exem a mostani pasimmal a kocsmaban. A pasim eskuvoi albuma ott van a tobbi album kozott. Nem vagyok ra feltekeny. Nem velem lenne, ha ot szeretne. A fenykep pedig csak emlek, illetve segiti az emlekezest olyan dolgokra, amik igenis fontosak voltak az eletunkben. De attol, hogy a multban fontos volt, es most mar nem az a masik valaki fontos, hanem en, nem akarom, hogy az eletenek azon szakaszat felejtse el.

Kulonben is ha szereti meg azt a masik valakit, akkor hiaba dobatod ki a kepeket, attol elfelejteni nem fogja.

2008. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a lànnyal nem beszélnek soha telefonon,a csajnak is van mär 6 éve kapcsolata(azzal van együtt akiéRt elhagyta a päromat).mondtam tegnap nkei hogyha nem fontos neki a làny dobja ki a fotokat,hiszen ö csak egyszer talält meg egy fotot az egyik exemröl(arrol a pasirol akivel 2 honapot järtam kb 15 évesen:D ),és kiverte a balhéT..azt mopndta fogalma sem volt hogy van kép még a lànyrol,és ha netän talälnék nyugodtan dobjam ki,mert neki nem kell a foto sem..nem attol félek hogy kibékülnek,hiszen nekünk gyerekünk van,a csajnak kapcsolata és szeret a pärom,csakhät rosszul esik fényképet talälni az exekröl vagy föleg olyat amin a pärom vele van 1 képen..de gondolom ez éRthetö:(.ugyhogy ugy néz ki megoldodik,hiszen mondta nagyon nyugodtan és mosolyogva hogy dobjam ki az összeset amikor talälnék valamit,mert nem kell neki..
2008. szept. 26. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!