Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek azt a helyzet...

Hogyan kezelitek azt a helyzetet, amikor a gyermeketek rossz jeggyel tér haza, és azt állítja, hogy nem csak ő, hanem az egész osztály rossz jegyet kapott?

Figyelt kérdés

- Felemlegetitek, hogy titeket nem érdekel a többi gyerek, neki azért lehetett volna jobb az osztályzata

- Vagy eszetekbe jut, hogy amikor ti voltatok iskolások, akkor is volt már olyan, hogy egy egész osztályt egyest kapott történelemből vagy kémiából


Nincs gyermekem, csak eszembe jutott ez a helyzet, amit gyerekként párszor megtapasztaltam, és gondolom, a mai napig vannak ilyen tanárok, ahol a legjobb jegy a hármas.


2016. máj. 25. 06:55
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is ilyen volt . Anya mindig az elsö lehetöséget választotta mig nem eljött az érettségi ahol kiderüült a tanárunk az összes matekdogát alul pontozta . Akkor lett gyanus a szülöknek mikor nem akart elengedni érettségizni 24 emberböl 22 t.
2016. máj. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első lehetőséget szokták választani de 3éve anyum elkezdett ugyan abban az iskolában dolgozni ahova akkor jártam. Mondanom sem kell, hogy addig az összes tanár szentnek számított. Mivel addig csak meséltem róluk. De amikor megtapasztalta az eféle
2016. máj. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
az efféle megnyilvánulásaik csökkentek. :D 16/F
2016. máj. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon egyszerűen: ha látom, hogy a gyerek tanul, nem érdekel, hogy milyen lesz a dolgozata. Akkor az a tanulás ennyire volt elég. Ha nem tanul és úgy hoz gyengébb jegyet, akkor szóvá tenném, de nekem nagy szerencsém van, a lányomat nem kellett egyszer sem hajtanom, hogy tanuljon, magától is teszi a dolgát. De ezt az elején le is tisztáztam vele, hogy ne féljen hazajönni egy-egy gyengébb jegy után, hiszen az mindenkivel előfordul. Csak azt nem szeretném látni, hogy nem tanul. És nagyon jó tanuló lett belőle.
2016. máj. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Minden szülő járt iskolába .Tényleg vannak elmeroggyant tanárok, akik 1-2 ember miatt egy osztályt büntetnek kollektívan.Vagy beírással vagy rossz jeggyel.

Ez néha-néha sajnos előfordul.Nem akadnék ki, bár a fogadóórán biztos megjelennék és megkérdezném erről a tanárt.

De ha a gyerekem minden rossz jegyét a tanárra fogná,az már kicsit sok lenne. Nem tetszene,hogy mást hibáztat mindig. De mondom néha-néha előfordulhat,hogy tényleg nem a diák a felelős a rossz jegyért. Mondjuk félévente egyszer el is hiszem.De minden héten ne próbálj meg beadni, mert akkor joggal nem hiszek neki.

2016. máj. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy becsülettel készült-e a dolgozatra.


Teljesen mindegy, ki hányast kapott.

2016. máj. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, mennyire szavahihető a gyerek... ismerek olyat, aki behazudta ezt, amikor egyszerűen nem tanult.


De alapvetően tudom, milyen az... ugyan én ált. jó dogákat írtam, de volt pl. egy helyettesítő angoltanár, akinél mindenki egy jeggyel rosszabbat írt, mint szokott, mert nem adta meg normálisan, hogy melyik szószedetet kell megtanulni, és olyanba kérdezett bele, amit fel sem adott...

2016. máj. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Segít a technika ördöge!


Nálunk van egy remek facebook-csoport, amiben az osztályban tanulók szülei és a tanárok többsége is tag, így egyrészt nem maradunk le semmilyen fontos dologról, másrészt ilyen esetben bátran merünk kérdezni, hogy ez mennyire valós.


Aztán annak függvényében reagálom le a dolgokat, hogy igazat mondott-e a csemete. Sajnos nálunk ostorral se lehet rávenni a tanulásra. Pechjére ugyanoda jár, ahol én is tanultam, és a mai napig jó a viszonyom a régi tanáraimmal, bármikor merek hozzájuk fordulni. (A dolog hátránya, hogy állandó refrén az órákon a "bezzeg anyád").


Mindkét oldallal kapcsolatban van hiteles sztorim, olyan is előfordult, hogy a tanár tényleg nem osztályzott korrekt módon, és nem a reális tudást tükrözték a jegyek, illetve egyest írt a tanórai munkára, ha rosszul viselkedik, ami ugyebár jogtalan és szabályellenes.

Másrészt kedves volt tanárnőm mesélte, hogy még őt cincálták elő, mikor a fél osztály bukásra állt, holott a diákjai kanászodtak el. Volt egy-két hangadó, akik után mentek a többiek, épp ki nem röhögik a 16 évesek, ha feketepontot ad, de az egyesre is közlik vigyorogva, hogy "én kettőt kérek". Se lecke, se tanulás, órán játszanak a mobiljukon, aztán hisztiznek, ha egy tucat egyes csak a bukásra elég.


Szóval azt mondom, hogy minden estben utána lehet járni az igazságnak, nálunk ki is lehet kérni a gyerek dolgozatát, a szülő is belenézhet, a tanárokkal is lehet beszélni, az osztálytársak jegyeit is meg lehet kérdezni. Ha a gyerek hajlamos füllenteni, akkor is, mert lehet hogy pont most mond igazat. De ha épp nem tanult, akkor is jó megoldás, mert hamar leszokik a hazudozásról, úgyse ér el vele semmit, csak plusz egy büntetést.

2016. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves Utolsó hozzászóló!

Ez a hozzáállás nagyon tetszik és még működőképes is... bizonyos iskolákban.

Mert mi van akkor, ha a szülő rákérdezz, a tanár meg letagadja és az iskolában még elő is veszi a gyereket érte?

Ez sem ritka esett.

2016. jún. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!