Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a külföldön élő, magyar...

Ha a külföldön élő, magyar rokonaim meghívtak magukhoz egy hónapra, milyen ajándékot illik vinni?

Figyelt kérdés
2016. máj. 29. 17:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Kérdezd meg, mit szeretnének. Egy hónap azért nem kevés idő!

Angliában élő barátnőm fagyasztott fornetitis kakaós csigát visz, imádja az unokája, ott nincs. Téli szalámit...

Németországban élő rokon azt mondta: Túró Rudit..de jó pár kilót! Kérdezz rá nyugodtan, nem lehet rossz a kapcsolat, ha ennyi időre meghívnak.

2016. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
Bármit ami magyar és kint nem kapni.
2016. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
ha szeretik az alkoholos italokat, akkor valami jóféle házi pálinkát vinnék vagy piros paprikát(külföldön úgysincs olyan mint itthon, ha van egyáltalán). vagy valami hasonlót. olyanra gondolok, ami náluk nincs, de esetleg szükség lehet rá és örülnének neki.
2016. máj. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Mintha mindenki csak azt kajálná, amit nem lehet kinn kapni. Olyan is a túró rudiért virnyog, aki életében egyszer evett.
2016. máj. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Szeder Katalin ***** válasza:
17%
A pálinka, az jó, de amellé kell még valami, pl. magyaros életképet vagy térképet ábrázoló kispárna/bögre stb. formában. Lehet bonbon is, ha nem cukrosok, egyszóval az antialkoholistákra is gondolj.
2016. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Én külföldön élek, a pálinkával, túró rudival meg hasonlókkal ki lehet kergetni a világból. Ami nekem jó lenne, az igazi házi pirospaprika.


Szóval a legokosabb, ha megkérdezed öket, mert olyasmit vinni, aminek nem örülnek, nem érdemes.

2016. máj. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ezekkel az a baj, hogy évente 1x-2x haza szoktak jönni.
2016. máj. 29. 18:07
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Én nem örülnék pálinkának. Magyaroknak miért kellene magyar dolgokat? :)
2016. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

Kérdezd meg ők minek örülnének!


Én a piros paprikát valóban értékelem, de nem tonnás mennyiségekben, egy kis csomag elég egy évre. Abból valóban finomabb, minőségibb az otthon kapható, és persze jóval olcsóbb is.


Amitől kifutok a világból az az, amikor mindenki hoz 1-1 liter házipáleszt, ki szoktuk rakni az alkeszoknak vagy megy le a lefolyón. Sokkal finomabb és minőségibb alkoholokhoz vagyunk ennél szokva. Túrórudiból oké 1 csomag évente, több nem kell. A magyar hústermékek kritikán aluliak, a kutyának szoktuk adni maximum. Ami még rosszabb, amikor tibi meg boci csokikat hoz valaki, ami még tortabevonónak se nagyon jó. Tudom én, hogy mindez jóindulatból van, de pont ezért mondom mindig 100x, hogy nem kell semmi, mert úgysem esszük/isszuk meg, csak kárba vész :(

2016. máj. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
Ja mégvalami: aminek kifejezetten örültem azok a frei kávék voltak :) Persze Németországban is van bőven hasonló, csak jóval magasabb áron, úgyhogy az tényleg megéri.
2016. máj. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!