Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Négy éves lányom az én vezeték...

Négy éves lányom az én vezetéknevemet viseli. Jelenlegi párom a nevére szeretné venni, kell ehhez az apa bele egyezése?

Figyelt kérdés
Soha nem éltünk együtt, csak apasági nyilatkozatott tett,de a kislányt a saját nevemre kértem anyakönyvezni. Lehetséges a vérszerinti apa bele egyezése nélkül átírtani a lányom nevét? Remélem sikerült aránylag érthetöen kérdeznem bocsi:-)
2008. szept. 26. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem. Ha már apai elismerő nyilatkozatot tett, akkor a nevét csak az ő beleegyezésével lehet megváltoztatni. Nekem is ezt mondta az ügyvéd, én se éltem együtt sose a fiam apjával, mégse irathattam vissza a saját nevemre, és meg is mondta az ügyvéd, hogy csak akkor változhat a neve, ha ehhez az apja is hozzájárul.
2008. szept. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos nem lehet, mindenképp az apának kell jóváhagyni, bár én ugy tudom, hogyha tudod bizonyitani, hogy nem látogatja, nem tartja a kapcsolatot el lehet intézni, vagy ha nem tudod az elérhetöségét, de ezt nem tudom a te esetedbe hogy van, ügyvéd mindenképp.
2008. szept. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezt akkor sem lehet, ha bizonyíthatóan nem látogatja. Ha tett apai elismerő nyilatkozatot, akkor sehogy se lehet, csak ha ő is beleegyezik. Nálunk is ez volt, a fiamat az apja összesen kétszer látta, de amikor arról volt szó, hogy megváltoztatnám a nevét, akkor az "apuka" kiakadt, hogy én ezt hogy képzelem és ő ebbe sose fog belmenni. Nem is lehet nélküle megtenni. Jártam utána eleget, hidd el, ez a törvény, nekem az ügyvéd meg is mutatta betű szerint leírva.
2008. szept. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak kérdezem az elöttem lévöt, mert érdekel, ha nem találják az apát például akkor mi van ???Akkor sem lehet ?
2008. szept. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Várjatok kicsit, itt a kérdésbe benne van az anya vezetéknevét viseli, akkor ???? Mi köze az apának a névváltoztatáshoz, vagy nem jol olvastam ? akkor bocsi
2008. szept. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos akkor sem. Nálunk volt egy teljes év, hogy az apukának nem volt bejelentett lakcíme, munkája, telefonszáma, gyakorlatilag eltűnt. Erre hivatkozva a láthatási jogot meg is szünetették (amúgy sem élt vele), de a nevet egyedül akkor sem változtathattam meg. Erre csak akkor van lehetőség, ha az apa már vagy nem él, vagy a cselekvőképessége előreláthatóan huzamosabb ideig korlátozva van (pl. elmegyógyintézetben van, és nincs kilátás a gyógyulsra). Én azóta belenyugodtam, hogy a fiam kettőnk vezetéknevét fogja viselni még akkor is, ha az apja soha semmit nem tett érte és valószínűleg nem is fog. Ha akarja, majd 18 évesen ő maga változtatja meg, de én nem fogom erre kérni.
2008. szept. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezesetben a kérdésben nem játszik, hogy kinek a nevét viseli a gyerek, ugyanis az apa, amikor apaságit tett, ennek a névnek a viseléséhez adott hozzájárulást, nem másikhoz. Ezért mindegy, hogy milyen névre lett anyakönyvezve.
2008. szept. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég baj hogy ilyen törvény is van, hogy védi azokat az apákat akik sosem nézik meg gyermekeiket, és sosem foglalkoztak velük, hát ez sajnálatos, de ez több mint sajnálatos....
2008. szept. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Huu hát köszönöm szépen a sok választ! Hát igen azért reménykedtem mert a kislány ugye az én nevemet viseli de az anyakönyvi kivonatában szerepel az apa neve.Megfogom tőle azért kérdezni hogy beleegyezését adná e. A párom imádja a kislányomat és most jön a közös baba ezért is vetette fel hogy szeretné ha mindkettő az ő nevét viselné. Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!
2008. szept. 27. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!