Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy nő nem dolgozik házassá...

Ha egy nő nem dolgozik házasság alatt mert az anyósát ápolja, akkor mi történik váláskor? Jár neki a vagyon fele?

Figyelt kérdés
2016. jún. 29. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
A házasság alatt szerzett vagyon fele mindenképp jár neki, ez független attól, hogy dolgozott-e, sőt, ez azon ritka esetek egyike, amikor még asszonytartást is jó eséllyel ítélhetnek neki.
2016. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De hát már eddig is a férje tartotta el! Gyerekek, anyós, mindig van valami kifogás hogy miért nem dolgozik.
2016. jún. 29. 17:12
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

Ha valaki tényleg ápolja az anyósát akkor minden tiszteletem az övé. Már akkor is ha valakit ápol és ezért van otthon. Hiába gondolod hogy ez semmi, ez baromi nagy dolog. És igen normális dolog ha eltartja a férje mert az anyóst ápolja.

Házasság után egyébként teljesen mindegy ki mennyit tesz bele így is úgy is feleződik.

Kérdező egyébként belőled süt a rosszindulat, szerintem ne avatkozz más életébe mert semmi közöd hozzá. Vagy te vagy az új nő? Akkor még úgy sincs közöd hozzá.

2016. jún. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Akkor te tuti az új nő vagy.

Ha a feleség ápolta a férje anyját, akkor a tisztelet mellett bizony jar a vagyon fele is, méghozzá jogosan.

2016. jún. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

egy 24 órás áloló nő keresetével kel számolni azért nem 2 fillér,

ha a beteg vallami otthonba lett volna ott komoly lakásokat iratnak az otthon nevére az ápolásért cserébe

a kaja, gyógyszer, pelenka... pluszba a nyugdijból levonják

2016. jún. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező!

NEM az összes vagyonnak a fele jár, hanem

CSAK a házasság alatt szerzettnek a fele.

Érted??

2016. jún. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
nem minden esetben. ha például a férje saját tulajdonában volt a ház és 20 éve együtt laknak benne és mondjuk még a felújításokba is beszállt akkor simán jár neki a ház fele annak ellenére hogy már a házasság előtt a férfié volt
2016. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

A házasság VAGYONKÖZÖSSÉG, ez azt jelenti, hoyg a házasság alatt szerzöett ÖSSZES vagyon felezödik, akkor is, ha az egyik fél egyetlen napig sem keresett semmit, és a másik "eltartotta".

A házasság elötti vagyon ellenben SOSEM lesz közös, az különvagyon marad. Viszont az arra a házasság alatt költött érték (felújitás, hozzáépítés, hiteltörleszetés) felezödik, az értéknövekedés közös szerzemény.

Ha a feleség a házasság alatt azért nem dolgozott, mert az anyóst ápolta, akkor még asszonytartásra is jogosult a válás után, mert indokolt volt, hogy a férj tartotta el és nem tudott munkába járni.

2016. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Én általában nem pártolom a házassági vagyonközösséget, de ez még szerintem is az az eset, amikor jogosan jár az asszonynak a házasság alatt szerzett vagyon fele. A férj meg gondolja át, hogy ha ő ápolta volna az édesanyját (ami neki ugye kötelessége lett volna, a feleség részéről viszont nem az, hanem óriási szívesség) akkor is sikerült volna a mostani vagyonát felhalmoznia?
2016. jún. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Mi a bajod 8-as válaszával? Én is így tudom, ahogy ő.
2016. jún. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!