Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tartanátok el a gyereke...

Meddig tartanátok el a gyerekeket úgy hogy tanul és nem csak otthon ül? Pl. érettségi után Okj-ra megy, vagy egyetemre tovább tanulni, vagy ha már a második egyetemet/ diplomáját végezné akkor is eltartanátok?

Figyelt kérdés
2016. júl. 5. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%
Én addig segítem, amíg szüksége van rá. De önállóságra nevelem a gyermekeimet, ezért úgy gondolom, hogy akinek már van végzettsége és másoddiplomázik, az megteheti levelezőn, munka mellett. Nem azért, mert rám nem számíthat, hanem azért, mert igénye van arra, hogy felnőtt, önálló ember legyen. N31
2016. júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
En otthon laktam, amig egyetemre jartam. Igaz, dolgoztam az egyetem mellett, de nem kellett hazaadnom lakhatasra, rezsire stb. Nyilvan a ruhaimat, cipoimet, tankonyveimet a sajat penzembol fizettem, de ennyi. A sajat gyerekemmel is ugyanezt tennem. Ha tanul, akkor eltartom, lakhat otthon, amig az egyetem tart es nem kernek tole egy fillert sem. Az mar mas kerdes lenne, ha csak a s**et vakarna. Akkor nem tartanam el.
2016. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Az érettségi után az elsö szak (Okj vagy egyetem, mindegy) elvégzéséig, feltéve, hogy rendesen tanul és nem minden szemesztert ismételget.


Az, hogy a tanulás mellett dogozik-e, nagyon függ a szaktól nem mindenhol van rá lehetöség.

Pl a fiaméknak az minden nap reggel 8-tól vannak órái, este fél 10-ig. Közben van 2-4 üres óra, de ahhoz kevés, hogy valahol tudjon dolgozni közben, és a hétvégéken meg az otthoni feladatokat kell megcsinálni a követjezö heti elöadásokra.

Így elvárni, hoyg folgozzon, irreális lenne.


De az unokahúga reggel 9-re megy, délután 2-3 körül végez, péntek szabad - töle feltétlen elvárnám, hogy emelett pénzt is keressen

2016. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez attól függ. Ha tanul, akkor alapvetően nem várnám el, hogy dolgozzon, csak akkor, ha olyan igényei vannak, amiket én már nem tudok finanszírozni.
2016. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Amíg olyan végzettséget nem szerez, amivel munkát tud vállalni és nem büfé szakon akár napozni az egyetemen.
2016. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
ahogy nőnek, szerintem egyre nkább támogatás és nem eltartás a dolog. Én is olyan egyetemre jártam, ami mellett szorgalni időszakban fizikailag képtelenség volt dolgzoni. De nyáron dolgoztam, meg egy egy hétvégét bevállaltam, és megvolt a kaja bérlet könyv. Otthon aludtam, nem kellett vizért áramért fizetnem ennyi. TEsóm sulijában hétvégére is sokszor tettek programot, ő csak nyáron tudott "önálló" lenni. Szóval amit valaki írt, sulija válogatja. Én azt szeretném, ha a ygerekekben ez teljesen természetesen alakulna ki, hogy igenis önállóak akarnak lenni. Nyilván segítünk, ha olyan sulit akarnak, ami mellett ez diplomáig kb képtelenség. De ha másoddiploma vagy doktorit akarnak , akkor arra ottvannak az ösztöndíjak, másoddiplomát már lehet céges támogatásokkal több szakon. Igenis álljanak a saját lábukra. csak tanulni szerintem egy idő után nem elég. igenis ki kell lépni az életbe. No meg ne tőlünk függjenek már szülőktől. Mindent megteszünk, hogy önállóak lehessenek, és függetlenek. Majd lesz saját családjuk ha akarnak, az lesz az ő dolguk. az saját választás. a szülők ugye csak adottak.
2016. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Bármeddig, akkor vállalnék gyereket hogyha kár felnőttt koráben, 30felett is ha úgy alakul az élete, és pl. kinéz egy lakást és hiányzik pár millió, akkor tudjam kisegíteni. A szüleim is így tették, bármikor számíthatok rájuk nem csak anyagi téren.
2016. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12%

Én ösztönözném arra, hogy menjen el diákmunkára. Nekem a szüleim ezt nem támogatták, hogy iskola mellett dolgozzak, és nem volt így jó. Rengeteg vitám volt velük emiatt, és sokkal jobb lett volna, ha támogatnak ebben, és nem próbálnak gátolni.

Nem várnám el a gyerekemtől, hogy beadjon a közösbe, ha addig is meg tudtam oldani, nyilván ne is verje el az összeset (bár erre már kicsi kortól érdemes elkezdeni nevelni a gyereket), de azt, amit megkeres, magának tegye félre, hogy képes legyen a saját lábára állni önállóan.

2016. júl. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves hármas! Megkèrdezhetem hogy a fiad és az unokahúg milyen szakon van?
2016. júl. 5. 12:39
 10/13 anonim ***** válasza:

A hármas vagyok: a fiam egy zenei egyetemen van külföldön, ahol speciális képzést kapnak. (Nekik még a téli/nyári szünetre is vannak "önkéntes" kötelezö projektek, amikröl nem igazán maradhat le.)


Az unokahúgom meg valamilyen gyógyszeripari szakra - a pontos nevét nem tudom - jár, ahol kevesebbet kell bejárni és többet önállóan otthon tanulni hozzá.

2016. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!